Skocz do zawartości
ernidok

wymiana foteli na ogrzewane??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
jak w każdym fotelu zaczynasz od pleców fotela, jak je wyciągniesz to idzie juz idealnie

 

Nie robilem tego jeszcze , fotel pewnie calkiem trzeba wyjac z auta ,a wczesniej odpiac aku by blad poduszek sie nie pojawil lub ich bum.

 

No a moze same plecy wystarczy rozbebeszyc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz to zrobić w aucie, nie wyciagając fotela, ale będzie bardzo ciasno,

łatwiej wyciągnąć cały fotel i zrobić to 'na stole'

 

wyciągasz plecy a dalej to już nawet ślepy by sobie poradził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak tylko od ktorej strony tam sie dostac , bo pociac obicie fotela mi sie nie usmiecha . Pewnie nie masz fotek , szkoda . To powiedz ile za ten mechanizm dales , moze tego fote masz ?[/quote

 

Z twojego opisu wynika że masz również zmielony plastikowy mechanizm. Za mechanizm dalem cos ok 100, natomiast jest on przymocowany na dwóch nitach z boku oparcia (z jednej strony fotela jest mechanizm z linkami od regulacji góra dół, a z drugiej przód tył). Zdjęcie oparcia jest dosyć łatwe, od dołu fotela jest listwa plastikowa którą trzeba odczepić, druga listwa jest w środku fotela, trzeba włożyc rękę od tylu i odczepić. Oparcie zdejmujesz razem z gąbką, lekko idzie, musisz tylko przepchać tulejki od zagłówka przez gąbkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozprułem fotel który i tak do niczego nie był mi potrzebny. Jestem w trakcie robienia zdjęć. Postaram się opisać co i gdzie rozłączyć, gdzie wsadzić rekę że obicia nie poszarpać. Za kilka dni instrukcja powinna być gotowa. Jak ktoś potrzebuje jakieś konkretne dodatkowe foty jakiegoś elementu, to bardzo proszę pisać, mam wszystko na stole :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informacje jak rozwiązana jest kontrola zapięcia pasów bezpieczeństwa. Z czego się ten układ skład. Nie działa mi to i wypiąłem wtyczkę w podłodze. Chciałem to naprawić. Ewentualne zdjęcia będą bardzo pomocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gąbce siedziska jest przyklejona taka "mata" do rozpoznawania zajętości fotela, ale z czym dalej się łączy to nie wiem. Mam taką matę w domu możesz podjechać i zobaczyć czy działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na gąbce siedziska jest przyklejona taka "mata" do rozpoznawania zajętości fotela

Wstaw proszę foto tej maty jeżeli masz możliwość. Jak tylko znajdę czas to dobiorę się do tego fotela.

ale z czym dalej się łączy to nie wiem

najprawdopodobniej z wtyczką w podłodze pod fotelem

Mam taką matę w domu możesz podjechać i zobaczyć czy działa

:lol dobre, dzięki za chęci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr

rozebrałem specjalnie dla Ciebie siedzisko

nie widzę tam żadnej maty

jest tylko wyprofilowana gąbka, złączona jest z obiciem w takich rowkach, w których są plastikowe płaskowniki, utrzymuje je głeboko w siedzisku drut wsuniety w gąbke

nie wystają żadne kable z siedzisko

też mnie to zastanawia :-)

bo czasami jak połozyłem zakupy na siedzeniu obok, to albo musiałem je położyć przed siedzeniem, albo zapinałem pasy

zaraz doslę Ci zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta wtyczka na pierwszym zdjęciu (po lewej) to do czego idzie?, mata do zajęcia miejsca leży na gąbce. Zastanawia mnie jeszcze coś, czy jak jest zwalony ten czujnik to zadziałają poduszki. To samo pytanie czy przy wypadku, jak nie ma pasażera wystrzeli poduszka pasażera.

 

1920356248.jpg

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wtyczka idzie do zapięcia pasa bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje oko to nie ma innych kabli więc te muszą iść również do maty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość alaska

Witam

 

Kupiłem do swojego Passata b6 fotele kubełkowe z pełną elektryką,

 

W siedzeniu kierowcy po zamontowaniu działała elektryka ale nie działała pamięć, fotel pasażera po zamontowaniu nie działał wcale. Pojechałem do elektryków, którzy tak je podłączyli, że elektryka w fotelu pasażera działała (tzn. mogłem go normalnie ustawiać) ale cały czas było włączone podgrzewanie fotela i nie można było tego wyłączyć. Więc odłączyli wtyczki od podgrzewania fotela.

Kiedy dojechałem do domu od elektryka wszystko przestała działać, nie można nic przestawić. Nie wiem co mam robić, elektrycy rozłożyli ręce bo nie wiedzą jak się za to zabrać. Proszę o pomoc bo nie mogę jeździć w takim położeniu fotela.

 

Będę wdzięczny Darek

Edytowane przez alaska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem posty i nie znalazłem odpowiedzi.

Proszę o pomoc,

zmieniłem w B6 2010 rok fotele podgrzewane na B6 2007 rok skórzane i podgrzewane.

Po zamianie wszytko OK ale nie działa podgrzewanie.

Doszedłem chyba w czym problem - w kostce fotela kierowcy z 2010 jest inny układ przewodów niż w kostce kierowcy z 2007 - foto.

 

zdjecie1.jpg

 

Kostka po prawej z 2010 ma pin 5 wolny a w pinie 9 jest jeden gruby brązowy (jak się domyślam zasila i ogrzewanie i sterowanie elektryki fotela kierowcy)

Kostka z lewej z 2007 ma w pin 5 gruby brąz (zasila ogrzewanie - a że w u mnie 5 pin jest nieaktywny to nie grzeje) i pin 9 z cienkim brązem(zasila elektrykę fotele kierowcy).

Doszedłem do tego przekładając cienki i gruby do pinu 9 - na cienkim chodzi tylko elektryka na grubym tylko grzanie.

I pytanie - czy ktoś to przerabiał - ja wpadłem na pomysł zmostkowania kabla brąz cienki z pin 9 i brąz gruby pin 5.

Wtedy będzie i elektryka i grzanie.

Czy dobrze kombinuję i niczego nie spieprzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś walczył z grzaniem tylnej kanapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam fabrycznie, potrzebujesz jakieś info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś walczył z grzaniem tylnej kanapy?

 

Walczył walczył i powiem ooooooowmorde. Kupę wtyczek,przekaźnik,worek pinów do przekaźnika,regulatorów,podłączenia tylnej kanapy itp.

Ogólnie,chciałem i robiłem wiązki jak najbliżej fabryki więc zeszło dwa dni (razem z wywalaniem foteli,podłokietnika,podłogi bagażnika,ręcznym robieniem wiązek i poskładaniem wszystkiego do kupy) Najlepsze że w 99% jestem kierowcą własnego passka, to sam jeszcze nie skorzystałem z ,,udogodnienia'' :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle opisane:-)

Koszt?

Pytam, bo czasem ci z tylu narzekają, ale jak to jest taka mordęga, to chyba odpuszczę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koszt?

 

hmm własnymi rękoma to spoko. Piny z wiązki którą miałem,pare wtyczek z ASO,tył podłokietnika z pokrętłami allegro,cyna,kalafonia,taśma izolacyjna czarna parciana tesa - reszta to dłubanina na kolanach ...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasz rade kolego to pryszcz pod wzglendem innych modów naprawdę warto (mnie to kosztowało 300 zł na gotowo, pamietaj przekaznik jest pod fotelem pasażera fotki masz u mnie w temacie. ps . ja już skorzystałem z mej tej grzanej kanapy jest lux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności