Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem to samo co Patryk jak robiłem dzieciakowi tylko mnie się czepiali że im nie wysłałem moich p60 a wiedziałem że wyslałem ;)

no to kazali mi dzwonić do revenue żeby mi dali jakiś wydruk z tych lat zadzwoniłem przysłali oczywiście też to trwało

wkońcu przysłali paszport i odesłali mi dokumenty z orginałami moich p60 których niby nie było

odnioslem wrażenie że nie chcieli dać paszportu kase oczywiście wzieli odrazu.

 

Dlatego dla siebie narazie się nie staram bo kasy zapłacić trzeba sporo a jest szansa że się paszportu nie dostanie

poczytajcie fajną lekture można sie pośmiać ;)http://www.polishbikers.com/showthread.php?t=22149&highlight=obywatelstwo

 

 

Jacku w Twoim przypadku to chyba jeszcze nie możliwe bo trzeba mieć 6 lat ciągłej pracy a Ty byłeś w PL przez jakiś czas

Edytowane przez matho78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacku w Twoim przypadku to chyba jeszcze nie możliwe bo trzeba mieć 6 lat ciągłej pracy a Ty byłeś w PL przez jakiś czas
w ciagu 5 lat nie mozna opuscic uk na wiecej nix 450 dni a wciagu ostatniego roku na 90 ja bylem 9 miesiecy wiec teoretycznie wszystko ok. pozatym narazie sie do tematu douczam. przeprowadza niedlugo wiec kasa bedzie potrzebna. pomysle po nowym roku do tego skorzystam z nationality checking service zeby miec pewnosc ze wszystko ok bo teraz oplata za lepka to 1005 funtow i nie ma znizek na pary. dziecko 764 wiec jak by nie bylo sporo kasy Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no koszta są gigantyczne a kożyści ? hmmm no wlaśnie jakie ?

 

pozatym trzeba udokumentować wszystkie wyjazy poza uk z ostatnich chyba 5 lat

ja wyjeżdżałem średnio 20-30 razy w roku i napewno pamiętam :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20-30 razy w roku
niezle.

co do kozysci to sam niewiem. media robia tak nagonke na to ze uk wyjdzie z unii. w sumie wywalic nas nie wywala ale jezdzic jakies wizy zalatwiac to mi sie nie usmiecha. narazie rozwazam, ksiazki sobie zamowilem poczytam poucze sie i pojde sobie test zrobic a wtedy sie zobaczy.

 

druga sprawa ze trzeba rachunek sumienia zrobic kiedy sie wyjezdzalo kuzwa zeby to czlowiek wiedzial to by sobie zapisywal. trzeba bedzie strzelac.mysle ze az takiej dokladnej wiedzy oni nie wymagaja. znajomy staral sie o obywatelstwo i tez sporo wyjezdzal wiec podal przyblizone daty obywatelstwo dostal.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

doczytalem teraz ze esol entry 3 jest wymagany plus life in uk takze dwa egzaminy trzeba bedzie zrobic

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ale u mnie w pracy wczoraj było ponad 50 stopni. Brakło skali aby zmierzyć dokładnie. Dzisiaj obecnie jest na zewnątrz 33 a w środku musi być co najmniej 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest masakra. W kabinie bez klimy jest jak w piekarniku. Dobrze, że już jestem po pracy...

Na zewnątrz też 33. To nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze jest ciepło bo nie ma za dużo takich dni w tym kraju niestety. Dobra pogoda na urlop, ale jak mam być w pracy to jest koszmar. Dzisiaj wszedłem popatrzyłem 15 min i powiedziałem że się źle czuje i chce iść do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj klimka cały dzień na full :P

Jadąc przez Clapham w Londynie podziwiałem żydów ubranych w długie czarne spodnie koszule kamizelke i czarny długi plaszcz i czarny kapelusz :D chyba im tego nawet ze względu na upały nie można zdjąć bo widziełem ich ze stu i wszyscy tak samo ubrani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś posiada aktualny kod promocyjny na dfds?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, Clapham? To nie żydzi byli, to tak zwani murzyni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biali murzyni z brodami i pejsami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z powodu udaru słonecznego wydawało Ci się że ich w ten sposób widzisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiaj klimka cały dzień na full :P

Jadąc przez Clapham w Londynie podziwiałem żydów ubranych w długie czarne spodnie koszule kamizelke i czarny długi plaszcz i czarny kapelusz :D chyba im tego nawet ze względu na upały nie można zdjąć bo widziełem ich ze stu i wszyscy tak samo ubrani

 

Się nie chwal tu biedakom co się smażyć muszą bo komuś żal było parę stówek żeby zamówić ciężarówkę z klimą, gdzie ta ciężarówka zarabia te pieniądze pewnie w jeden dzień... Ale o czym ja tu mówię, przecież nawet poduchy nie mam. To i tak mam centralny z kluczyka, w axorach nawet tego nie ma. Masakra. Dziś pozwiedzam trochę stolicy, mam dostawe na Belgravi. Teraz jestem w Watford, zaraz tej ruszsm. Aż mnie rwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tu się okazuje, że to nie tylko jest sprawdzenie ale nie jako cały serwis, dzięki któremu niby szybciej wszystko trwa. Nie wiem ile w tym prawdy.

 

coś w tym musi być bo myśmy wzieli opcje sprawdzenia na poczcie czegoś tam brakowało uzupełniliśmy sprwdzili jescze raz w tej samej cenie i mój syn dostał passport w ciagu czterech tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to dokladnie jest ta opcja sprawdzenia na poczcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszkolony urzędnik pocztowy sprawdza dokładność i zgodność dokumentów w naszym przypadku to pomogło i zaoszczędziło nam czasu bo nie wiedzieliśmy że trzeba dołączyć na osobnej kartce papieru dane naszych rodziców i kiedy brali ślub. I nie musiałem jeździć i tracić urlop na załatwianie polskiego paszportu w ambasadzie a i tak złożyłem wniosek o paszport Polski dla syna podczas urlopu w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile czekaliście na paszport od dostania smsa, że poszedł do druku i będzie w ciągu kilku dni? My wczoraj dostaliśmy, lecą za tydzień 14 lipca, więc mam już dużą nadzieję, że zdąży dojść do tego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czas wyjechać na trochę... pozdrowienia :beach:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk nie powiem ci teraz bo żona nie pracuje siedzi z małym w domu i ten paszport ogarniala ja byłem w sumie tylko na poczcie złożyć ten wniosek, zapytam sie po pracy to wieczorem napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, już nie aktualne;) Przyszedł dzisiaj :) Mam brytola w domu:lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności