Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mówił, że nie da rady. To tak samo jak u siostry w mieszkaniu-do zabudowanej szafy wpakowali zbiornik gdzie woda się grzeje, a nad nim jest zbiornik z którego napełnia się ten główny. I wyżej nie podniesiesz, bo sufit.

Ja też mam ten nieszczęsny gravity feed system. Tylko, że mieszkając w domu, a nie mieszkaniu, mam ten plus, że zbiornik zasilający jest na strychu, a zbiornik podgrzewający wodę jest na piętrze w łazience. Ciśnienie ciepłej wody i tak jest liche, ale nie aż tak jak u siostry w mieszkaniu, dzięki temu, że zbiornik zasilający jest wyżej.

Ja myślałem o innej przeróbce-gdyby to był mój dom, to bym odciął ten durny zasilający zbiornik który dławi całe ciśnienie z sieci i podłączył zasilanie zbiornika grzejącego prosto z sieci. Gdzieś mi się obiło o uszy, że trzeba też wymienić zbiornik, bo ten od gravity niby się nie nadaje-ale tego nie wiem. Osobiście bym spróbował.

 

Widze Patryk ze wiesz jak to wyglada. Ja to bym najlepiej wypierniczyl oba zbiorniki i zalozyc w kuchni pod zlewem przeplywowy ogrzewacz wody a do lazienki wsadzil bym kabine prysznicowa i elektric showera zalozyl. Ale to nie moja chata wiec chce to zrobic po jak najtanszych kosztach - wlasciciel odda mi kase ale max 150£ wiec mysle ze jak za pompe dam 100£ to reszta wystarczy na zlaczki rurki i reszte dupereli - no i musze kupic nowa baterie zeby byla z podlaczenie sluchawki prysznicowej a nie jak teraz mamy tzw. cycki :) zakladane na krany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem jak to dziadostwo działa i nie mogę zrozumieć jaki to ma sens...Kiedyś hydraulik mi wytłumaczył, że dawno, dawno temu, jak brakło wody, np w czasie wojny, to jeszcze był cały zbiornik na górze, z którego można było korzystać...Tylko, że zbiornik na strychu jest przykryty czymś w rodzaju kartonika i strach pomyśleć co tam się dostać może...

Przeprowadziłem się z mieszkania, gdzie ciśnienie było prosto z sieci i prysznic miał ciśnienie, że bicze wodne można było robić. Więc dla mnie to był szok-śmiałem się, że sikając mam większe ciśnienie, ale tak na prawdę do śmiechu mi nie było. Na początku, żeby mieć prysznic kupiłem taką plastikowo gumową nakładkę na krany na wannie w argosie. Ale ustawić temperaturę wody na tym to była mordęga. W końcu wymieniłem na baterie termostatyczną z Lidla-kosztował tylko 20f i wreszcie spokój z ustawianiem temperatury wody-sama się ustawia. O pompie też myślałem, ale kiedyś jak patrzyłem to dość drogo to wychodziło. Wogóle to to jest jakiś nonsens-dławić ciśnienie z sieci, a następnie wstawiać elektryczną, hałasującą pompę, żeby to ciśnienie stworzyć...No ale to Anglicy po prostu...Dziś już podobno tego się nie stosuje, tzn nowe domy mają już zasilanie zbiornika ciepłej wody prosto z sieci.

No i te podwójne krany-w kuchni nawet naczyń się nie dało umyć-kupiłem od razu zmywarkę. Pozostał problem zlewu. Na szczęście mam termostat z ustawianą temperaturą na zbiorniku wody-ustawiałem 45 stopni i korzystaliśmy tylko z kranu ciepłej wody. W końcu wkurzyłem się i wymieniłem krany w umywalce i zlewie na normalne. Też kupione w Lidlu, za małe pieniądze, a całkiem porządne. Miedzi nie lutowałem-użyłem końcówek wciskanych-fajna sprawa i trzyma pewnie już parę lat. Zmywalki i zlewu też nie zmieniałem-poprostu nowy kran zamontowałem w miejsce jednego, a drugą dziurę zaślepiłem zaślepkami do tego celu. I wreszcie trochę bliżej cywilizacji...

Ale to ciśnienie, dalej mnie męczy-aczkolwiek jak pisałem, jeszcze jest do zniesienia, w porównaniu do flata siostry.

Więc nie dziwię Ci się, że chcesz to zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mruku dzięki za info.odezwę się do Ciebie bo niestety właśnie się szykuję do nieplanowanego wyjazdu do polski.jutro lecę.pozdrawiam

 

Gural Masters of London to turniej snookera.

 

Jacek przez ten Master to mi transmisje z DAKARu na eurosporcie przed 24 dawali a swoja droga widzieliscie jak Ruskie KAMAZAMI poszli trzy pierwsze to oni pozdro

Edytowane przez bedford-passat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymajcie sie od przeplywowych ogrzewaczy jak najdalej . ja mam u siebie jeden pod prysznicem i to podobno z gornej polki (jak kupilem chate to juz byl a opinia nt podgrzewacza - ze dobry - pochodzi od 2och niezaleznych fachowcow )

ow podgrzewacz nie dosc ze ma gowniane cisnienie to na dodatek zre pradu jak kon owsa. jak szwagier elektryk zobaczyl jaki przewod do niego idzie to sie przerazil. w polsce to takie przewody kladzie sie jako glowne zasilajace do malych domkow jednorodzinnych.

shower z tego co pamietam to chyba ma 8kw ...

jedynym sensownym rozwiazaniem jest albo pompa albo zmiana systemu na combi boiler.

wszystko inne to polsrodki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmiana systemu na combi boiler.

wszystko inne to polsrodk

u mnie na flacie z agencji parzyslali fachmana i wycieli ten smieszny cylinder bo to byla porazka, zalozyli boilerek valiant czy jakos tak i teraz wszystko gra i bucy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie poszla mi sprezyna od strony kierowcy z przodu i teraz nie wiem czy mam zakladac orginal czy jakis zamiennik, czy wogole gwinta zakladac. prawdopodobnie cena jednej w VW to jakies 90 pazdziochow plus rozpieprzyla mi lozysko i mocowanie mcphersona, wiec to tez do wymiany, wiec jakies 220-250 funciakow same czesci. robocizna to nie wiem, ale mam takiego magika co pod domem robi za jakies grosze.

na FK jest oferta i caly gwint kosztuje 132 funty plus 9 cos przesylka. nie chcialbym zrujnowac za mocno komfortu jazdy w kombi, po zatym dwojak dzieci i zona co nie bardzo lubi jezdzic na obnizonym zawiasie, po mojej Borze powiedziala, ze za bardzo ja podskakiwalo.

moze mi ktos poradzic czy lepiej zostawic OEM czy klasc ten gwint za tansze pieniadze, z gory mowie ze nie chce zabardzo auta glebowac, a juz jest to sport model, wiec jakies 15-20 mm nizej

z gory dzieki za pomoc

 

jak byś chciał sie pozbyć tych sprężyn mam na mysli ori sport które masz u siebie daj znać bo szukam czegoś takiego do swojego auta o ile z kombi pasują do sedana ale to by było pytanie do Gurala bo widzę że on za pan brat z etka pozd

 

 

valiant

 

słyszałem dobre opinie na temat boilerów tej marki w pierwszej wersji miałem taki montować ale w końcu zamontowałem worcester- bosch i jestem bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie znów sypie-już od pierwszej po południu=tylko, że jest 1,5 stopnia na plusie, wiec na drogach jest chlapa, ale w nocy ma przymrozić ponoć-będzie ślisko. Dziś rano miałem skorupkę na aucie-w nocy padał deszcz, który potem zamarzł. Ślisko wszędzie było jak na lodowisku.

No Megankę wczoraj zabrała ubezpieczalnia. Jednak szwagier zdecydował się zrobić przez ubezpieczalnie. No zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez od ok 16 zaczelo padac sniegiem z deszczem ubezpieczalnie beda mialy znow zniwa jak widze te angielskie paly co jada szybciej niz ja (chodz mam zimowki) rano to potem sie nie dziwie ze tyle wypadkow .Rano bedzie sie dzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rano bedzie sie dzialo

 

Nawet mi nie mów

ja przed 5 rano lece w trase ciężarówką

mam zimówki na tylnej osi :)

Edytowane przez matho78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodzenia kolego oby bylo ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas teraz całymi dniami mrozy, że hoho, w nocy po -10, w dzień -8, pod koniec tygodnia ma spaść do -20, w górach do -30.

 

No i ciągle sypie, na bocznych drogach już się koleiny probiły, że ciężko się mijać z kimś, śniegu jest mnóstwo - w końcu prawdziwa zima :)

 

Dzisiaj sobie pojeździłem z wieczorka fajnie po świeżutkim śniegu :) Tylko pod spodem lód, więc ślisko.

Wypadków mnóstwo wszędzie.

Dzisiaj w centrum miasta 3 auta i autobus się spotkały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma ktoś jakieś fele z rozstawem 4x100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylbys w Polsce to bym Ci moje pogonil. Zostaly mi po poprzednim aucie i trza by je pchnac w koncu. ImageUploadedByTapatalk1358896720.638348.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy chce kupić małego laptopa co możecie polecić szfagier mi poleca coś takiego jak w linku poniżej ale sam nie wiem myslałm o Toshiba bo mam doświadczenie z tą firmą jeżeli chodzi o laptop i jestem zadowolony, ten mały ma mi służyć do przeglądnia internetu podczas godzinnej przerwy w pracy i podczas wyjazdów żeby mniec kontakt ze światem

http://www.ebay.co.uk/itm/Asus-Eee-PC-1025C-10-1-inch-Netbook-Atom-N2800-1GB-320GB-Camera-Windows-7-/190788172009?pt=UK_Computing_Laptops_EH&hash=item2c6bdc78e9

 

pamiętam że Patrick wspominał o jakiejś stronie z takimi rzeczami ale nie pamietam jak sie zwała a było to już wieki temu. jak macie jakieś dowiadczenia to się podzielcie dzieki pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bylbys w Polsce to bym Ci moje pogonil

Jaki rozmiar? Ile wołasz?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A czemu tak drogo?!?!?!?!?!?!?!?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kris sedesem bedzie jechal to moze zabrac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie byle co bo to OZ 15", 7J szerokie, 4x100, ET 26, otwor centrujacy vw 57,1. Opony Kleber Dynaxer HP2 185/55 z tego jedna para na dwa sezony, druga sezon powinna obleciec, tak z pamieci, bo ze dwa lata ich nie widzialem. Do tego komplet srub. Felgi proste, jezdzilo sie na nich bardzo fajnie, zadych bic itepe. Najchetniej bym ich nie sprzedawal ale nie mam ich do czego zalozyc, w toyocie mam 5x100 woec pupa. Fajne sa, parapet maja 1 calowy. Podrapane na rantach, troche na rotorach no jak to uzywany sprzet.

 

Chcialem je wystawic za 500zl. 450 by mnie satysfakcjonowalo, a nie wiem czy do dupowoza chcesz kolo za banke fuli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kris sedesem bedzie jechal to moze zabrac....

 

o przepraszam czy to

 

z10034569X,Mercedes-Viano-Vision-Pearl.jpg

 

 

wyglada jak to

 

images?q=tbn:ANd9GcTE58XtBQcSee5-XM58hzmoZgIwKa8u5dl_L8f5DUbm3KBSdfBeeolyxj3TmQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
450 by mnie satysfakcjonowalo

400 i przed weekendem je odbieram.

Opon mi nie trzeba, możesz trzymać na lepsze czasy

 

 

Kris, czemu 2 takie same zdjęcia wkleiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności