Skocz do zawartości
beetle

Immobiliser - transpondery, kodowanie

Rekomendowane odpowiedzi

numer nowych zegarow nie istnieje w etce.

trzeba by bylo sprawdzic do czego te nowe zegary byly wsadzane.

kolejne pytanie to co znaczy "liczniki jaegera"??

w 2002 to juz immo3 bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
numer nowych zegarow nie istnieje w etce.

trzeba by bylo sprawdzic do czego te nowe zegary byly wsadzane.

kolejne pytanie to co znaczy "liczniki jaegera"??

w 2002 to juz immo3 bedzie

 

te vdo kupiłem na allegro siedziały podobno w a3 anglik.

liczniki jaegera magneti-marelli takie mam teraz. w nich jest immo3 bo w vagu jest vin i immo id.

 

tylko nie wiem co z tym vdo, jakie tam immo siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze pies jest pogrzebany w tym ze sa pomieszane marki licznikow.

jak vdo bedzie mialo inny pinout niz MM to jak to ma sie komunikowac?

akurat takich swapow to nie robilem wiec niech sie madzrzejsi wypowiedza czy jest to mozliwe czy nie ale na moja makowke to moze to stwarzac problemy.

trzeba by poszukac zagarow mm i sprobowac z nimi.

jestes w troche trudnej sytuacji bo po nr-rze czesci statych zegarow wynika ze wystepowaly one tylko z a3 2001-2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pinout raczej jest taki sam w odpowiednich rocznikach (z can i bez can ) ale jeszcze sprawdze. bardziej chodzi mi o rodzaj immo w tych vdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem - wg etki taki nr czesci jak podales na elektordzie nie istnieje. wiec trudno zgadnac z ktorego rocznika to jest.

tych licznikow z koncowka 950 jest niewiele. koncowka nr czesci 950 wskazuje ze jest to z anglika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na liczniku:

 

vdo 110.008.944/004

audi 8l0 920 950 A

 

10/1999

Edytowane przez koloboro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam VW Passata 1.9 TDI, 99r. 90KM silnik AHU i mam pewien problem i może ktoś z was mi podpowie co to może być, auto normalnie odpala i jedzie i po jakimś czasie w trakcie jazdy gaśnie tak jakby coś odcięło paliwo, a na desce rozdzielczej nie wyskakuje nic żadna kontrolka ostrzegawcza i potem znowu odpalam normalnie i jadę i tak w kółko. Może ktoś wie co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na liczniku:

 

vdo 110.008.944/004

audi 8l0 920 950 A

 

10/1999

nie moge znalezc nr-u tej czesci ale w etce w podobnych rocznikach jest sporo rozgraniczen vin-owych. czyli licznika taki do vinow od... do itd. jest tego naprawde sporo.

ponaddto 99 to moze byc immo 2 jak najbardziej.

 

 

Witam. Posiadam VW Passata 1.9 TDI, 99r. 90KM silnik AHU i mam pewien problem i może ktoś z was mi podpowie co to może być, auto normalnie odpala i jedzie i po jakimś czasie w trakcie jazdy gaśnie tak jakby coś odcięło paliwo, a na desce rozdzielczej nie wyskakuje nic żadna kontrolka ostrzegawcza i potem znowu odpalam normalnie i jadę i tak w kółko. Może ktoś wie co to może być?

 

na pewno nie immo. immo jest sprawdzane tylko raz podczas wlaczania zaplonu. pozniej w trakcie jazdy nie jest sprawdzane.

wiec usterka jest gdzies indziej. trzeba podpiac kompa i zobaczyc co bledy mowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariuszg1

Witam.

Mam problem z odczytem pinu w passacie b6 z 2006roku.

Jeden kluczyk mam którym odpalam samochód, drugi zakupiłem aby mieć zapasowy- pilota zaprogramowałem tylko zostało immo.

Posiadam kabelki vagtacho 5.0 oraz vag can commander 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej watpie zebys dal rade.

w b6 klucze nie sa w liczniku ale w module komfortu

pin jest w komforcie i w ecua nie w liczniku. ale najwazniejsze to 7 bajtow cs ktore traba odczytac i zapisac do transpondera...

watpie zeby vag tacho to ogarnelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 bajtowy CS to jedno a drugie to zakodowanie klucza pod tzw Dealer KEy .

Oczywiście używany transponder z tego używanego kluczyka wiesz gdzie sobie możesz wsadzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klucz z 7mioma bajtami zapisanymi w transponderze = dealer key

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Kilka dni temu zakupiłem Passata B5 z 97 r. ( zielone podświetlenie zegarów). Immobilizer działa i gaśnie kontrolka po włożeniu kluczyka do stacyjki lecz moj problem to nie działające otwieranie centralnego zamka z pilota w kluczyku. Dioda w kluczyku działa po naciśnięciu przycisków czyli bateria jest dobra. Proszę o wytłumaczenie mi co muszę zrobić? Zakodować ten kluczyk czy jak? Z góry przepraszam ale jestem zielony w tym temacie bo jest to mój pierwszy VW i prosił bym o w miarę proste wytłumaczenie :D Z góry dziękuje serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie. Kilka dni temu zakupiłem Passata B5 z 97 r. ( zielone podświetlenie zegarów). Immobilizer działa i gaśnie kontrolka po włożeniu kluczyka do stacyjki lecz moj problem to nie działające otwieranie centralnego zamka z pilota w kluczyku. Dioda w kluczyku działa po naciśnięciu przycisków czyli bateria jest dobra. Proszę o wytłumaczenie mi co muszę zrobić? Zakodować ten kluczyk czy jak? Z góry przepraszam ale jestem zielony w tym temacie bo jest to mój pierwszy VW i prosił bym o w miarę proste wytłumaczenie :D Z góry dziękuje serdecznie.

Jesteś pewien że masz centralny z pilota?Wrzuć fotkę kluczyka na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]121050[/ATTACH]

Wygląda na to,że kluczyk ma sterowanie.W sumie to są trzy możliwości:

1.Albo się rozkodował i trzeba go ponownie zakodować,ale jak masz tylko jeden kluczyk,to będziesz potrzebował Vaga do zakodowania.

2.Albo ze starości już nie wysyła lub wysyła za słaby sygnał

3.Albo ktoś wymieniał moduł komfortu i jest taki który nie obsługuje sterowania(należałoby odczytać numer aby sprawdzić.

Info na temat kodowania pilota znajdziesz tu http://forum.vw-passat.pl/threads/1543-Dopasowanie-nowego-kluczyka-Kodowanie-pilota?highlight=kodowanie+pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa kluczyki jeden z pilotem jak na zdjęciu a drugi zwykły bez pilota. Modół komfortu działa tylko ze z kluczyka w zamku jak i centralny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.Albo ze starości już nie wysyła lub wysyła za słaby sygnał

to moja opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściciel mówił ze wymieniał immo i działał i potem coś przestał. Nie wiem czy to ma jakiś związek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz 2 kluczyki to sproboj ponownie zakodowac pilot. zakladam ze nie masz kabla. jesli nie uda sie z kodowaniem to podnies dywanik od kierowcy otworz puszke i daj nam numer komfortu to powiemy Ci czy ten modul jest ok

 

foto pogladowe, nie trzeba wyciagac siedzenia

 

ccm7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności