Skocz do zawartości
gawin82

brak nawiewu powietrza z okragłych kratek

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś wie jak przeprowadzić test silniczków. Mam VAGa ale trzeba wpisać kanał, a ja nie mam pojęcia co mam wpisać.

 

Silniczek/tryb robi za krótkie cykle pomiędzy zadanymi pozycjami (nie dochodzi od skrajnego do skrajnego punktu na trybie przy nagrzewnicy, więc nie otwiera skrajnej pozycji, jeśli np. mam ustawiony nadmuch na szybę to po przełączeniu na skrajny nadmuch na twarz nie obróci się na tyle aby otworzyć odpowiednią klapę. Czy da się więc zrobić, by silniczek od nowa "nauczyć" w jakim zakresie ma pracować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam nadzieję, że nie nadepnę nikomu na odcisk dołączając się w tym temacie. Zarejestrowałem się na tym forum i nie mogę zakładać nowych tematów więc postanowiłem się podpiąć pod istniejący ( wydaje mi się najbardziej pokrewny mojemu problemowi).

Na nieszczęście posiadam Passata B5 1997r 1.6 benzyna. Mam problem z nawiewem wewnątrz auta. Samochód nie posiada klimatyzacji tylko zwykłe manualne pokrętła. Problem tkwi w tym, że nadmuch z prawej strony auta wieje słabiej niż z lewej. Nawet kratka w podszybiu na desce rozdzielczej daje mocniejszy podmuch z lewej strony niż z prawej. Problem jakby ustawał w momencie użycia przycisku zamkniętego obiegu ( gdy zamknę obieg prawa strona zaczyna nadmuchiwać mocniej) Potencjometr siły nawiewu działa prawidłowo i wentylator pracuje również bez zarzutu. Zanim zacznę rozbierać auto wolałbym się poradzić kogoś w tym temacie. Wszędzie opisywane są sytuacje dotyczące wersji z klimatyzacją a nie z manualem. Z góry dziękuję za wszelką pomoc i sugestie mogące rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr powietrza kabinowy wymieniony ? Jak dasz na obieg zamknięty wentylator pobiera tylko powietrze z kabiny z pominięciem filtra, nic się więcej nie zmienia w układzie zatem może być filtr zasyfiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Ostatnio nie miałem czasu zająć się tym problemem. Co prawda filtr był wymieniany ale Twoja podpowiedź nasunęła mi pewien pomysł. Zobaczę jaki będzie efekt jak zdemontuję całkiem filtr powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Mam problem z nawiewem w moim passacie b5fl avf z climatronikiem. A mianowicie z nawiewów (4 sztuk) na twarz kierowcy i pasażera słabo wieje, nawet przy załączonej klimie (i obojętnie jakiej kombinacji nawiewów), oraz co gorsza na LO "wieje" zimnym powietrzem, a gdy ustawie temp na 18C - HI "wieje" gorącym powietrzem. Po wyłączeniu tego nawiewu i ustawieniu np. na nogi i szybę, od nawiewu na twarz czuć wydzielane ciepło, a w reszcie nawiewów nie ma problemu z mocą nawiewu oraz temperaturą -.-

 

Miał ktoś taki problem i zna rozwiązanie? Posiada ktoś instrukcje w formacie pdf bądź innym bym mógł spojrzeć na układy elektryczne itp itd?

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu nawiewu na przednią szybę, wieje na nią na maksa, nie ważne czy ustawie max kresek czy dwie. To normalne? Błędów brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności