Skocz do zawartości
zlin142

skrzynia DSG 140KM a 170 KM różnice

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam odpowiedzi na pytanie dotyczące skrzyni DSG w Passacie 140 i 170 KM. Czy konstrukcyjnie są to te same skrzynie biegów, chociaż różnią się oznaczeniami. Skrznia w 140 KM przenosi 320 momentu, a w 170 KM 350 Nm. Przeczytałem w danych tech. że przełożenia obu skrzyń są takie same . Może różnią się średnicą sprzęgieł wewnętrzych, tak, aby mogły przenieść większy moment.

Myślę o podniesieniu mocy w moim 140 KM tak do 350 Nm , ale nasuwa się pytanie o wytrzymałość skrzyni .

Moje pytanie skierowane jest do kogoś znającego temat: serwisu VW lub zakładu zajmującego się naprawą DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa takie same skrzynie,

poczytaj watki na forum dotyczace DSG a raczej awaryjnosci w 170 konnych passatach,

osobiscie odradzam zwiekszanie mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podzwonic po warsztatach robiących chipy. Dobry warsztat nie będzie sie bał odradzić chip. Zapytaj czy dadzą gwarancję na to ze skrzynia sie nie rozleci od zwiększenia mocy. Jesli dadzą, to mozesz byc pewien ze nic się nie stanie.

 

Skrzynia i sprzęgło ma na pewno jakis margines bezpieczeństwa. Tyle ze jaki ?

 

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=27689

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje sie do tematu, z tym ze ja mam 170KM :) a chcialbym koło 200, noi oczywiscie moment takze do gory :D We wrocławiu w renomowanej firmie powiedzieli ze robili takie silniki, jednak należy to zrobić duzo dokladniej niż w przypadku normalnej skrzyni i niejednokrotnie poprawiac po testach na hamowni. Moment musi być bardzo łagodnie i równomiernie rozwijany aby nie wystepowały żadne szarpnięcia mocy co doprowadzi do szybszego złużycia tarczek. Tak więc sugeruje zrobić ta usługę w dobrej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może znajdzie się ktoś ,kto miał rozebrane na stole te dwie skrzynie i powie o ew. różnicach. Czy na 100% są takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może znajdzie się ktoś ,kto miał rozebrane na stole te dwie skrzynie i powie o ew. różnicach. Czy na 100% są takie same?

 

Wątpię żebyś kogoś takiego znalazł :) Najprościej niech użytkownicy 140 i 170KM podadzą typ skrzyni i model :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dowiadywałem i obydwie skrzynie są takie same

W większości problem z dsg dotyczy passatów 170 koni... czemu??? bo ta skrzynia nie jest do konca przystosowana do takiego momentu obrotowego

Nawet przytoczę ci słowa Pana z serwisu... to jest skrzynia od 140 konnego i może nie wytrzymywać...

Pamietaj o kosztach naprawy dsg... i kto sie tego podejmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak koledzy mówią są to dokładnie te same skrzynie mój dobry kolega ma taką skrzynie w 170KM Passacie i zrobił modyfikacje ma teraz około 200KM i zaczęły się problemy ze skrzynią a przed chipem była już wymieniana skrzynia na gwarancji wiec naprawdę się zastanów przed chipem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja mam CR 170 KM DSG z pazdziernika 2008 roku. mam zmieniony program w compsporcie na 195 km i ok. 390 Nm. po zmianie programu zrobilem ok 30 -35 tys i nie ma zadnych problemow ze skrzynia ani motorem. w sumie mam 62 tys przejechane. wszystko chodzi idealnie. z tego co sie dowiadywalem to dsg do 400 nm przenosi bez problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro są takie same, to można spróbować zrobić 165 -170 KM i moment podnieść do 350 Nm i będzie jeszcze trochę bezpiecznego zapasu.

Może ktoś z użytkowników to już robił i przejechał trochę .Przecież jest trochę tych passatów 140 KM z automatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość franczesko22

Witam.

Mimo iz jestem nowy i za granocy zczym na pierwszy zut oka

łacza SIE MOJE BŁADY moge w 100% powiedziec ze te skrzynie sa takie same!!!

co wiecej w seryjnych skrzyniach 170km skrzynia dsg radzi sobie lepiej niz w 140km, ta skrzynia jest na tyle szybka i dobra ze im wiecej koni tym lepiej,jest tylko lepsza i szybsza skrzynia porchwe/.. pracuje w serwisie vw-skoda -porche juz od

6 lat i naprawde mom swoje zdanie na ten temat,

w jakich kolwiek pytaniach moge podac numer tel i wiecej informaci

Tyle jak sie ktos niezgadza z moim znadiem natemat dsg to niech lepiej nedzwoini jak sie niezna

POLECAM SIE RÓWNIERZ W TEMACIE AUDI PORCHE

 

 

 

 

 

 

 

 

11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mnie nurtuje to samo pytanie Mam PD 140km i (nowe :) )DSG. nie chce ponownie ponosić kosztów wymiany skrzyni. Pisałem o tym do kilku firm tuningowych i zdania są strasznie podzielone, część mówi że bez problemów moc i moment przenoszona przez przekładnie nie będzie miała żadnego wpływu a inni że grozi to awarią. Powoli odstępuję od chip-a. Ale z drugiej strony dalej jestem małym chłopcem :) i marzy mi się więcej kucy. Na pewno będę obserwował i czekał na rozwinięcie tematu.

Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dee_jay

Rozmawiałem z kolegą pracującym w serwisie VW w Norwegii i powiedział mi dokładnie to samo o czym pisze kolega dee_jay. Spotkał sie z BMR-ami z DSG z momentem powyżej 400nM i mocą 210-240 KM (z tym że te 240 nie do końca mógł potwierdzić). Wszystko lata jak należy jeżeli moment jest płynnie rozłożony - bez nagłych skoków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności