Skocz do zawartości
Wierzba

Dziwna wtyczka w bagażniku...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

mam pytanie czy wie ktoś co to moze być za wtyczka?? Jest ona umieszczona w bagażniku po prawej stronie obok uchwytu klapy pod szyba... nie mam pojecia do czego służy... prosze o pomoc w rozpoznaniu :D

<nie wiem czy to sie przyda ale mam podgrzewanie zimowe silnika na wtyczke ktora znajduje sie z przodu lecz tamta wtyczka ma inne wejscie a pozatym mam do niej kable, natomiast nie mam pomyslu do czego służy ta wtyczka>

DSC00337.jpg

DSC00333.jpg

DSC00334.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gniazdko 12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha tak poprostu :P tylko jakies dziwne... da sie to zaadoptowac np na wtyczke zapalniczkowa?? bo poki co to za duzo do tego nie podlacze :P

dzieki wielkie

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gniazdko 12V
na pewno ?

Bo jak dojrzałem ma symbol hella co sugerowałoby jakieś oświetenie.

Wierzba sprawdz miernikiem jakie napięcie tam sie pokazuje i kiedy (po stacyjce ,cały czas).Z tego co pamietam to na politechnice studiujesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lodówkę można na przykład podłączyć...Taką wtyczkę można czasem dostać w sklepach z częściami do samochodów ciężarowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie niwdew ;) rehabilitacja AWF :D

teraz bede mial trocha malo czasu ale jak znajde chwile to sprobuje pomierzyc... wlasnie to jest HELLI wiec dlatego jest to dosc dziwne chyba ze zrobila taka wtyczke rzeczywiscie... no nic bedziemy dzialac w temacie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w B4 tez cos takiego bylo, nigdy nic nie podlaczalem, ale jak mierzylem to bylo 12V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo jak dojrzałem ma symbol hella co sugerowałoby jakieś oświetenie.

 

A co ma piernik do wiatraka ? Czy taki Bosch tylko pralki robi ? :D

Asortyment firmy Hella :

http://www.hella.com/hella-com-en/241.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co ma piernik do wiatraka ?

A bo widzisz piernik piecze się z mąki, a dawniej mąkę wytwarzało się właśnie we wiatrakach gdzie przy pomocy żarna mielono zboże i przesiewano je na mąkę, aby można było upiec piernik:D

A tak na poważnie u nas przyjeło się, że Hella robi tylko lampy a to nie prawda co potwierdza Twój link

Pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to wtyczka na 12V, wystepowala ona przed "terazniejszymi" gniazdami.

Czesto wystepowaly one w latach 80-90, najczesciej juz 2 rodzaje, np w bmw jedna byla w tradycyjnym miejscu kolo popielniczki, druga ta mniejsza w schowku:)

 

Tu w adapterze widac roznice w wymiarach:)

 

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info.php?products_id=20586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dzieki koledzy ;)

sprawa jasna... <swoja droga nie wiedzialem ze byly "male zapalniczki">

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie gniazda są fabrycznie w scani serii 4. Mam do tego przejściówkę, ale nie korzystam ;) Wpiąłem się w układ i dorobiłem dodatkowe 'normalne' gniazda. Scania 114L, rok 2000 - więc całkiem niedawno jeszcze to pchali gdzieniegdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki do takich gniazd są dostępne w nielicznych sklepach motoryzacyjnych, na pewno na giełdzie, ja osobiście kupiłem w Warszawie na Wolumenie.

Jest to gniazdo z "-" na obudowie, bezpiecznik znajduje się w skrzynce jako dodatkowy umieszczony ponad przekaźnikami pierwszy od "środka auta" praktycznie niewidoczny.

Bez problemu można podłączyć lodówkę.

Zaletą tego gniazda jest to, że o wiele mocniej trzyma wtyczkę i nie ma problemu z przypadkowym odłączeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat dziwnej wtyczki w bagażniku. Mam b3 kombi z rocznika 92. Po pokrywą w bagażniku w miejscu gdzie przebiega wiążka idąca do pompki do centralnego biegną równiez trzy kable. jeden zakończony okrąłą wtyczką ale wydaje mi się że to od anteny. natomiast dwa kolejne zakończone są wtyczką płaską z dwona rzędami dziurek. Kable te wyglądają na fabrycznie założone ale do czego one służą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepne sie pod temat dziwnej wtyczki w bagażniku. Mam b3 kombi z rocznika 92. Po pokrywą w bagażniku w miejscu gdzie przebiega wiążka idąca do pompki do centralnego biegną równiez trzy kable. jeden zakończony okrąłą wtyczką ale wydaje mi się że to od anteny. natomiast dwa kolejne zakończone są wtyczką płaską z dwona rzędami dziurek. Kable te wyglądają na fabrycznie założone ale do czego one służą?
wrzuć foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tam był kiedyś wzmacniacz do radia i zostały po nim tylko przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej nie jest o oryginał to można usunąć? dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli raczej nie jest o oryginał to można usunąć? dzięki

Niewiele wspólnego ma to z oryginałem. Możesz to wywalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności