Skocz do zawartości
Kris_2000

Polerowanie szkła leflektora

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecie gdzie polerują szkła reflektorów? Macie jakieś namiary na firmę zajmującą się tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris_2000 gdzies tu na forum czytalem ze nie da rady zrobic gladkich szkiel w zwyklych lampach bo zostanie rozproszone swiatlo i bedziesz mial oswietlenie jakby swiecąc latarką. grzyb tej firmy jeszcze nie widzialem a jest calkiem ciekawa szczegolnie te soczewki w B3. ciekawe za ile takie robia? pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości usługi - bez zastrzeżeń. Robiłem u nich światła i po regeneracji świecą bardzo przyjemnie. Naprawdę godni polecenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc, mam jeszcze jedno pytanie który przekaźnik odpowiada za elektryczną regulację lamp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze jedno pytanie który przekaźnik odpowiada za elektryczną regulację lamp?

 

Regulacja nie ma przekaźnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że nie ma?? bo mam włącznik i silniczki i mi nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówisz że nie ma?? bo mam włącznik i silniczki i mi nie działa.

 

Są 3 opcje w takim przypadku.

1) uszkodzone silniczki.

2) uszkodzony regulator

3) uszkodzony któryś z kabli do regulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbował ktoś z was samemu podregenerować szkła reflektorów??

mi chodzi o usunięcie śladów po kamyczkach. Kupiłem troszkę proszku do polerowania szkła, trochę po próbowałem ale te odpryski są dość głębokie... nie chciałem przegrzać szkła przy polerowaniu by nie pękło i na razie dałem sobie spokój.. może ktoś coś poradzi jak to się robi??? może widział ktoś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło poleruje się ponoc tlenkiem ceru czy czymś takim.

Pasta polerska to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie mam tlenek ceru ale technologii nie znam do końca.

mam tarczę z filcem do wiertarki z regulacją obrotów, tlenek na mokro na tarczę ale jakoś nie widać efektów a szkło się grzeje - co jak pęknie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bedziesz równomiernie polerował całą powierzchnie szkła reflektora a potem dasz mu ostygnąc np. na kawałku drewna czy styropianu - to nie pęknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myslalem ze na aucie to zrobie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie możesz zrobić gdzie chcesz.

Osobiście radzę zdemontowac do polerowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc - długa sprawa. Tlenek ceru, troszkę wody i czyściutki (koniecznie! - żadnych drobin kurzu, piasku, czegokolwiek) filcowy wałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale poleruje sie raczej na mokro.. duże czy małe obroty? przy dużych siła odśrodkowa wywala proszek na zewnątrz i zostaje tylko to co się wpiło w filc. Jak mocno dociskać? po jakim czasie polerowania powinno być widać jakikolwiek efekt?

 

chyba mam nie taki filc jak powinien być

Edytowane przez 1robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mokro. To jest naprawdę żmudna robota i trwa bardzo długo - jeśli rysy są głębokie. Obroty nie za wysokie (500-700obr) bo właśnie filc rozchlapuje na boki. A żeby cer za bardzo nie uciekał to można nakleić na szkło taki wałek z plasteliny lub kitu na około polerowanego miejsca - oczywiście szkło musi być na płasko. Tak więc nie ma cudów - żeby rysa lub odprysk zniknęły to trzeba "wybrać" warstwę szkła odpowiadająca głębokości rysy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I trzeba polerować całą powierzchnie reflektora równomiernie bo w jednym miejscu będzie grubsze szkło a w drugim cięsze i światło będzie się załamywać. Czytałem o tym na forum golfa i ogólnie wszyscy odradzali polerkę szkieł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi chodzi o usunięcie śladów po kamyczkach

 

Tlenek ceru jest na wykończenie, żeby nadać połysku. Jak chcesz usunąć odpryski po kamyczkach to musisz mieć coś bardziej ściernego, są do tego specjalne proszki, i na koniec tlenek ceru.

Można też samym tlenkiem ceru, ale musisz się zaopatrzyć w duuużo cierpliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I trzeba polerować całą powierzchnie reflektora równomiernie bo w jednym miejscu będzie grubsze szkło a w drugim cięsze i światło będzie się załamywać.

 

Zgadza się - robi się soczewka przy polerowaniu miejscowym.

 

Tlenek ceru jest na wykończenie, żeby nadać połysku. Jak chcesz usunąć odpryski po kamyczkach to musisz mieć coś bardziej ściernego, są do tego specjalne proszki, i na koniec tlenek ceru.

 

Tlenek ceru mam, ale wiesz może gdzie można kupić takie proszki? Przydały by mi się w robocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności