Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Slawek moze moja bedzie do wynajecia w krótce ! bylbym twoim landlordem :haha

 

co ma sie pchać z deszczu pod rynne. jak juz znalesc lepsza okolice to i odpowiedniego landlorda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie to by mial jak u pana boga za piecem :P

 

ale na powaznie to chyba bede sprzedawal a nie wynajmowal zwlaszcza ze ceny skoczyly u mnie troche i do tego dobrze kupilem , no i musze troche kredytu dobrac bo tam gdzie bede sie wyprowadzal to troszke wiecej domy kosztuja , po niedzieli mam spotkanie w banku z doradzca to bede wiedzial wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris, a gdzie Ty tą chałupkę masz? Wiganowo? Nie planuję przeprowadzki z Widnesowa, pytam z czystej ciekawości ;) Oj, chciałbyś takich lokatorów jak nasza rodzinka :D

 

Dzwonił do mnie policjant dziś przed południem. Ponoć gość nie wie skąd mieli zgłoszenie, w ogóle nie bardzo wiedział o co chodzi i co się dzieje :D Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie, póki co i tak mam umowę na do czerwca, z możliwością rozwiązania od grudnia.

Dzielnicy nie chcemy zmieniać, tu jest ok, nie chcemy też córce zmieniać szkoły. Sąsiedzi są naprawdę ok, jedynie te debile za ścianą dają się we znaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiłeś. Może troszkę im to w głowie rozjaśni.... Może

U mnie tez 2 domy dalej była jakaś kłótnia, laska kladla się na drodze żeby ja ktoś rozjechal....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no u mnie to by mial jak u pana boga za piecem :P

 

ale na powaznie to chyba bede sprzedawal a nie wynajmowal zwlaszcza ze ceny skoczyly u mnie troche i do tego dobrze kupilem , no i musze troche kredytu dobrac bo tam gdzie bede sie wyprowadzal to troszke wiecej domy kosztuja , po niedzieli mam spotkanie w banku z doradzca to bede wiedzial wiecej

 

nie sprzedawaj, jeszcze cena pojdzie w gore. zacznij wynajmowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie sprzedawaj, jeszcze cena pojdzie w gore. zacznij wynajmowac
dobrze gada;)

ja sie jeszcze nie wprowadzilem termin mamy na 31 lipca ale od grudnia ceny domow w miejscu gdzie kupilismy poszly o 30 % do gory. jak masz mozliwosc to wynajmij Kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem niedawno nowy logbook, i dopatrzylem się tam literówki w imieniu. Wpisali Slaworir. Jedna litera. Odsyłać do poprawki czy olać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się. Zdałem dziś prawo jazdy i jestem kierowcą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Co raz więcej driverów na forum ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sławku :) Czekałem, aż któryś z pyskatych wyskoczy z prawkiem na hulajnogę czy inne wrotki ale chyba zalatani.

 

Także mam już B/C/D i przewóz ogórków, a także żywego mięsa jak to mój bracik mawia :) Także ja w nieco innym kierunku niż wy, bo niedługo zaczynam pracę w komunikacji miejskiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak z innej beczki czy ktos z Was pokusil sie o obywatelstwo brytyjskie?moze macie jakies doswiadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo niedługo zaczynam pracę w komunikacji miejskiej

dobrze ze nie muszę juz przez zabrze jezdzić jak jade do domu :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie tak z innej beczki czy ktos z Was pokusil sie o obywatelstwo brytyjskie?moze macie jakies doswiadczenia.

 

wlasnie jestem w trakcie wypelniania dokumentow Jacku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdales test wiedzy o uk czy zrobiles esol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie pewnie bede decydowal blizej konca waznosci paszportu czy dowodu (albo obu). esol mam zdany wiec jedno odchaczone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orietuje jezeli dziecko urodzilo sie tutaj a rodzice pracowali prze urodzeniem conajmniej 5 lat to paszport przysluguje od razu bez naturalizacji. moja mlodsza corka sie na to lapie starsza niestety nie. czy ktos z was zalatwial paszport angielski dla dziecka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy w trakcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz o dzieciach Patryku?zalapales sie na brak naturalizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mały się urodził po 9 latach naszego pobytu, więc wystarczyło wysłać parę rzeczy i paszport się robi. Inna sprawa, że ciągnie się już miesiąc i jak tak dalej pójdzie, to wyjazd trzeba będzie przekladac. A znajomemu w 1.5 tygodnia przyszedł.

Ja wysłałem moje p60 z ostatnich siedmiu lat, wrsy, akt urodzenia małego, mój i żony paszport, aplikacje z dwoma zdjęciami i potwierdzeniem ceo mojej byłej firmy, że zna mnie minimum 2 lata i poświadcza tożsamość małego. Do tego na osobnej kartce napisałem daty i miejscowości urodzenia i ślubów dziadków małego.

Paszport kosztuje 46 f do tego trzy funty za odesłanie moich dokumentów special delivery, do tego prawie siedem za przekaz pocztowy bo nie miałem czeku i sześć chyba za zdjęcia.

Żałuje, że nie wybrałem usługi sprawdzenia aplikacji na poczcie. Wyszedłem z założenia, że wiem jak wypełnić aplikacje i nie będę płacił dodatkowo za sprawdzenie. A tu się okazuje, że to nie tylko jest sprawdzenie ale nie jako cały serwis, dzięki któremu niby szybciej wszystko trwa. Nie wiem ile w tym prawdy.

 

Po tygodniu zadzwonili raz, nawet wiadomości nie zostawili. Ot miałem połączenie nie odebrane z numeru którego nie znam i tyle. Pomyślałem, że jak coś ważnego to zadzwoni jeszcze raz i że to pewnie jakieś reklamy. Po kilku dniach przyszedł list, żebym się skontaktował bo oni ze mną nie mogą... Okazało się, że chcieli wiedzieć czy mam rezydenta czy nie bo wtedy są inne drogi załatwiania. Na pytanie czy zdarza do 14.7 padła odpowiedź, że raczej tak i żeby dzwonić za tydzień. Zadzwonilem i dowiedzialem się że wszystko ok i już tylko czekają na coś tam żeby im wróciło, chyba z mojej pracy i bedzie ok. Parę dni później pismo przychodzi, że aktu urodzenia nie dalem...

Dzwonie już wku... I mowie że dalem. Mówi mi że to nie ten bo musi być pełny oryginalny. No to mowie że oryginal jest tylko jeden i oni go maja a reszta to certificated copy. Nie ważne, tego właśnie chcą i mam doslac. Na pytanie czy zdarza, padła odpowiedź, że raczej nie, ale żeby dzwonić. I już mnie bierze bo znajomi co im tak szybko przyszedł też ten sam akt urodzenia wyslali i było ok. A nam jak zwykle pod górkę.

Także należy się bez problemu, ale składaj dużo wcześniej żeby uniknąć nerwowki.

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności