Skocz do zawartości
VALDI

uciekajacy plyn chlodniczy, a uszczelka glowicy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Ostatnio (jakies 2mc) dolewalem plynu chlodniczego - gdyz bylo juz minimum ... i odziwo patrze dzis pod maske i znowu dobija do minimum ...

W innych watkach przeczytalem ze to moze byc uszczelka pod glowica ...

 

Pytanko: idzie kupic taka sama uszczelke? czy wymiana jest mozliwa we wlasnym zakresie? jaki mniej wiecej koszt takiej uszczelki ... (jestem w tych sprawach kompletnie zielony)

 

sprawdzalem poziom oleju - to fak jest o "kapke" ponad max.

 

Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Passatach w tym roczniku (i 2005) często zdarzały się mikropęknięcia głowicy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Mam nadzieję że to wpływ tak niskiej temperatury lub nieszczelność chłodnicy. Jeśli okaże się że to mikropęknięcia to wymiana samej uszczelki nic tu nie pomoże VALDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,

Ostatnio (jakies 2mc) dolewalem plynu chlodniczego - gdyz bylo juz minimum ... i odziwo patrze dzis pod maske i znowu dobija do minimum ...

W innych watkach przeczytalem ze to moze byc uszczelka pod glowica ...

 

Pytanko: idzie kupic taka sama uszczelke? czy wymiana jest mozliwa we wlasnym zakresie? jaki mniej wiecej koszt takiej uszczelki ... (jestem w tych sprawach kompletnie zielony)

 

sprawdzalem poziom oleju - to fak jest o "kapke" ponad max.

 

Dzieki za pomoc.

masz uszczelkę do wymiany na 100% koszt uszczelki 60 wymiana u mechanika jakieś 100 150 bo sam tego nie zrobisz i powiedz żeby sprawdziła szczelność i czy nie jest odkształcona http://img694.imageshack.us/img694/9056/uszczelka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzales czy chlodnica sie nierozszczelnila? Lub jakies polaczenie do niej.

Przy niskich temperaturach plyn kurczy sie a przy zagrzanym silniku powinien wrocic do normy, skad od razu taka diagnoza ze uszczelka pod glowica?

Juz kiedys przerabialem uciekjacy plyn z chlodnicy.

Gdy w zime auto styglo na parkingu cisnienie sie zmniejszalo i plyn sobie uciekal z laczenia chlodnicy.

Zaradzilem odpowiednim preparatem i spokoj do dzis.

Edytowane przez vallentino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W takim razie muszę koniecznie sprawdzić łączenia chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt pewnosci nie mam ... ale zaniepokoila mnie wieksza ilosc oleju ... tak mi sie zdaje ze wieksza ... niczego bialego nie znalazlem pod korkiem ... a i czasem lubi sobie na bialo zadymic ...

z tego wychodzi ze to uszczelka ... musialo byc juz cos ruszane przez fachowcow z niemiec bo mam tam silikon (chyba?) ... pozniej postaram sie wstawic zdjecie ... jak to u mnie wyglada ...

 

 

coraz bardziej boje sie tego samochodu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz widzisz sylikon pod uszczelka to napewno nie byli to fachowcy z niemiec tylko nasi cco grzebali nie udolnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silikon masz zapewne pod kapa zaworow, to niestety bardzo czeste bo 2.0 lubi sie tam pocic;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobie foto i zerkniecie - bedzie wszystko jasne ... :) na bank robili to spece z niemiec - niemieckiego salonu! bo tam odbieralem mobilka ;] [samochod testowy]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności