Skocz do zawartości
marian14

Czy rozmiar opony 185/R15 pasuje do B5?

Rekomendowane odpowiedzi

mam zimówki w rozmiarze 185/65 r15 i jesT OK!

 

Ale spalonym kotletem zaleciało:papa

Ostatni post z przed 3,5roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dodam jedno pytanie od siebie:

 

195/60 r15

 

a takie opony do passata B5 pasują czy nie za bardzo?????

 

i czy takie opony pasują na felgi na których mam 195/ 65/ r15

Edytowane przez WojtekD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO a dlaczego mają nie pasować? Raptem 5% różnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę gdyż przeleciałem się po forum i nie ma jednoznaczne odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą pasować fizycznie - czyli założysz bez problemu. Ale optycznie..... co coż.... dobrze że to nie 195/50 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląd nie ma aż takiego znaczenia ważne czy policja dowodu za takie nie zabierze i czy komfort jest dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wygląd nie ma aż takiego znaczenia ważne czy policja dowodu za takie nie zabierze i czy komfort jest dobry

 

195/65 r15 >195/60 r15 jak sam widzisz różnica jest 5% które mogą powodować przekłamania na liczniku prędkości!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to też rozumiem (rzadko przekraczam 100 km/h) zatem też nie ma to dla mnie wielkiego znaczenia ...

 

"ważne czy policja dowodu za takie nie zabierze i czy komfort jest dobry"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komfort .... nie zauważysz różnicy pomiedzy 195/65. Czy policja zabierze dowód ? Raczej musiałbyś mieć DUZEGO pecha. (ja latałem na 245/40/18 i policja mnie widziała pare razy...)

 

a ja mam pytanie.... dlaczego taki rozmiar chcesz ? Chcesz kupić takie opony czy masz może ze "starych" samochodów i chcesz je wykorzystać ?

 

Jeśli to pierwsze, czyli kupno - to ja bym Ci odradził, i zaproponował standardowe wymiary. Jeśli masz takie opony w domu czy do kupienia "za flaszkę" to bierz i śmigaj. Daję stówę że nie zauważysz różnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam za przysłowiową flaszkę a moje już są słabe dlatego też chce zmienić a nie mam kasy na takie same nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie nic tu nie piszecie o 16 calowych felgach poniewaz kupilem passka na 16 calowy felgach aluminiowych i zalozone sa gumy 205/55R16 i teraz pytanie moge zalozyc jescze wieksze gumytzn wysokosc mi chodzi np 205/60R16 jest sporo jeszcze miejsca w nadkolu a komfort by sie poprawil :) co sadzicie nio i ile takie kapcie kosztuja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie nic tu nie piszecie o 16 calowych felgach poniewaz kupilem passka na 16 calowy felgach aluminiowych i zalozone sa gumy 205/55R16 i teraz pytanie moge zalozyc jescze wieksze gumytzn wysokosc mi chodzi np 205/60R16 jest sporo jeszcze miejsca w nadkolu a komfort by sie poprawil :) co sadzicie nio i ile takie kapcie kosztuja ?

To zalezy jaka firma i ile mają mm bieznika. tu są takie ale nie znam opinii o tych oponach.

http://allegro.pl/454-michelin-energy-saver-205-60r16-4szt-6mm-2010r-i3402907073.html

Edytowane przez RS7
dopisanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie na alusach R16 założone z przodu opony 205/55 a z tyłu 215/55. planuje na wiosnę założyć 225 chyba że wcześniej kupię jakieś R17 z takimi kapsiami;) a na zimę mam komplet felg stalowych a na nich 185/65 R15 i dobrze mi się jeżdzi

Edytowane przez seba1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności