Skocz do zawartości
woys

Wilgoć czy zwarcie instalacji?

Rekomendowane odpowiedzi

Postawiłem samochód na kilka dni w garażu (nieogrzewanym) i dziś próbując odpalić, zaczęły się dziać cuda. Nie działa dmuchawa, a jak ją włączam, zaczyna świecić się kontrolka ABSu. Jednak po wyłączeniu dmuchawy, kontrolka ABSu gaśnie(tak, jakby ABSowi brakowało prądu lub masy). Przez jakiś moment, gdy włączyłem światła mijania, też włączała się kontrolka ABSu ale gdy silnik się rozgrzał, światła zaczęły funkcjonować dobrze. Natomiast z dmuchawą pozostało - nie działa. VAG nie pokazał żadnych usterek. Sprawdziłem akumulator, klemy i masy przy akumulatorze - są dobre, również bezpieczniki. Proszę o pomoc, może ktoś z kolegów "zderzył" się z takim problemem. Możliwe,że to wilgoć gdzieś wlazła i robi psikusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo akumulator był na tyle slaby ze działy się takie cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator sprawdziłem, jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie u siebie tylko mój b3 odpalił na kilka sekund i zgasł albo jak chodził juz dłuższą chwile to nie na wszystkie cylindry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrzej dobrze wnętrze na obiegu otwartym , potem otwórz szyby i jeszcze raz nagrzej - dowiesz się czy to wilgoć :)

Ja raz miałem , że jak postał u kumpla (melanż :D ) w wilgotnym garażu to : nie miałem podświetlenia tablicy , długich świateł i podświetlenia deski rozdzielczej .

Zrobiłem tak jak napisałem wyżej i mu przeszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mojego dałem do ciepłą na noc i rano nie to auto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D Wychodzi że passaty lubią się przytulać do ciepłego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak widocznie bo już taki wiek wszystko z czasem traci szczelność i kable swoja przewodność troche wilgoci dostana i cuda się dzieją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woys zostaw na noc w samochodzie żonę jeśli masz lub dziewczynę. Im się nic nie stanie a passat w zamian nie będzie robił niespodzianek;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Adamu, Adamu, a od czego ja się bedę grzał, co? :D

u mnie jest dziś ładne słoneczko, wystawiłem Paska zeby się poopalał :coolshine:

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie łączy zacisk 15 lub X czyli do wymiany kostka stacyjki lub przekaźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..., nie pocieszasz Tomaszku, myślisz że to będzie czwarty przekaźnik z tego obrazka lub kość ze stacyjki. No dobra, pożyjemy, zobaczymy :)

przeka?niki.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bingo, przeczyszczenie i dotarcie styków czwartego przekaźnika dało nadspodziewane efekty. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności