Skocz do zawartości
Gość dudek

Brudna (tlusta) przednia szyba

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dudek

Bardzo dziwna sprawa, nadajaca sie do archiwum X ;)

 

Otoz jest sobie przednia szyba. Zwyczajna oryginalna od nowosci. Jak jest sucho to widocznosc jest ekstra. nie ma zadnych ale to zadnych problemow, czysta jak pupcia niemowlecia.

 

Niestety, kiedy jest mokro oraz robi sie ciemno, gdy szyba jest wilgotna i kiedy wlacze wycieraczki, woda rozciera sie po szybie - tafla tluszczu. Wycieraczki sa nowe, probowalem zmyc to plynem do okien, octem, spirytusem i nic ;/ nie mam pomyslu. Czesc zeszla, jest lepiej. ale ogolnie podczas deszczu w nocy samochody mnie oslepiaja z przeciwka. sa miejsca, jak np czesc szyby, gdzie wycieraczki pracuja na przemian, juz wytarta idealnie. ale reszta .......... porazka

 

czym to mozna usunac ?? myslalem, ze to moze pozostalosc po myjni i reszta wosku, ale chyba nie. za mocno sie trzyma.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam ten produkt -CLIN ,100% skuteczności . Psikasz na szybę i wycierasz suchą czystą szmatką . Ja do tego używam ręcznika lub zwykłej pieluchy. Jeśli chodzi o woskowanie to nigdy po nim nie miałem problemów z szybami. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się!.. to jest wina wosku!

Polecam przetarcie szyby benzyną ekstrakcyjną oraz piór wycieraczek!

Spokojnie!Sprawdzony sposób .. i działa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dudek

dzieki za pomoc, dzis sprawdze. tylko, zedziwi mnie, bo czesto mialem klopoty z woskiem, po myciu auta w myjni, gdzie leja piane z woskiem na cale auto i szyby, ale zawsze wlaczenie spryskiwaczy na 2 minutki pomagalo. Teraz jednak inaczej jest. Ale jestem pewien, ze to wosk, bo woda na szybie zachowuje sie tak samo jak na karoserii. no i te mazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jestem pewien, ze to wosk

Może na myjce testowali nowy wosk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dudek

no ja tam juz bylem, zjebki dostali, pierwszy raz tam umylem auto. No ale co sie spodziewac, jak to Pakistany, pewno jakis najtanszy shit uzyli, by koszty obnizyc ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba jest podobnie-bylem na myjni mechanicznej, zawoskowała mi cały samochód i teraz codziennie rano przeżywam horror-litry rosy na szybach :/ Czy benzyna nie zaszkodzi uszczelkom, wycieraczkom i samej szybie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dudek

jak nie pomoze ten sposob, to chyba rozpier...... ta szybe i zadzwonie do ubezpieczalni - niech cos zrobia z tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałbym rozwalić wszystkie 8 i lusterka :D denerwuje mnie to strasznie, obok mojego passata stoi polo mojej mamy, zawsze ma suche szyby, a ja muszę zapie*** codziennie rano ze ściagaczką. Poza tym szyby bardzo szybko pokrywają się rosą podczas jazdy, muszę mieć włączone wycieraczki i ogrzewanie szyb i lusterek :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzyna ekstrakcyjna jest najlepszym rozwiązanie

na tego typu dolegliwości! I najbezpieczniejszym!!

Suchą ściereczke,nawilżyć benzynką i przetrzeć szybe!Uszczelce nic się

nie stanie,tak samo jak i piórom wycieraczek!Co innego jeżeli zamiast benzyny użyli byśmy

rozpuszczalnika Nitro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darkob

Ja też miałem ten problem z brudną szybą,żadnym płynem do szyb nie mogłem jej domyć,po jednym dniu znowu pojawiał się jakiś nalot tłusty.Problem został rozwiązany przy użyciu płynu do naczyń LUDWIKA i gorącej wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość josek

A nie potraktowano kiedyś szyby tzw "wycieraczką w płynie"? Na początku jest fajnie bo woda faktycznie spływa, jak na reklamie, a potem wyglada to podobnie jak u Ciebie, znałem ludzi, którzy wymieniali przednie szyby po zastosowaniu tego płynu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje niewidzialna wycieraczke i jest super...

Jedynie pogarsza sie temat, gdy trzeba skrobac szybe po mrozie rano. Generalnie garazuje samochodow, ale w tym roku ze 4 razy skrobalem szybe.. Szron ladnie odchodzi, gdy szyba jest po zastosowaniu niewidzialnej wycieraczki, jednak w tych miejscach zdrapujemy te silikonowe zabezpieczenie i juz tak ladnie z tamtad woda nie "ucieka" Nie prawda jest ze tego sie zetrzec nie da.

Ale co powiecie na tlusta szybe od srodka? Mam bananowy srodek i niepokoi mnie szybko brudzaca sie na czarno szyba.. Jeszcze troche i srodek tez zacznie sie brudzic... Czy to spaliny przedostaja sie do wnetrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale co powiecie na tlusta szybe od srodka? Mam bananowy srodek i niepokoi mnie szybko brudzaca sie na czarno szyba.. Jeszcze troche i srodek tez zacznie sie brudzic... Czy to spaliny przedostaja sie do wnetrza?

 

gdzies na forum bylo o nieszczelnosci ukladu chlodzenia - teraz nie moge znalesc tego tematu. jedyne co zapamietalem to to ze plyn chlodniczy jest tlusty

 

a druga sprawa moze palisz w aucie lub poprzedni wlasciciel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem kiedyś sąsiada idiote , bo ten właśnie typ nalał zielonego płynu chłodniczego do spryskiwaczy ,... ale był ubaw , mało ramiona wycieraczek nie odpadły tak wycierał a nie wiedział dlaczego. Debil. Nic do Ciebie dudek, ale omijaj szyby przy woskowaniu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a druga sprawa moze palisz w aucie lub poprzedni wlasciciel

Nie pale i porzedni wlasc. tez niepalacy. Czysciutki jasny srodek. Zapalniczka nieuzywana (chociaz to wcale nie musi oznaczac ze niepalacy) ale w samochodzie pachnie nowoscia - ze tak sie wyraze. Mysle sobie sam ze trzeba zajrzec do filtra kabinowego, bo szczelnosc ukladu chlodzenia raczej jest zachowana... acha.. pryskalem tez szyby od srodka takim preparatem antyroszeniowym.. Moze tez cos ma wspolnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... acha.. pryskalem tez szyby od srodka takim preparatem antyroszeniowym.. Moze tez cos ma wspolnego

Na szybko parujące szyby najlepsze metody to te polecane przez kolegów na zewnętrzną jej stronę...czyli dobry płyn do szyb, żeby porządnie odtłuścić i żadne inne specyfiki później. Często najprostsze metody są właśnie najskuteczniejsze :)

PS: Ja kiedyś miałem ostro parujące szyby jeszcze w Seacie. I żadne metody nie pomagały...poprostu co 2-3 dni smalec od środka. Okazało się że sparciał przewód od płynu chłodniczego i kapało na nagrzewnice ;) ja padł po ok miesiącu i w mig ginął płyn to już było wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności