Skocz do zawartości
Gość yasioo

3BG jak zdjąć przedni zderzak?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yasioo

Czy ktoś zdejmował przedni zderzak w passacie 3BG i mógły opisać co i jak?? Muszę wyrzucić dokładkę zerzaka i zamontować oryginalny spojler ale nie jest to takie proste ponieważ obecna dokładka jest przykręcona śrubami do górnej części zderzaka i bez rozkręcania nie da rady.

 

Pozdrawiam

Yasioo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dół sie trzyma na zatrzaskach :| nie tak łatwo wychodzi... musisz zdjać atrape odkrecić wszystkie śrobki... z góry... wyjać raczke do otwierania klapy... po bokach śroby w nadkolach... od gory ile pamietam to pod kierunkiem ( a moze to było w 3B ?? nie pamietam ) i zdaje sie końcówka zderzaka w góre śróba strasznie ciezko ją odkręcić :) bo jest pod nadkolem :) potem jak zdejmiesz całego zdesia to kombinuj z reszta :) ja to wyjmowałem to śróbokretem wkładając maleńkiego nozyka żeby nie porysować i nie wyszczerbić plastiku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasioo

Przy okazji weekendu bede sie w to bawil:) Wlasnie zastanawia mnie ta sruba pod kierunkami. Wiem, ze w 3B jest ona tam. Ale 3BG ma kierunki zintegrowane z reflektorem i nie wiem czy tez trzeba je wykrecac czy (oby) nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj o zrobieniu fotek zanotowaniu czynności - może komus się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał trochę zabawy z grillem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to robiłem ale lampy wyjmowałem bo zmieniałem ( mowie o 3BG ) ale nie pamietam czy tam była śróbka czy nie... w 3B na 100% jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasioo
Będziesz miał trochę zabawy z grillem.

Mógłbyś napisać coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek

W 3BG demontaż zderzak nie jest taki trudny. Mi zajęło to ok. 15 min. Najtrudniejszą kwestią jest demontaż grilla. Uwaga na zaczepy do zderzaka bo lubią się łamać szczegółnie gdy są mrozy jak teraz. Pod reflektorami nie ma śróbek. Tak jak pisał MrWho są w nadkolach i pod atrapą oraz od spodu przy osłonie silnika.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek - ja napisałem że chyba jest ale nie pamietam ! Bo rozbierałem tylko 1x 3BG... a 3x 3B :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacue

Zeby wyjac lampe (xenon) trzeba calkowicie zdjac zderzak czy wystarczy cos (co, gdzie?) poluzowac i lampa wyjdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow,jeden z najgorętszych kotletów schabowych :ok::wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zeby wyjac lampe (xenon) trzeba calkowicie zdjac zderzak czy wystarczy cos (co, gdzie?) poluzowac i lampa wyjdzie?

Oczywiście zdjąć zderzak i wyjąć lampę, inaczej lampa nie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacue

Trzeba zdjac inaczej nie ma szans. Niepotrzebnie tak sie przed tym bronilem bo to prosta wrecz przyjemna robota.

 

Jak juz dobralem sie do lamp to zatrzasnalem kulke od poziomowania ktora najprawdopobniej byla przyczyna braku poziomowania. Zawiozlem lampy do Brzezin do goscia od xenonow, wymienil zarniki, wyczyscil soczewki i teraz swieci troche zoltawo i jakby mniej efektywnie. Tylko poziomowanie dalej nie dziala.

Czy tylko podpiecie pod komp. przywroci aut. poziomowanie lamp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Byku
wymienil zarniki, wyczyscil soczewki i teraz swieci troche zoltaw

widocznie zmienił Ci na zarniki z inna temperaturą barwową i dlatego teraz bardziej zółtawo świeći

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy nowy żarnik żeby się świeciło żółtawym,za jakiś czas się wypali,jak się wypali to będzie lekko niebieski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,czy takie trudne jest skorzystanie ze słownika?Przecież to co się da wyczytać na forum przyprawia o ból głowy!!!!!!!!!! Chociaż minimum języka polskiego!!!!!!!!!!!! Ja wiem,że dla niektórych jest to trudne,ale możliwe do poprawienia.Trochę staranności!!!!!!! Po prostu piszcie po polsku. Takie wyrazy jak "śróba" (męczyłem się ,by tak napisać),to kalectwo.Życzę młodzieży pracy nad poprawną pisownią,wiem ,że jest coraz gorzej ale jak czytacie ,to się nie wstydzicie? Ja się wstydzę nawet za kolesiów,których nie znam.Pozdrawiam wszystkich "forumowiczów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By samopoziomowanie zadziałało musisz podpiąć pod kompa i pokasować błędy. Prawdopodobnie wisi ci któryś z czujników!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacue

Zbyt pochopnie ocenilem jako mniej efektywne swiecenie nowych zarnikow.

 

Pojezdzilem troche po nocy i stwierdzam ze na nowych jest zdecydowanie lepiej (pomimo troche zoltawej barwy swiatla).

 

W tamtym tygodniu bylem w aso. Wszystkie czujniki ok, tylko stwierdzili ze cos (najprawdopodniej silniczek od poziomowania) nie tak w lampie, ale dzisiaj sie okazalo ze wyskoczyl jeden bolec trzymajacy, zatrzasnalem go, odlaczylem akumulator (mialem nadzieje, ze moze zapomni blad i zacznie dzialac) ale dalej sie nie poziomuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzycho007, nie masz racji :hyhy:

można śmiało wyjąć lampę bez demontażu zderzaka :)

przerabiałem to ;)

masz do odkręcenia cztery śruby, dwie z góry, trzecią wewnątrz od strony błotnika a czwarta jest widoczna po wyjęciu dużej zaślepki na plastiku nad lampą, wyciągasz lampę i rozpinasz wtyk i już ;)

jacue, z tym poziomowaniem jest tak że jeśli masz wszystko ok to musisz skasować błąd inaczej nie będzie działać, to też wiem ,bo nie ma to jak własny kabelek :hyhy:

miałem to samo co Ty, też wyskoczył mi bolec silniczka, najgorsze, że nie wiem z jakiej przyczyny.....

ale oprócz błędu o niesprawności silniczka pojawił się następny... o nie wyzerowaniu poziomu reflektorów, i tu na razie walczę, jest to tzw ...przywrócenie ustawień fabrycznych... chyba ? ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma szans na wyjęcie lampy bez zdejmowania zderzaka. Do przodu się nie da bo otwór w atrapie jest mniejszy niż lampa a do tyłu w ogóle nie miałem ruchu. Nie mam pojęcia jak Ci się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności