Skocz do zawartości
Gość Cienki

XENONY ...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość barteks75

Witam,

To mój pierwszy post na formu, a więc witam wszystkich!

Odebrałem Passacika w zeszły wtorek!!! :ok: U mnie też występuje drganie lamp, ale chyba nie wpływa to na jakość oświetlenia ani mam nadzieję nie oślepiam innych :zdegustowany:

 

Pozdrawiam Wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

barteks75 b4 odebrałeś z salonu na xenonach? Czy zły podpis?

 

Coś przebajerowali w B6 z xenonami i większość drży, ciekawe w czym problem?

U mnie w w B5 3BG nie występuje drganie i dlatego mnie to ciekawi.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barteks75

4MOTION_LBN odebrałem z xenonkami :cwaniak:

Co do podpisu, to oczywiście pomyłka :przestraszony: Nie wiem dlaczego, ale nie mogę edytować w moim profilu modelu auta jakie posiadam??? Jak wybieram model, którego jestem szczęśliwym posiadaczem, wyskakuje błąd, tzn. info, że muszę wybrać jakiś model z listy :[ Nie mam pojęcia o co chodzi i dlaczego tak się dzieje???

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie skoro doświetla zakręty, kalibruje się w czasie jazdy to drżenie nie jest to winą kalibracji. Po kiego grzyba było by aż takie pozycjonowanie swiateł?

Najbardziej zaawansowane układy stabilizacji lufy w czołgach maja drgania a taki passat to za przeproszeniem g... ma w porównaniu z nimi :-)

Po prostu ruchome elementy reflektorów drżą bo mają delikatne luzy i nie są spasowana na ścisk. Jak chcecie mieć bajery to musicie też przyzwyczaić się do tego :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Mam przyjemność jazdy dość często nową A6, z BI-XENONAMI PLUS i pomimo doświetlania zakrętów wszystko OK, a jeszcze to, że problem nie dotyczy wszystkich Passat'ów znaczy, że coś nie tak jest z montażem.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam z Xenonami ten sam problem dotyczący drgań przy większych nierównościach drogi. Niepokoi mnie natomiast też objaw, który ostatnio zauważyłem przy uruchamianiu auta pokazał się komunikat (żółta lampka mrugająca) i na MFA (przednie lewe światło nie działa !!!). Byłem w szoku bo się nie paliło tylko miało taki dziwny kolor niebieski. Wyłączyłem samochód i po ponownym uruchomieniu zapaliło się prawidłowo. Przypadek taki miałem 2 x nie wiem czy to zdarza się komuś jeszcze i czy jest to normalne zjawisko przy xenonach ?

 

Pozdrawiam

Grześ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iti1

passat 1.9 tdi 130 km, silnik awx , mam tradycyjne zarowki h4 i czy moge je zamienic na xenony ??? w marketach pelno takich zarowek, czy to sa podroby , taka imitacja xenonu .

porsze o rade , czy wystarczy tylko zmienic zarowki, i czy sa jakies minusy takiej zamiany???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
passat 1.9 tdi 130 km, silnik awx , mam tradycyjne zarowki h4 i czy moge je zamienic na xenony ??? w marketach pelno takich zarowek, czy to sa podroby , taka imitacja xenonu .

porsze o rade , czy wystarczy tylko zmienic zarowki, i czy sa jakies minusy takiej zamiany???

 

Bez obrazy kolego ale w marketach to najwyżej możesz piwo kupić (po uprzednim sprawdzeniu czy nie jest przeterminowane :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KayPee

Jasne! Po co przy kupowaniu nowego auta zamawiac ksenony za kilka tys. zlotych. Lepiej kupic za 30 w markecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iti1

i nie ma zadnych problemow , po prostu to tylko inna zarowka...nie bedzie zadnych bledow itp???? prosze o opinie czy tylko zmieniam zarowkę i final

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KayPee

:mur: ...to byla ironia

 

a teraz na serio:

NIE WIERZCIE ze kupowana w pierwszym lepszym markecie zarowka z napisem "Super extra xenon light madafaka" albo podobnymi da wam przynajmniej namiastke swiatla ksenonowego!

Ksenony to lampy wyladowcze wykorzystujace zupelnie inna technike ktora ma niewiele wspolnego ze zwyklymi halogenami.

Bardzo czesto okazywalo sie (chocby w testach "Auto Swiata") ze poddane testom tanie zarowki "ksenonowe" z marketu nie przechodzily nawet PODSTAWOWYCH testow bardzo czesto udowadnialy, ze moga byc zrodlem zagrozenia na drodze.

 

Podsumowujac"

Jesli juz tak bardzo chcecie zmienic zarowki to za te pieniadze kupcie PORZADNE i (co wazne!) KLASYCZNE halogeny. Da to nieporownywalnie lepszy efekt w widocznosci niz to gowno z hipermaketow ktorym nabijaja ludzi w butelke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i nie ma zadnych problemow , po prostu to tylko inna zarowka...nie bedzie zadnych bledow itp???? prosze o opinie czy tylko zmieniam zarowkę i final

 

Nie oczywiście żadnych poza tym ,że przepali się na drugi dzień i zjara cała oprawkę :P .Przecież tłumaczymy kolego że te żarówki to fajans jakich mało jeśli koniecznie chcesz mieć efekt xenonów to kup...xenony :P , jesli natomiast chcesz nieco poprawić "parametry" to kup markowe H4 np.Philips Night Vision lub jakoweś +50% czy cuś w tym rodzaju chociaż uprzedzam (piszę nawet producent) że, takie żarówki są mniej wytrzymalsze tzn. szybciej się przepalają od tradycyjnych.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iti1

dzieki za wyczerpujaca odpowiedz, tak tez myslalem ze to jakis shit ....bo koszty ksenonan a zarowiek to niebo a ziemia ..dzieki za szybka odp. pozdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroku

powiem swoje zdanie co do xenonów. Oczywiście żarówki xenonowe w postaci zwykłych żarówek - to tylko chwyt reklamowy. Jak słusznie zauważył jeden z kolegów xenony to lampy wyładowcze - aby działały potrzebujesz wysokiego napięcia które generowane jest w specjalnych przetwornicach. Bez nich wsadzenie żarówki xenonowej do normalnej lampy (oczywiście eleminując problem innych wtyków) to efekt zero - żarówka nie zapali się.

Żarówki "xenonowe" w postaci zwykłych żarówek posiadają jedynie domieszkę gazu xenonowego w bańce szklanej (oczywiście tylko te prawdziwe - a nie wyłącznie jako chwyt marketingowy) co powoduje wyłącznie małą zmianę barwy światła. Efekt wizualny jest czasami całkiem ciekawy - użytkowy prawie zerowy (jeździłem poprzednio z takim żarówkami w kilku wersjach).

A co do xenonów drgających - nie zauważyłem tego w moim aucie. Po kalibracji przy włączaniu silnika (całkiem fajny efekt wizualny :) !!!! - szczególnie nocą ) dalej pracują bardzo prawidłowo (oczywiście mam wersję z doświetlaniem zakrętów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gooroo1

Witam,

 

A ja jeszcze raz o drgających Xenonach w B6.

 

W moim modelu (odebrałem go z salony w listopadzie 2006) skrętne xenony drgały od nowości! W salonie we Wrocławiu (Motorpol) najpierw chcieli to wymienić ale w końcy stwierdzili, że wszystkie (sic!) B6 tak mają więc to nie jest usterka! Na dowód tej tezy nawet jeździłem podstawionym przez serwis innym Passatem i rzeczywiście było tak samo.

 

Moim zdaniem jednak nie jest to żadne wytłumaczenie z kilku powodów:

- mam drugie takie auto (Opel Vectra 2006) ze skrętnymi xenonami i nie ma takich efektów

- przy jeździe 180-200 km/h w nocy po niemieckiej autostradzie betonowej wstrząsy na łączeniu płyt są na prawdę zauważalne i prowadzą do zmęczenia wzorku

- z racji pracy jeżdzę często do różnych koncernów motoryzacyjncyh w całej Europie więc przy okazji zabrałem mojego Passata do Szwajcarii i wsadziłem go tam (po znajomości) do serwisu lokalnego importera - stwierdzili ewidentną usterkę ! ale nie byli w stanie jej naprawić w ciągu 3 dni (a tyle miałem być w Szwajcarii) bo musieliby najpierw utworzyć zlecenie bezpośrednio do VW AG w Nieczech i zaczekać na ich akceptację

 

Ja nie zamierzam udpuścić polskiemu VW tych lamp. To jest jakieś ewidentne dziadostwo, które muszą w końcu usunąć. Jak coś mi się uda wywalczyć, dam znać. W najgorszym razie kopnę się jeszcze raz do CH.

 

/gooroo

_________________

Passat 3C Variant Highline 2,0 TDI 170 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barteks75
Ja nie zamierzam udpuścić polskiemu VW tych lamp. To jest jakieś ewidentne dziadostwo, które muszą w końcu usunąć. Jak coś mi się uda wywalczyć, dam znać. W najgorszym razie kopnę się jeszcze raz do CH.

 

Gooroo1 to koniecznie daj znać co Ci się udało wywalczyć, a najlepiej jak będziesz miał na to jakiś papier z serwisu, wtedy wszyscy będziemy mieli podkładkę i już pewnie pójdzie łatwa ;)

 

Ja w sumie jeszcze nie zgłaszałem tego problemu, miałem zaczekać na 1-szy przegląd, ale...

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początku chce wszystkich forumowiczów serdecznie przywitać. Jestem tu nowy. Passata odebrałem miesiąc temu i też drżą mi ksenony. Rozmawiałem z serwisem i nie ma problemu, mam podjechać...podobno wkładają jakieś blokady, kliny i po tym zabiegu wszystko jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gooroo1
Rozmawiałem z serwisem i nie ma problemu, mam podjechać...podobno wkładają jakieś blokady, kliny i po tym zabiegu wszystko jest dobrze.

 

Uuuu, to jak Ci naprawią, będziemy mieli precedens. Daj szybko znać, jak będziesz miał gotowe. U mnie (8kkm) drgają coraz mocniej. Generalnie drga ta duża 'soczewka' - podobno mechanizm ma delikatne luzy.

 

/pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobno wkładają jakieś blokady, kliny i po tym zabiegu wszystko jest dobrze.

Poszukajcie w dziale B5, tam tez kliny zabijali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mi również xenony skacza na nierównościach mam nadzieje ze jest jakis serwis w wraszawie gdzie zlikwiduja mi to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności