Skocz do zawartości
dzikson4

Co oznacza kod 17916

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ,wyskakuje mi kod błędu 17916 .sinik chodzi OK jedynie co mnie niepokoi to spalanie w mieście około 15 litrów .Co mam sprawdzić wymienić.

beztytuu2lb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek wymień filtr powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gural ,filtry wszystkie mam nowe Autko mam od dwóch miesięcy i spalanie w mieście mnie przeraża .,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia układ ssący, a w szczególności przepustnica. Inne możliwości też oczywiście mogą być ale zacznij od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprawdź szczelność układu dolotowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym raczej radził zrobić RESET kompa na ciepłym silniku a potem adaptację . Bo to jest GÓRNA WYUCZONA GRANICA......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędu już nie mam ,pomogło czyszczenie przepustnicy i odłączenie akumulatora.

 

Na forum Audi znalazłem sposób adaptacji przepustnicy bez vag-a

cytat

"Wyciągnij wtyczkę od przepustnicy, potem podepnij, włącz zapłon na 1 minutę, nic nie dotykaj, oczywiścią wyłącz wszystkie urządzenia elektryczne i czekaj.

Bedzie wtedy słychać dzwięk spod maski, silniczek nastawnika przepustnicy.

Jak przestanie nastawnik pracować, to odczekaj jeszcze jakieś 30-40 sekund (będzie słychać cichutkie kliknięcie jakby przekaźnika).

Potem wyłącz zapłon i ciesz się zaadaptowaną przepustnicą. "

 

Co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy pisali wcześniej, błąd 17916 oznacza i skutkuje utratą mocy. O błędzie czytaj tutaj:

http://wiki.ross-tech.com/index.php/17916/P1508/005384

 

Adaptacje VAGiem robi się tak:

Prerequisites:

 

* Ignition ON

* Engine OFF

* System voltage at least 11.0 V.

 

[select]

[01 - Engine]

[basic Settings - 04]

Group 060

[Go!]

Activate the Basic Setting.

[ON/OFF/Next]

Wait until Field 4 shows "ADP. O.K.".

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

 

* Switch Ignition OFF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego a powiedz mi to spalanie, to miales w jakich granicach? Bo u mnie jest ten sam blad ( licze ze w tym tyg uda mi sie jakos wyczyscic przepustnice, ale jakos sceptycznie jestem nastawiony do tego, ze to pomoze )

 

Ja jezdzac po Olsztynie (nie wiele wieksze miasto od Ostródy~~), na benzynie (ten sam silnik mam co Ty) spalanie mam na poziomie 12litrow, rano jak korkow nie ma, a wracajac w granicy 15-17l a czasem i wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik tak ma .Spalanie ponad 12 litrów w mieście to norma .Mój styl jazdy nie należy do oszczędnych .W moim przypadku pomogło założenie instalacji LPG ...zapomniałem wysokim spalaniu .Instalka zwróciła mi się już dwa razy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. wiesz, ja sie liczylem kupujac go ze spalaniem w miescie w granicy 12-14 litrow, ale z reguly pije duzo wiecej -> zas w trasie jadac 90-110 pali 7,x-8

 

i tak na sobote mam plan, powalczyc z przepustnica, bo dzis pojawily mi sie 3 bledy:

- 17967 Regulator wolnych obrotów - ustawienia pierwotne

- 17967 Regulator wolnych obrotów - ustawienia pierwotne

- 17916 Regulacja wolnych obrotów - górna wartość graniczna

 

tak tak;) 2 razy ten sam, i czytajac nasze forum, wiele wskazuje na to ze albo jest brudna przepustnica, nieszczelnosc w jej okolicy albo poprostu mi umiera.. chyba ze ktos ma jeszcze jakis pomysl, bo te info znalazlem a jak mowie, w sobote chce troche z tym podzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak się z tym uporasz to daj znać co wyszło z tego czyszczenia. Ja u siebie też mam błąd 17967, czasami ten drugi chyba też, przepustnica czyszczona dwa razy i nie pomogło.:taksobie A z powodu błędów nie da rady zrobić adaptacji. Pewnie czeka mnie wymiana, ale może w sobotę jeszcze raz ją przeczyszczę... do trzech razy sztuka:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności