Skocz do zawartości
cysiokysio

W którym miejscu w b3/B3 montowany jest przełącznik (cztero przyciskowy) el. szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie w b3/B3 montowany jest przełącznik ze zdjęcia. Fajnie jakby ktoś miał jakieś foto. Kupiłem sobie zestaw z b4 ale nie wiem gdzie ten przycisk fabrycznie montują.

844562705.jpg

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W boczku kierowcy, centralnie jak jest dziura od korbek. Zrobiłbym foto swojego, ale nie jestem autem w pracy.

 

Ten przycisk pochodzi z B3 i to wczesnych modeli, chyba od roku 91 el. szyby sterowane były z rączek i przycisku na konsoli.

panel.pdf

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użyteczne to jest w tym miejscu? bo generalnie sterowanie przenimi szybami jest też w rączce. Jak byś miał kiedyś okazję zrobić foto to byłbym wdzięczny

 

---------- Post added at 13:09 ---------- Previous post was at 13:06 ----------

 

o dzięki. Ubiegłeś moją prośbę. Zdjęcie obejrzę w domciu bo na firmowym kompie mi się nie otwierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia. Ja aktualnie przerabiam sterowanie na to w rączkach (zmieniam wiązkę całą) bo mam nową tapicerkę, a nie będę jej wycinał. Wcześniej wycinałem boczek jak miałem korbki i montowałem tę elektrykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygodniejsze jest rozwiązanie z późniejszych B3, czyli w lewym przednim uchwycie 2 przyciski, przy reszcie drzwi po jednym przycisku. Natomiast przednie przyciski sterowania tylnymi szybami pod radiem, tak jak tu: c97702056.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
użyteczne to jest w tym miejscu?

Jak mialem B3 to takie cos w drzwiach bylo. Daje rade, ale trzeba sie przyzwyczaic. W moim B3 wszystkie przyciski byly w drzwiach. Przod i tyl.

Edytowane przez pakafoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem taki oto zestaw:

http://allegro.pl/item844562705_czesci_elektryki_passat_b3_b4.html

są tam przyciski z rączek z b4 i ten właśnie do sterowania wszystkimi szybami, myślałem że to zamontowane jest wszystko razem.

Tymczasowo pewnie pewnie puki nie kupię nowych boczków zamontuję te w miejsce korbek ale docelowo chce mieć sterownie w rączkach.

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw to jakiś ulep... a nie komplet, ciekawe jak wiązka elektryczna wygląda :D Aha, podwójny przycisk jest od rączki kierowcy w B4, pojedyńczy szerszy (taki jak ten podwójny) to rączka pasażera (i/lub rączki z tyłu) - B4, ten taki mały dziwny z ramką i tym bolcem plastikowym, to jest przycisk pasażera z przodu w B3 albo pasażerów z tyłu w B3 (są takie same), duży panel pochodzi z B3 i montowany w boczku kierowcy.

 

Na prawdę życzę powodzenia w ogarnięciu wiązki do tego, znaczy się sztukowaniu wiązki. Rączki w B4 są inne niż w B3, więc nie wiem który wariant byłby lepszy dla Ciebie, czy zostawić sterowanie jak w B3 czy założyć jak w B4. Tyle tylko że system sterowania z B3 jest zupełnie inny niż w B4.

 

Aha, no i pytanie czy chcesz 4x elektrykę czy tylko 2x?

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten zestaw to jakiś ulep... a nie komplet
wiem ,ale nie takie rzeczy się wyprowadezało na prostą
Aha, podwójny przycisk jest od rączki kierowcy w B4, pojedyńczy szerszy (taki jak ten podwójny) to rączka pasażera (i/lub rączki z tyłu) - B4, ten taki mały dziwny z ramką i tym bolcem plastikowym, to jest przycisk pasażera z przodu w B3 albo pasażerów z tyłu w B3 (są takie same), duży panel pochodzi z B3 i montowany w boczku kierowcy.

to też wiem,

moje boczki nadają sie do wymiany (na welurze są ślady po palącym dawnym właścicielu) będę szukał szarych z przyciskami w rączce obojętnie czy z B3 czy z B4

Na prawdę życzę powodzenia w ogarnięciu wiązki do tego, znaczy się sztukowaniu wiązki...Tyle tylko że system sterowania z B3 jest zupełnie inny niż w B4..

W wiązce przecięty jest tylko jeden kabelek, poza tym jestem optymistą:D a za wszystkie te graty zapłaciłem tyle co za same podnośniki

 

Aha, no i pytanie czy chcesz 4x elektrykę czy tylko 2x?
2x już mam:D, tyle tylko że na tyle i nie ori (pozostałość po poprzednim aucie) przyciski są zamontowane w miejscu po popielniczce(foty w temacie o moim pasku) i moim zdaniem lepiej to wyglada niż przyciski w boczkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to ja nie wiem jak chcesz to zrobić :P masz już tylne podnośniki ze sterowaniem? Czyli teraz tylko przód? Mógłbyś poszukać do kompletu wiązki od b3 a zamontować rączki ze sterowaniem z tyłu od b4, tak samo z przodu. Tyle tylko, że wiązkę z rozdzielnym sterowaniem do b3 trudno znaleźć. Ja szukałem 1.5 miesiąca, ale się udało. Bo b4 ma sterowniki w drzwiach razem z silnikami, czyli zupełnie inna wiązka. Reasumując sterowanie od B4 z wiązką od B3. Trochę wtyczki trzeba będzie przerobić, ale jak lubisz rzeźbić to dasz radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cysio ja mam kupiony kupiony komplet 4x szyby z tym dużym przyciskiem i czekam do lata z montażem. Jak potrzebujesz jakieś informacie dotyczące wiązki albo fotki wiązki to pisz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisali. Miesci się to w miejsciu korbków w drzwiach kierowcy. Wedle mnie jest to dobre miejsce. Łatwy dostęp. Tylko tylne szyby (dwa dolne przyciski) trudniej się otwiera. Ja osobiście chce wcisnąć dodatkowe dwa przyciski pod radio. I wtedy będe mógł otwierać tylne szyby zarówno za pomocą przycisków w drzwiach kierowcy jak i za pomocą przycisków pod radiem. Ale to na wiosne. Pierw musze znajeść takie pstrykałki na złomie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście chce wcisnąć dodatkowe dwa przyciski pod radio.

W B3 występowały te dwa przyciski w deche pod radio czy tylko w B4? Bo jesi tak to wydaje mi sie ze w B4 wszystkie pstryczki sa szersze ale moze tylko mi sie wydaje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bo jesi tak to wydaje mi sie ze w B4 wszystkie pstryczki sa szersze ale moze tylko mi sie wydaje;-)

 

Moze ktos potwierdzic albo zaprzeczyc ?

Bo myslalem zeby zalozyc do b3 te przyciski pod radio od b4 (ogrzewanie szyby i przeciwmgielne) ... bo orginaly od b3 uroda nie grzesza.

Ale wlasnie ciekaw jestem jak bedzie z kostkami i wielkoscia, bo jezeli nie bedzie to p&p to daje spokoj:p

 

pozdr herflik-00

Edytowane przez herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B4 sa szersze w desce pod radiem sterowanie tylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam takie sterowanie i jakos pasuje do wszystkiego da sie przezwyczaic

jest w drzwiach kierowcy z mozliwoscia zablokowani tylnych szyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten zestaw to jakiś ulep... a nie komplet, ciekawe jak wiązka elektryczna wygląda Aha, podwójny przycisk jest od rączki kierowcy w B4, pojedyńczy szerszy (taki jak ten podwójny) to rączka pasażera (i/lub rączki z tyłu) - B4, ten taki mały dziwny z ramką i tym bolcem plastikowym, to jest przycisk pasażera z przodu w B3 albo pasażerów z tyłu w B3 (są takie same), duży panel pochodzi z B3 i montowany w boczku kierowcy.
Zmieniłem b3 na b4 i komplecik ten stał mi się zbędny więc będę go sprzedawał. Żeby wiedzieć co sprzedaje i czy wogóle ten "ulep" działa postanowilem to wczoraj sprawdzić i okazalo sie że "huśta jak ta lala". Wiazka jest przecięta w jednym miejscu (lewe tylne drzwi) ale do poprawnego działania niczego nie brakuje. Mylić mogą te dwa przyciski od B4 ale one tak jakby dorzucone są gratis. Pewnie ktoś coś planował przerobić.

opt1274331716d.JPG

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe..Ile za ten komplecik??:) Bo może bym wziął...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności