Skocz do zawartości
Gość VW misio

jak wymienić lampkę tabl .rej.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Fedwo za podpowiedź,

pewnie masz rację ale próbowałem z tym śrubokrętem i nawet przy włożeniu dość duże siły, jakoś nie mogę tego wyciągnąć. Być może od nowości nie były ruszane i jakoś się to "zapiekło" a już więcej siły nie chce w to wkładać, bo będę musiał się zaopatrzyć w całe lampki, nie tylko w żarówki.

W sumie śmieszna sprawa z tymi lampkami, bo przy gdy byłem w serwisie SEATa to zapytałem czy mi pokażą jak to wyciągnąć, ale jak zobaczyłem że mechanik powiela po mnie "siłowe stękanie", to stwierdziłem że pojeżdżę na starych żarówkach póki jeszcze świecą, hehe.

A swoją drogą , "Piho" udało Ci się wymontować te lampki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą , "Piho" udało Ci się wymontować te lampki ?

 

Niestety nie udało się jeszcze. Próbowałem płaskim śrubokrętem i z jednej i z drugiej srtony oprawki i nic. Wygina sie tylko plastik im mocniej podwżam, ale nie ustępuje.

 

Edit:

Znalazłem obrazek takiej lampki, przynajmniej wiadomo teraz po której stronie grzebać śrubokrętem :)

[ATTACH=CONFIG]70313[/ATTACH]

Edytowane przez piho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie jeszcze te lampki wyjąć mogę zapodać fotki jak dokładnie wyglądają te lampki oraz kapę od środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się je wreszcie wyjąć :)

 

Trzeba całą oprawkę (ten czarny plastik) przesunąć w prawo (stojąc przodem do klapy) a następnie lewą stronę pociągnąć w dół. Montaż w odwrotnej kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeżeli Tobie się udało, to ja też dzisiaj idę do garażu posiłować sie trochę.

 

Dzieki Bimbasz za ofertę zdjęć tych lampek - spróbuje w/g rad Piho, jak nie dam rady to poprosze Cie o foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie warto zaopatrzyć się w jakiś komplecik ściągaczy samochodowych. 2523034552.

Nie mówię że w taki, ale coś w tym stylu. Za pomocą takiego ustrojstwa ściąga się lampkę w 30 sekund, z czego 25 zajmuje picie kawy.

 

Kliny są powyginane więc bardzo łatwo uzyskać dźwignię i nie trzeba nic kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szaleko0

Kolego jak zrobić,żeby świeciły ledy??

U mnie zaświecają się na 3 sekundy i gasną:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewamy kotleciki :)

 

Rozwiązanie jest proste :) kupić żarówki u naszego forumowego kolegi TOMNIK"A

Tu jest temat Jemu poświęcony:) http://forum.vw-passat.pl/threads/108323-Polecam-Uzytkownika-Tomnik-%28moduly-led%29

Sprzedaje On całe oświetlenie dla Naszych paszczaków na LEDach.. a opinie czytaj w temacie, który przytoczyłem :)

Też sam u Niego kupiłem cały komplet wraz z tymi z tablic rejestracyjnych i świecą super... żadnych błędów... a białe postojówki... jeśli masz xenony to mus... :)

Napisz do Niego na pm a napewno się dogadacie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proponuję firmowe LED dedykowane na stronie uznanego producenta oświetlenia : OSRAM C5W C10W LEDRIVING 6000K ŻARÓWKA RURKOWA LED. Sredni koszt sztuki to 30PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa propozycja, widziałeś może jak świecą te Osramy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączam się w prośbę o zapodanie FOTek ściągnięcia kloszy żarówek oświetlenia tablicy rejestracyjnej,

ja mam takie:

http://allegro.pl/lampki-tablicy-rejestracyjnej-jetta-5c6-passat-b7-i3857207852.html

Ewentualnie jak by ktoś jeszcze raz jak dziecku krok po kroku mógł wytłumaczyć, głównie chodzi o to przesuniecie w prawo klosza.

Czy cały klosz, czy tylko podkładkę, czy już wtedy wtykać śrubokręt w tą szczelinę, czy podważać śrubkrętem wsadzoanym w szczelinę, czy wkładać np. scyzoryk między klosz a podkładkę, czy między podkładkę a karoserię.

Piszącemu wydaję się to jasne ale czytającemu jak widać nie, do tego dochodzą prawa MURPHY'EGO

"Jeżeli coś może się nie udać - nie uda się na pewno.... itd...."

Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włączam się w prośbę o zapodanie FOTek ściągnięcia kloszy żarówek oświetlenia tablicy rejestracyjnej,

ja mam takie:

http://allegro.pl/lampki-tablicy-rejestracyjnej-jetta-5c6-passat-b7-i3857207852.html

Ewentualnie jak by ktoś jeszcze raz jak dziecku krok po kroku mógł wytłumaczyć, głównie chodzi o to przesuniecie w prawo klosza.

Czy cały klosz, czy tylko podkładkę, czy już wtedy wtykać śrubokręt w tą szczelinę, czy podważać śrubkrętem wsadzoanym w szczelinę, czy wkładać np. scyzoryk między klosz a podkładkę, czy między podkładkę a karoserię.

Piszącemu wydaję się to jasne ale czytającemu jak widać nie, do tego dochodzą prawa MURPHY'EGO

"Jeżeli coś może się nie udać - nie uda się na pewno.... itd...."

Z góry wielkie dzięki.

 

powodzenia:

http://www.a5oc.com/forums/a5-performance-mods/18546-led-number-plate-2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja mam problem z podświetleniem w KOMBI. Lewa zarówka świeci a prawa nie, wymieniłem już lampki na nowe dsc05748.jpg - takie, ale niestety dalej prawa nie chce świecić. Prawdopodobnie nie ma w środku tej blaszki co daje mase i tu pytanie jak to naprawić... Miał ktoś z Was taki problem ? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Jak w kombi wyjąć całą tą czarną obudowę (klosz) do której wsadza się szkiełko z żarówką ? Widzę, że podchodzi tam rdza na jednym ze styków i przestaje świecić chciałbym to wyjąć i uszczelnić, ale nie chcę nic urwać :P "Polak potrafi" :)

 

"dmisieekk" jeśli nie masz jednego ze styków to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego nie świeci :) tylko gdzie by się podział ? przecież musiał tam być.. tak czy tak kawałek blaszki odpowiednio wygiętej i rpzymocowanej załatwi sprawę jeśli to tylko brak tego styku, a nie cos poważniejszego ..

 

pozdrawiam

Edytowane przez Lupus28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie

 

Jak w kombi wyjąć całą tą czarną obudowę (klosz) do której wsadza się szkiełko z żarówką ? Widzę, że podchodzi tam rdza na jednym ze styków i przestaje świecić chciałbym to wyjąć i uszczelnić, ale nie chcę nic urwać :P "Polak potrafi" :)

 

pozdrawiam

 

Odkręca się od środka. Od 2009 zmienili konstrukcje i nie ma tego plastiku z lampkami tylko oddzielne lampki i oddzielnie klamka. W nowym rozwiązaniu blacha już nie wystaje i nie rdzewieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że aby się do tego dostać trzeba ściągać tapicerkę z klapy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, jak chcesz dłużej pojeździć to pomyśl nad zmianą na oddzielne elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to gdzieś zakupić w komplecie czy trzeba coś kombinować i przerabiać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od 2009 zmienili konstrukcje i nie ma tego plastiku z lampkami tylko oddzielne lampki i oddzielnie klamka. W nowym rozwiązaniu blacha już nie wystaje i nie rdzewieje.

 

Nowych lampek to "starej klapy" się nie zamontuje.

Oczywiście że może rdzewieć, Fedwo miał B7 2011 z nową klapą i lampkami i co, rdza wylazła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowych lampek to "starej klapy" się nie zamontuje.

Oczywiście że może rdzewieć, Fedwo miał B7 2011 z nową klapą i lampkami i co, rdza wylazła.

 

to ciekawe, inny otwór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności