Skocz do zawartości
waldeksz26

czujnik asystenta parkowania padł

Rekomendowane odpowiedzi

od dłuższego czasu (jak nastały konkretniesze mrozy) padł czujnik asystenta optycznego parkowania. Prawy przedni czujnik cały czas pali sie na czerwono (jakby stała przed nim jakaś przeszkoda) i piszczy ciągłym sygnałem. Już mi ręce opadają jak mam dzwonić do baranów z serwisu i słuchać miłego głosiku Pana (pracownika serwisu, który całą swoją wiedze opiera na tym co przeczytał w Auto Świecie) który mi mówi, że przez telefon to on mi nie pomorze, trzeba sie umówić na wizyte w serwisie, załatwić sobie dzień wolnego w pracy, a ich komputer jak zwykle nie wykarze żadnej usterki. Dodam, że autko jest na gwarancji, która kończy sie za rok. A jeszcze mam do nich uwage, że turbo które ma przejechane 26000 km i nie jest katowane, ma wyciek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz w okolicy jakiegos normalnego serwisu ? Zebys nie wpadł na pomsył płacic za naprawę. Muszą naprawic na gwarancji.

 

 

U mnie w czasie mrozów tez wariują z tym ze czasami im przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie trochę podejście kolegi, mimo wszystko miły pan z serwisu ma rację, bo przez telefon to najwyżej można sobie miło pogawędzić. Jaki jest problem podjechać do serwisu nawet w godzinach wieczornych - ja się umawiam na 18-tą i nie koliduje to z pracą. Z drugiej strony kolega od razu zakłada, że komputer nie wykaże żadnych błędów, czyli też swoją wiedzę opiera na Auto Świecie :).

Zakładając taki wątek liczysz, że koledzy z forum wymienią Ci czujnik mailowo?

 

P.S. Proponuję popracować też trochę nad ortografią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się składa kolego: Matsil, że mój samochodzik reklamowałem już nie jeden raz i zawsze kończyło się tak samo- Panowie usterki nie widzą, a silnik albo szarpał, klapa tarła o zderzak, itd... Co do mojej ortografii, może i nie jest super, ale nie spotykamy się na tym forum aby przyglądać się czyjejś ortografii tylko po to by wymienić informacje. A koledze proponuje udać się ogólnopolski konkurs ortograficzny i tam sie wykazać swoimi umiejętnościami.

Zakładam, że sam Pan wychował się na poczytnym magazynie i na jego podstawie opiera swoja wiedzę i doświadczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zmien serwis albo jedź za granicę. Tam ci naprawia. Bo jesli mówisz że w niczym usterki nie widzą to albo z tobą jest coś nie tak, albo z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią uderz w stół...

Innych wyzywa sie od baranów a samemu poziomem się nie błyszczy... :), tu nie chodzi o umiejętności ortograficzne, bo kiedyś, jak ktoś w wyrazie kura robił 2 ortografy był po prostu głąbem a teraz jest dyslektykiem. Ale takich rzeczy uczą w podstawówce, a to juz pewnie było dość dawno, więc można zapomnieć ;). I nie ważne czy się pisze to w książce czy sprayem na murze - wszędzie razi.

 

No to tyle OT i teraz na temat.

Byłeś z tym czujnikiem w serwisie i powiedzieli, że jest OK, czy takie doświadczenia masz może tylko z silnikiem? Silnik niestety dość trudno jest zdiagnozować i czasem nawet najlepsi mogą przy tym wymięknąć. Proponuję zmienić serwis, niestety przy aucie na gwarancji nie masz innego wyjścia jak tylko załatwiać sprawę przez nich, chyba, że chcesz ją stracić. Czujnik parkowania to dość spotykana usterka w B6 i jego wymiana nie zajmie więcej niż godzinę.

Oczywiście rozumiem frustrację, w moim aucie przy przebiegu 22tys. km na gwarancji wymieniona była głowica silnika i koło dwumasowe – praktycznie nowy wóz :eek:. Teraz samochód ma 84tys. km i od tamtej pory odpukać nic się nie dzieje. Życzę tego samego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie o taką informację mi chodziło. Ale sam rozumiesz moją złość, jak w samochodzie za nie małe pieniążki dzieją sie takie czary mary. A wracając do pisownie, to każdemu może coś wypaść i trzeba tego rozgłaśniać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sprobuj dobrze przetrzec te czujniki - u mnie bylo to samo, na oko nic na nich nie bylo, ale jak przetarlem je dobrze, to wszystko wrocilo do normy - moze tam osadzil sie jakis lod, szron i glupieja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki wymieniane były w ramach akcji serwisowej - o to też możesz zapytać - u mnie wymienili wszystkie 8 sztuk. Podobno chodziło o dostawanie się wody do środka czujnika - powodowało to zwarcie - czujnik wtedy cały czas piszczy a co gorsze w skrajnym przypadku może się zapalić - dlatego ta akcja. Co ciekawe te które mi wymienili po 8 miesiącach też padły (dwa chromowe z przodu) i mimo długiej walki z nimi nie wymienili ich na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od jakiegoś czasu przesłał mi działać system parktronik (nie wydaje żadnych dźwięków.). Sprawdzałem na VAG i nie wykrywa żadnego błędu.

Buzzer został wymieniony, ale to też nie pomogło.

Poziom głośności ustawiony na 5 level.

 

Co może być tego przyczyną i co można jeszcze sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

od jakiegoś czasu przesłał mi działać system parktronik (nie wydaje żadnych dźwięków.). Sprawdzałem na VAG i nie wykrywa żadnego błędu.

Buzzer został wymieniony, ale to też nie pomogło.

Poziom głośności ustawiony na 5 level.

 

Co może być tego przyczyną i co można jeszcze sprawdzić ?

 

A w jakim modelu?

Jaki numer ma moduł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w jakim modelu?

Jaki numer ma moduł?

 

Moduł to:

 

Address 76 -------------------------------------------------------

Controller: 3B0 919 283

Component: Parkingsyst. PA RDW D01

Coding: 01114

Shop #: WSC 05314

No fault code found.

 

Model jest podany w moim opisie, B5 3BG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że jestem tutaj nowy, nie mogę zakładać nowych tematów, a jedynie ten temat znalazłem który wpisuje się w mój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności