Skocz do zawartości
deratus

Jaki adapter do gniazda H7 na żarnik D2S ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak montowałem do swojego VW to palnik D2S Philipsa zamontowałem za pomocą specjalnego pierścienia (który trzymał palnik i mocował go w reflektorze). Jak znajdę w garażu to zrobię zdjęcie tej "blaszce".

Ale i tak trzeba ciąć gumy żeby wyjść z kablami z lampy do przetwornicy.

 

Nie wiem o co ci chodzi z tym adaptorem, ale jak ma załatwić tylko mocowanie to mam takie blaszki w garażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B6 (3C) żarówka H7 w soczewce wciskana jest na zatrzask.

Nie taki jak na zdjęciach zabezpieczony metalową klamrą.

Który adapter użyć, aby założyć żarnik D2S?

Czy takie blaszki wystarczą:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=857861980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W B6 (3C) żarówka H7 w soczewce wciskana jest na zatrzask.

Nie taki jak na zdjęciach zabezpieczony metalową klamrą.

Który adapter użyć, aby założyć żarnik D2S?

Czy takie blaszki wystarczą:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=857861980

 

Nie wystarczą. Napisz wiadomość do sprzedawcy z allegro, co i do czego chcesz założyć. On ci odeśle odpowiednie adaptery.

Pozdrawiam

 

Linki do sprzedawców są powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega Krawcol zakładał d2s+adapter czy tylko przeczytał?

Palnik wchodzi na taką samą głębokość co h7

Zakładałem D2S-gdybys dokładnie prezeczytal temat, do którego podałem link na początku tematu, to w ogóle byś nie zadawał tego tematu...

Palnika D2S firmy Osram Xenarc nie można zogniskować ze zwierciadłem... Miałem dokładnie taki palnik: https://www.xenonmaster.com/images/xenarc_d2s.jpg Otwór na żarówkę jest za mały i opiera sie na tym cokoliku w kształcie stożka-przez do "pestka" z gazem jest zbyt blisko zwierciadła i wiązka światła jest zbyt rozproszona-mi światło objawiało się pierścieniem na ścianie-także kolego, wszytskjo sprawdziłem :) Przy okazji utopiłem 200zł w palniki-ale zostawię je sobie na zapas do soczewek (mam ori bixenon).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Palnika D2S firmy Osram Xenarc nie można zogniskować ze zwierciadłem... Miałem dokładnie taki palnik: https://www.xenonmaster.com/images/xenarc_d2s.jpg Otwór na żarówkę jest za mały i opiera sie na tym cokoliku w kształcie stożka

 

Myślę, że z tym żarnikiem nie było by problemu:

http://www.lamptech.co.uk/Images/HID%20Lamps/Philips%20D2S%20Ultinon.jpg

Każda żarówka H7 posiada taki cokolik [FOTO], widocznie Osram, robi go za duży.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widocznie Osram, robi go za duży.

Z tego wynika, że tak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie do tych gniazd są adaptery. Wystarczy przesłać użytkownikowi z allegro zdjęcie gniazda i on wam odpowiedni adapter przyśle.

Żarnik D2S i żarówka H7 mają punkt świetlny w dokładnie tym samym miejscu (jak pokazał gregg), ponieważ są one zamienne. W ten sposób obniżyli koszt produkcji, produkując jedną soczewkę, a zmieniając wyłącznie jej gniazdo, a czasem przesłonę.

 

Nie rozumiem nakłaniania do kupna chińskiego badziewia, ktoś chce oryginalne żarniki + przetwornice i to jest bardzo słuszne podejście, mogę do tego was zapewnić, że punkty świetlne w waszych chińskich ksenonach, są w 90% w złym miejscu i mimo tego, że macie soczewki to świecą one nierówno.

Pozdrawiam

 

Buniek85 i John czy jesteście pewni na 100% ,że ten adapter będzie pasował do poprawnego zamocowania żarnika D2S w gnieździe H7? I co z tą blaszką,która centruje żarówkę H7 w oprawce,będzie potrzebna? Otrzymałem odpowiedź od jednego ze sprzedawców z Allegro,że nie ma takich adapterów i że jedynym wyjściem jest zakup zestawu H7 xenon.

Może też ktoś wie,czy będą pasowały pierścienie do mocowania D2S w H7 od Skody Superb (nr części 3U0941621)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja stosowałem coś takiego:

Taki pierścień pasuje do 3B. A czy ten adapter pasuje na 100% do b6 to niestety nie mogę tego potwierdzić. Ponieważ nie maiłem jeszcze styczności z takim przypadkiem, większość osób, które montowało oryginalny ksenon, wymienia również soczewkę na taką: KLIK, albo kupuje oryginalne reflektory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John, interesuje mnie właśnie adapter do 3BG (czyli B5 FL) , a nie do B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
John, interesuje mnie właśnie adapter do 3BG (czyli B5 FL) , a nie do B6.

 

Tak przyglądając się temu gniazdu to może być problem z gotowym rozwiązaniem. Większość tych adapterów z allegro ma zbyt małą średnicę tego wewnętrznego otworu, ponieważ przewidziane są do zestawów h7.

Tak na oko, to te pierścienie z 3b byłby ok, bo żarnik d2s trzeba wycentrować, jedynie pojawia się problem czym przymocować żarnik, ponieważ nie ma tam takiego zwykłego drucika. Taki adapter odpada, gdyż nie założymy na żarnik oryginalnej wtyczki, jest on za gruby. W przypadku chińszczyzny z żarnika wychodzą nam od razu kabelki.

Myślę, że nie znajdziesz gotowego rozwiązania, trzeba będzie pokombinować trochę, albo szukać soczewek ksenon / bi-ksenon i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak na oko, to te pierścienie z 3b byłby ok, bo żarnik d2s trzeba wycentrować, jedynie pojawia się problem czym przymocować żarnik,

Ten pierścień co podałem wyżej zdjęcie, centrował żarówkę, a uszy (po lewej i prawej stronie) mocowały do lampy (w 3BG trzeba obrócić pierścień, aby wyjąć żarówkę - nie ma żadnej sprężyny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sergiej,a gdzie nabyłeś takie pierścienie? Nie mogę ich namierzyć

A poza tym czy palnik nie latał w gnieździe,czy był sztywno umocowany? I czy wszystko było ok ze strumieniem świetlnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sergiej,a gdzie nabyłeś takie pierścienie? Nie mogę ich namierzyć

A poza tym czy palnik nie latał w gnieździe,czy był sztywno umocowany? I czy wszystko było ok ze strumieniem świetlnym?

 

Spójrz tutaj:

http://www.allegro.pl/item872336104_adapter_h7_philips_osram_d2s_d2r_xenon_2_szt.html

 

Na tej aukcji są zdjęcia jak wygląda taki pierścień i w jakie spełnia zadanie. On ma jedynie wycentrować żarnik w gnieździe h7, nie przytrzymuje żarnika w żaden sposób. Żarnik zamocowany jest za pomocą takiej sprężynki, ale niestety to jest gniazdo starszego typu, u ciebie jest takie metalowy koszyczek, który się przekręca by wyciągnąć żarówkę. Niestety by założyć żarnik w twoim gnieździe, musisz ten koszyczek wyrzucić, bo nie założysz wtyczki na żarnik, trzeba go po prostu czymś zastąpić. Trzeba wymyślić jakieś solidne zastępcze mocowanie. Być może dało by się jakoś zrobić takie sprężynki, bądź przymocować żarnik śrubkami... no pomysłów mam kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John,przypatrz się temu pierścieniowi na zdjęciu Sergieja,on ma takie wypusty po bokach.Może na nich można zamocować żarnik w gnieździe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
John,przypatrz się temu pierścieniowi na zdjęciu Sergieja,on ma takie wypusty po bokach.Może na nich można zamocować żarnik w gnieździe?

 

Być może, jak już mówiłem nie mam takiego gniazda w ręce, to ciężko mi to ocenić. Skoro kolega siergiej twierdzi, że taki coś wystarczy, to niech podrzuci jakiś namiar na taki pierścień. Albo przynajmniej wymiary, to się taki pierścień wykona.

Edytowane przez John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierścień dorabiał mi kolega, jest to wykonane na moje zamówienie, bo sam miałem dylemat jak umocować żarnik D2S.

Pierścień wykonany jest z aluminium na obrabiarce numerycznej.

Wadą tego rozwiązania jest to że aluminium nie jest sprężyste i trzeba dogiąć tak uszy, aby mocno trzymały żarnik, ale kilka prób i żarnik siedział sztywno.

Pojeździłem z tym pół roku i sprzedałem xenony, bo wyjeżdzałem do Francji i bałem się zapłacić mandat za posiadanie xenonów bez poziomowania.

Po zestawie został mi niestety 1 pierścień, ale zapytam kolegę

czy ma jeszcze program na maszynę i może mi wyciąć kilka sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy prawdą jest,że do soczewek które mamy nie można zastosować żarników z powodu żle ustawionej przesłony?Gdzieś czytałem,że inaczej jest ustawiona na żarówki h7 a inaczej trzeba je ustawić na żarniki do xenonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy prawdą jest,że do soczewek które mamy nie można zastosować żarników z powodu żle ustawionej przesłony?Gdzieś czytałem,że inaczej jest ustawiona na żarówki h7 a inaczej trzeba je ustawić na żarniki do xenonu

 

Przesłony się nie ustawia, może mieć ona jedynie nieodpowiedni kształt. Ale w przypadku vw 99% przesłon h7 jest identyczne z przesłonami ksenon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko-chciałbym zaserwować sobie xenonki -lampy oryginalne i te sprawy -nie chcę bawić się w coś ala hid, czy elektryka standardowa w samochodzie da radę lampom z xenonami? I jeszcze jedno czy regulacja świateł będzie działać z nowymi lampami? Dodam że spryski też chciałbym zamontować żeby wszystko było na glanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności