Skocz do zawartości
Iwonka

[wydzielony] Jak policja reaguje na przyciemnione szybki?

Rekomendowane odpowiedzi

Sam zajmuje sie przyciemnianiem szyb i niestety ostatnio skrobalem przednie, podczas kontroli zapytalem sie czy jakas akcja itd ( u mnie w miescie okolo 20 aut ze znajomych zrywalo przody ) dowiedzialem sie ze tak : sluzby ratunkowe podczas wypadku nie moga dostac sie do srodka :))) A to ze straz pozarna bez problemu tnie samochody juz nie widza. Folia napewno chroni wnetrze samochodu przed promieniami slonecznymi, dodaje uroku autku, chroni przed "paleniem w gebe", przed zlodziejami i podejrzewam ze podczas wypadku troche nas ratuje - nie rozkruszy sie nam na twarz itd.

 

Tanie folie napewno nie maja dobrej widocznosci od srodka, dobre i drogie folie to juz inna bajka, przy dosc mocnym przyciemnieniu nie ma problemu z cofaniem w nocy czy innymi "manewrami" Podejrzewam ze wiekszosc z tych przeciwnikow nie miala okazji jezdzic z naprawde dobrymi foliami. Dobra folia - czysty obraz praktycznie bez roznicy - tak jakbysmy patrzeli przez gola szybe.

Wiem wiem teraz pewnie zostane skrytykowany, ze folia itd. pojezdzijcie z przyciemninymi przednimi szybami wysokiej klasy folia a zmienicie zdanie :)

 

Jutro znowu przyciemniam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra folia - czysty obraz praktycznie bez roznicy - tak jakbysmy patrzeli przez gola szybe.

Skoro się tym zajmujesz to podaj nazwę producenta czy jakiś symbol tej folii. Jak już ktoś się uprze zakładać to niech nie da sobie wcisnąć byle czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folie firmy GLOBAL z tego co widze na stronach roznych zakladow to malo kto tego uzywa poniewaz sa drozsze. Napewno sa inne firmy ktore maja rowniez takie wlascicowi ale niestety nie mialem z nimi stycznosci i nie moge sie wypowiadac. Global napewno jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to zabiorę głos w dyskusji. Ja zakupiłem tutaj folię max ciemną i ją będę montował w aucie. Dostałem ponadto naklejki pod folię z nr certyfikatu Instytutu Szkła i Ceramiki oraz skany tych certyfikatów. Dodam że mam zamiar oklejać tylko tylnie szyby, przód i przednie boczne zostają ori. I po analizie przepisów wydaje mi się że takie postępowanie jest zgodne z prawem.

http://www.amkafolie.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli można to zabiorę głos w dyskusji. Ja zakupiłem tutaj folię max ciemną i ją będę montował w aucie. Dostałem ponadto naklejki pod folię z nr certyfikatu Instytutu Szkła i Ceramiki oraz skany tych certyfikatów. Dodam że mam zamiar oklejać tylko tylnie szyby, przód i przednie boczne zostają ori. I po analizie przepisów wydaje mi się że takie postępowanie jest zgodne z prawem.

http://www.amkafolie.pl/

o to sie przecież nie spieramy, więc skąd wątpliwości do tylnych szyb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa podczas wyjazdu za granica ? Mam dosc mocno przyciemnione przednie boczne szyby(u mnie w miescie jestem na celowniku policji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziw się, że policja na Ciebie poluje. Nie prościej przednie zostawić tak jak książka pisze?

A co do policji poza granicami Polski to z dużym prawdopodobieństwem nie przyczepią się gdyż najczęściej nie znają naszych przepisów. A jeżeli auto jest dopuszczone do ruchu i zarejestrowane w kraju (rejestracji) to znaczy, że spełnia wymogi Konwencji Wiedeńskiej. Chyba, że we wspomnianej konwencji jest coś o szybach. Choć powątpiewam. Jedynie zadbaj o tzw. wyposażenie dodatkowe wymagane w krajach tranzytowych. Czesi np. rygorystycznie sprawdzają czy apteczka jest znormalizowana i ilość kamizelek odblaskowych odpowiednia(podobno ma być ich tyle ile osób w aucie). A jeżeli masz bardzo zaciemnione auto to może się zdarzyć, że będą chcieli coś wyszperać(nie będąc do końca pewni szyb).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chodzi o żadne utrudnienie dla służb, tylko chodzi o przepuszczalność światła. Przepis który dopuszcza przyciemnienie szyb bocznych kierowcy i pasażera mówi, że ma być przepustowość światła 70 %, czyli można przyciemnić szyby tylko o 30% . ITD i stacje diagnostyczne mają urządzenia do pomiaru przepustowości światła przesz szyby i jeśli będzie wynik pozytywny nikt nie będzie kazał skrobać folii. Znając życie żadna lub mało która folia spełnia te kryteria, dlatego można szyby przyciemnić piecowo. Miałem swego czasu w Venciaku przyciemniony tył i przód ale w niemczech i spełniało kryteria odziwo w PL, choć czasem diagności dopytywali o homologacje, atest itp. aby mnie uziemić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie dziw się, że policja na Ciebie poluje. Nie prościej przednie zostawić tak jak książka pisze?

Wiesz mi osobiście lepiej, bo słońce tak mocno nie razi i głównie dlatego mam przyciemnione szyby z przodu.

 

A co do policji poza granicami Polski to z dużym prawdopodobieństwem nie przyczepią się gdyż najczęściej nie znają naszych przepisów. A jeżeli auto jest dopuszczone do ruchu i zarejestrowane w kraju (rejestracji) to znaczy, że spełnia wymogi Konwencji Wiedeńskiej. Chyba, że we wspomnianej konwencji jest coś o szybach. Choć powątpiewam. Jedynie zadbaj o tzw. wyposażenie dodatkowe wymagane w krajach tranzytowych. Czesi np. rygorystycznie sprawdzają czy apteczka jest znormalizowana i ilość kamizelek odblaskowych odpowiednia(podobno ma być ich tyle ile osób w aucie). A jeżeli masz bardzo zaciemnione auto to może się zdarzyć, że będą chcieli coś wyszperać(nie będąc do końca pewni szyb).

Tak też właśnie myślałem, a z tymi kamizelkami to prawda i będę musiał się w nie zaopatrzyć jak i również apteczkę doposażyć.

Dzięki za odzew w temacie :)

 

no i na pierwszy rzut oka one nie spełniają żadnych norm...

 

<a href=0fe068fe756ec7afmed.jpg' alt='0fe068fe75

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepis który dopuszcza przyciemnienie szyb bocznych kierowcy i pasażera mówi, że ma być przepustowość światła 70 %, czyli można przyciemnić szyby tylko o 30%

Problem w tym , że seryjna ORI szyba już ogranicza przepustowość światła , a przyciemnianie szyb w 15 % mija się z celem bo wygląda jak zwykła bezbarwna folia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Czech to jeszcze trzeba mieć wszystkie żarówki na wymianę jakie występują w aucie. Jest jeszcze przepis o długości anteny CB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podesłać jakiegoś linka do przepisu o tej antenie? bądź zacytować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam treści tego przepisu. Teraz jestem w pracy i internet tu to masakra. Mnie w każdym bądź razie zatrzymala czeska policja i miła Pani powiedziała ze antena jest za długą (2,08 m). Pan policjant natomiast powiedział że może być i się pokłucili. W każdym bądź razie jest tu taki przepis. Oczywiście żadne z nich nie powiedziało ile jest dopuszczalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym , że seryjna ORI szyba już ogranicza przepustowość światła
Dokładnie tak jak piszesz. Kiedyś testowaliśmy szyby za pomocą specjalnego urządzenia. Wyglądało jak rura i zakładało się na szybę z obu stron. Za pierwszym pomiarem moja oryginalna i nie przyciemniana szyba nie spełniła wymogu. Dopiero gdy ją dokładnie wyczyściłem wyszło 72% przepuszczalności. Tak więc co by nie robić to każde naklejenie nawet bezbarwnej obniży przepuszczalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności