Skocz do zawartości
krecha89

co to za dzwięk? popychacze, zawór łancuszek??

Rekomendowane odpowiedzi

No to wychodzi na to, że jednak syntetyczny olej w tym silniku - ma duże znaczenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od momentu wymiany pompy mój ADR jeździ na CASTROLU 15w40 i mieniam go co 10tkm i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie identyczne objawy dawał padnięty napinacz łańcuszka rozrządu i uszkodzona pompa oleju.

 

Na popychacze to raczej nie wygląda. Za głośno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od momentu wymiany pompy mój ADR jeździ na CASTROLU 15w40 i mieniam go co 10tkm i jest ok

To jest mineralny :D

 

U mnie identyczne objawy dawał padnięty napinacz łańcuszka rozrządu i uszkodzona pompa oleju.

Trzeba było na początek wymienic samą pompę. Napinacz to już ostateczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy mineral jest złym olejem dla auta z przebiegiem 270 000km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie napinacz też był walnięty...rozerwane sitko w środku i widać było, że nie chodzi jak powinien. Zresztą ja płaciłem za niego 500zł po znajomości.

Jak pompa jest uszkodzona to najczęściej klekocze dopiero po rozgrzaniu jak olej jest bardziej rzadki.

Przy napinaczu klekocze od samego początku.

Popychacze - jak pisałem - dla mnie za głośno.

Przy uszkodzonym napinaczy łańcuszka zmiennych faz rozrzadu można również zauważyć spadek mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy do jutra jaki pomiar ciśnienia oleju będzie miał krecha89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie napinacz też był walnięty... Zresztą ja płaciłem za niego 500zł po znajomości.

Ty masz silnik APT kolego - więc nie porównuj ceny :rotfl: Bo do ADR-a nikt ci po znajomości nie sprzeda napinacza za 1/3 ceny, czyli tyle, co dałes za swój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile Danek do waszego ADR kosztuje ten napinacz....do APT w aso koło 1500 z tego co pamiętam.

A co do znajomości - trzeba mieć dobre, to sprzeda ;)

 

 

Dobrze pamiętałem, że coś koło tego:

 

http://allegro.pl/item937608673_napinacz_lancucha_vw_audi_1_8t_20v_lancuch.html

Edytowane przez Kimo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ile Danek do waszego ADR kosztuje ten napinacz....do APT w aso koło 1500 z tego co pamiętam.

Dobrze pamiętasz :D Do ADR-a tyle właśnie kosztuje :D

No i koniec OT, bo temat dotyczy czegoś innego :fajny

EDIT//

Z tego co się orientuję, to tak normalnie do APT napinacz nie kosztuje 1500 zeta. Poza tym - nawet po znajomości - nikt ci nie sprzeda tego za 1/3 ceny :)

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie rozumiem o co Tobie chodzi. Do APT i ADR napinacz jest w tej samej cenie około 1500zł.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z silnikami 1.8 , ja do swojego 1.8 AEB kupowałem zreszta od Pana z forum za około 350zł ( są dwie firmy produkujące takie cuda i to była ta droższa ,która prawdopodobnie idzie na pierwszy montaż) na allegro ceny ponad 500 zł. Z tego co się orientuję do nowszych silników 1.8t napinacze były innej konstrukcji i właśnie te są droższe ponad 1000zł. Co za tym idzie pewnie do starszego 1.8 podejdzie ten tańszy typ napinacza.

U mnie objaw był taki , że słychać było zgrzytanie przy obrotach około 2000 , poniżej i powyżej było ok. Mechanicy wymieniali olej i napinacze paska klinowego , chcieli mi silnik rozbierać ( szklanki do wymiany). Naszczęscie znalazł sie jeden co się znał. Wymieniłem napinacz , łańcuszek i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem u dwóch mechaników podobno najlepszych w okolicy. jeden powiedział mi że"jak kontrolka oleju gaśnie na rozgrzanym silniku momentalnie po odpaleniu to pompa dobra" i nie sprawdził mi tego ciśnienia. ale nie dałem za wygrana i pojechałem do drugiego i powiedział"ze jak po dłuższej trasie jak silnik jest rozgrzany i popychacze nie wala to pompa dobra(wyjaśnił ze wtedy podobno pompa pompuje najmniejsze ciśnienie)"a po odpalaniu może pompować nawet do 5 barów a żeby popychacze pracowały normalnie wystarczy im ponoć aby jeden bar??!! i tez nie stwierdził ze na 100% będą to popychacze bo podobno w VW wytrzymują one max do 200tys km a pompy jak nie sprawdził tak nie sprawdził.

 

prosiłbym niech ktoś mądrzejszy się wypowie jak jednak trzeba będzie to pojadę jeszcze gdzie indziej i wtedy już na 100% sprawdzę

 

dodam ze koszt nowych popychaczy to

28złx12 popychaczy ssacych

36x8 popychaczy wydechowych

co daje kwote ponad 620zł:zeco

 

---------- Post added at 20:08 ---------- Previous post was at 14:59 ----------

 

nikt się juz nie wypowie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sam sobie zrobiłem przyrząd do sprawdzenia ciśnienia oleju

raczej sprawdz to ciśnienie bo ja wymieniłem napinacz, łańcuszek, szklanki i było tak samo pomogło po zmianie pompy

Zapomniałem dodać że kontrolka ciśnienia olejy nigdy mi się nie zapaliła, dała znać o sobie dopiero jak temp. na dworze dochodziła do 33 kreski.

Więc mechanicy wcale nie muszą mieć racji z tą pompą że jest ok.

Edytowane przez unil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim aucie sprawdzałem ciśnienie u 3 mechaników i każdy mówił że jest w normie, a klekotał mi silnik dalej strasznie. Zacząłem od zmian olejów na gęstsze, przeczyszczenia smoka w pompie i kanałów olejowych - nie pomogło. Idąc za radami kolegów z forum wymieniłem pompę oleju (koszt z wymianę ok 400 zł) i wszystko wróciło do normy. Silnik pracuje cicho i nic nie klekocze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie co to za dzwięk bo już niemam siły do tego KLEKOTA [ame]

[/ame] normalnie ręce opadają !!! pomocy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności