Skocz do zawartości
Vipergti

Zawór "wlewu" LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że nie znalazłem na forum odpowiedzi, mam dylemata..:P Ponieważ ktoś kto montował w moim autku lpg zamontował zawór trochę wieśniacko na zewnątrz zderzaka po prawej str(pod wlewem paliwa, chyba standartowo..), a że nadarzył mi się w miarę tani zderzak w stanie igła ( mój uszkodzony lekko, więc wymieniam) i zastanawiam się gdzie wmontować zawór od LPG, żeby to miało ręce i nogi, czyli żeby ładnie wyglądało..Chciałem bo bagażnika ładnie poprowadzić, ale podobno musi być na zewnątrz..:638: piszcie swoje pomysły, i miejsca gdzie macie zamontowane, a Fotki były by baardzo mile widziane..:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak jak ty w zderzaku po prawej ale widziałem ze niektórzy maja obok wlewu paliwa za tą ori klapką schowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że montaż obok wlewu paliwa to zły pomysł z racji możliwości porysowania lakieru przy tankowaniu. Proponuję zrobić mocowanie pod podłogą bagażnika i z zewnątrz nic nie będzie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobiony na dole tak jak wydech tylko z prawej strony jest spoko ni ewidac za bardzo nie jest ulepione sniegiem, błotem mi sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W passacie miałem wlew gazu w zderzaku po prawej stronie obok koła. Nie jest to zbyt "szczęśliwa" lokalizacja bo zimą prosto spod koła leci tam śnieg i robi się bryła lodu. Teraz mam obok wlewu paliwa - pod klapką i jest elegancja - nic się nie rysuje.

 

Poza tym ten post powinien być w dziale na temat LPG :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób wlew pod klapką obok wlewu paliwa

 

Właśnie, ja mam też obok wlewu paliwa pod klapką i nic nie szpeci samochodu z zewnątrz. Zamontowali mi tak od razu gaziarze przy zakładaniu instalacji. Wszystko się mieści i nie brudzi się zaworek przy okazji. Mam też plusa na stacjach LPG;), bo kolesie z obsługi chwalą że nie muszą klękać by podłaczyć wąż, szczególnie zimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można pod klapką od haka holowniczego z prawej strony ale to chyba w b4 tylko, z tyłu od spodu jakoś też montują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na wysokości wydeszku z tym że po stronie prawej.

Co prawda przy tankowaniu schylić się trzeba bardziej ale nie narzekam i nie wpada aż tak dekielek w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zderzaku, jak na foto.

IMG_0565.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ciekawi mnie ten patent z zaworem pod klapką wlewu paliwa..Mógłby ktoś z was wrzucić foto jak to wygląda konkretnie w B3??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawi mnie ten patent z zaworem pod klapką wlewu paliwa.
Ma to rozwiązanie plusy, jak choćby wygoda dla pracownika stacji, czy brak korka na zewnątrz.

Ale ma też wadę - trzeba pilnować pracowników stacji żeby nie poobijali lakieru wokół wlewu. Oglądałem B4 z takim rozwiązaniem i było poobijane lekko :(

 

---------- Post added at 15:56 ---------- Previous post was at 15:56 ----------

 

Można pod klapką od haka holowniczego z prawej strony ale to chyba w b4 tylko
Niepraktyczne, zważywszy że:

1) klapka otwiera się dość ciężko

2) jest na plastikowych zaczepach które po czasie się połamią

3) masz rację, opcja niedostępna dla B3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja i tak zawsze patrzę jak leją i czasem opier.. za pociągnięcie wężem po autku, a bywało i tak że panience musiałem korek odkręcić, bo siły nie miała..;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D To dopiero patent, niestety w passacie raczej nie do wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają różne pomysły..Kiedyś na giełdzie w Gliwicach widziałem gościa, co miał też właśnie pod rejestracją, ale w zderzaku i też się rejestracja otwierała..:) widziałem też gdzieś, jeden gość miał lampę z tyłu otwieraną i tam zawór:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pod klapka wlewu paliwa i jestem zadowolony. Rozwiazan tego problemu jest wiele tylko nie montuj pod pojazdem -> widzialem takie rozwiazania, niby nie widac ale ktory gazownik polozy sie na glebie zeby wyniuchac gdzie masz korek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też w zderzaku ładną klapke zrobić, tak że się ją ściąga i jest wlew. Widziałem takie rozwiązanie i nie powiedziałbym że autko jest zagazowane, wyglądało jak coś w stylu czujników parkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pod zderzakiem po prawej stronie ... idealnie zamaskowane i napełniacze się tak bardzo nie wkurzają jakby się mogło wydawać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności