Skocz do zawartości
truchol

Lustrzanka dla świeżaka

Rekomendowane odpowiedzi

Kupowac lustro za 1,5k to jak kupowac Renault - pod nazwa Logan...

Jak radza koledzy - odloz te kase, dozbieraj kolejny tysiac i kup cos w miare porzadnego, bo w przeciwnym razie, ja Ci strzele lepsze fotki Cybershotem, niz Ty, ta lustrzanka za 1,5k...

Ale wybor nalezy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikon D90 - a jak ci cos brakuje, to do babci, albo rozloz sobie na raty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja Ci strzele lepsze fotki Cybershotem, niz Ty, ta lustrzanka za 1,5k...

Ale wybor nalezy do Ciebie.

 

Mogę się założyć o Passka, że zrobię lepsze zdjęcie lustrem za 1,5k niż Ty tym Cybershotem. ;)

 

Za 1,5k kupiłbym chociażby D70 i 50/1.8. To już jest lepszy zestaw niż jakikolwiek Cybershot. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi się OT

 

zaraz ktoś mu zaproponuje D700 .... a może D3S...

 

chciał za 1500 pln w miarę dobry , więc nie ma co doradzać D90, bo to już drugie tyle

 

i tak kupi to co będzie chciał...niezależnie od naszych porad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale czy to oznacza, że ma zrezygnować? Kup to, na co Cię stać. Byle miało tzw. śrubokręt (napęd AF). Czyli Nikon, ale nie z serii DXXXX ani nie D40/D40X/D60. Jest sporo fajnych szkieł, które wymagają śrubokręta, za to są niedrogie. Kup choćby D50 to i tak znacznie lepiej niż kompakt. Puszką tą można robić na prawdę dobre zdjęcia. Do tego np. Tokina 28-70/2.8. Stara dobra konstrukcja i do tego tania jak barszcz jak na taką jakość. Na giełdzie do wyrwania za 400-500zł.

 

P.S. Na początek zadowoli Cie nawet D50 + 18-55. A jak wciągnie (a gwarantuję, że wciągnie) to będziesz kupował coraz lepszy sprzęt. Zamiast D50 może być D70 - puszka może i leciwa, ale wciąż bardzo dobra i wręcz pancerna. Ja na swoim miałem ponad 130tys. i wciąż było wszystko dobrze.

 

 

I z tą wypowiedzią mogę się zgodzić. D50 to bardzo fajny sprzęt. Wprawdzie mam D60 ale bawiłem się także D50 i w mojej opinii robi lepsze zdjęcia niż D60. W dodatku D50 ma silniczek w korpusie co jest zdecydowanie zaletą tego aparatu.

Gadanie w stylu "kup kompakta jak nie umiesz robić zdjęć bo lustrzanką nie robi się zdjęć w trybie auto" jest dla mnie bez sensu. Kupi sobie coś czego nie chce, coś w czym nie może zmienić obiektywu i coś co robi zdjęcia gorsze niż lustrzanka. Poza tym kolega zapytał konkretnie o lustrzankę więc dlaczego na siłę chcecie wcisnąć mu kompakta?

 

Co do obiektywu 18-55: może nie jest to idealny obiektyw ale na początek w zupełności wystarczy w 90% sytuacji. Za jakiś czas chłopak sam dojdzie do tego jaki dodatkowy obiektyw sobie kupić.

Ostatecznie jak już w grę wchodzi tylko nowy sprzęt poszedłbym nawet w D40 w kicie z 18-55 - aparat wystarczający dla amatora. Za jakiś czas dokupi do niego 55-200 albo jak nie lubi zmieniać szkiełek to 18-200 i będzie zadowolony. Takie moje zdanie.

 

Polecam tą stronkę:

http://www.kenrockwell.com

 

Koleś jest na prawdę dobrym fotografem - znawcy tematu na pewno znają tą stronkę. Mocno polecanym przez tego Pana jest właśnie D40 zamiast wpominanych tutaj D60, D3000. Jeśli coś lepszego to właśnie D50 lub też D70, przy czym D50 dla amatorów spokojnie wystarczy.

 

Jak radza koledzy - odloz te kase, dozbieraj kolejny tysiac i kup cos w miare porzadnego, bo w przeciwnym razie, ja Ci strzele lepsze fotki Cybershotem, niz Ty, ta lustrzanka za 1,5k...

Ale wybor nalezy do Ciebie.

Jasne. Zbierać dodatkową kasę i dokładać można w nieskończoność. Też mogłem dołożyć i kupić nowszego paska albo wogóle coś lepszego ale kasy było tyle ile było i koniec. A tym cybershotem życzę powodzenia w rywalizacji z jakąkolwiek cyfrową lustrzanką Nikona!

Edytowane przez darek_tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dodatku D50 ma silniczek w korpusie co jest zdecydowanie zaletą tego aparatu.

 

tak czytam i czytam o tych silniczkach - i mimo że go mam to jestem pewien, że używać go nie będę. No bo niby do czego? 35/1.8 ma własny silnik, spacerówki 18-105, 18-135, 18-200 i pozostałe mają silniki... a podłączać starego, używanego obiektywu nie mam zamiaru. Nie przesadzałbym więc z koniecznością posiadania silnika AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak czytam i czytam o tych silniczkach - i mimo że go mam to jestem pewien, że używać go nie będę. No bo niby do czego? 35/1.8 ma własny silnik, spacerówki 18-105, 18-135, 18-200 i pozostałe mają silniki... a podłączać starego, używanego obiektywu nie mam zamiaru. Nie przesadzałbym więc z koniecznością posiadania silnika AF.

 

Ty nie masz zamiaru ale może kto inny ma. Jest kilka dobrych obiektywów nie mających własnego silnika a ponieważ posiadanie silniczka daje więcej możliwości to jest to zaleta i z tym musisz sie zgodzić. Rzeczywiście nie ma co z tym przesadzać, dlatego wspomniałem o D40 który akurat go nie ma ale jeśli jest, tak jak np w D50 to dobrze że jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak czytam i czytam o tych silniczkach - i mimo że go mam to jestem pewien, że używać go nie będę.

 

Co kto potrzebuje. Jest sporo fajnych obiektywów, które tego wymagają. Inaczej pozostanie manualne ostrzenie. Jakie? 85/1.8 lub 1.4, 50/1.8 (50/1.4 lepsza jest ta bez silniczka) czy 105/2DC. Można wymienić jeszcze wiele. Więc tak jak mówiłem, trzeba wcześniej przemyśleć czego się chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co wy na to? Może jakieś inne propozycje? Do wydania mam 1500zł

Pieniążków dużych faktycznie nie masz a z tego co piszesz to będzie to twoja pierwsza lustrzanka. Ja osobiście zakupiłbym podstawowy model Sony czyli Alfe200. (tak 200, nie 230). Dla początkującego fotoamatora jak znalazł i w pieniążkach też się zmieścisz. Jak poczujesz że "to jest to" to zawsze możesz się przesiąść na mocniejszy aparat, w przeciwnym razie szkoda będzie wydanych większych pieniążków. Pamiętaj że aparat sam super zdjęć nie zrobi a i tak najważniejszy ten z drugiej strony i.... obiektyw ;).

Powodzonka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D 80 to bardzo dobry wybór:).Przemawia za tym modelem to , że ma wbudowany silnik przez co ma możliwośc podpięcia wielu starszych obiektywów ,zarówno nikona jak i niezależnych producentów (sigma , tokina , tamron).Nie daj się skusić na kompakta:p, matryca a co za tym idzie fizyczna wielkość pixela jest znacznie większa w lustrzance, dzięki temu obraz jest lepszej jakości, widać to szczególnie przy powiększeniach a także przy wyższych czułościach (w kompaktach szumy widać już powyżej iso 100, w d80 spokojnie możesz używać iso 800).Nie wspominam już o głębi ostrości ,celności i szybkości autofokusa, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... a czy Pentax K-x dla nowicjusza który nie planuje rozbudowy ...będzie dobrym sprzętem?

w sumie troche późno na to pytanie bo juz zamówiony ...ale chętnie wysłucham opini o tym aparacie

cena około 2000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś wytłumaczyć różnice pomiędzy trzema poniższymi obiektywami ?

 

1. http://www.e-cyfrowe.pl/nikon-d3000-ob-18-105mm-vr-p-13596.html

 

2. http://www.e-cyfrowe.pl/nikon-d3000-ob-18-55mm-vr-55-200mm-vr-p-13597.html

 

3. http://www.e-cyfrowe.pl/nikon-d3000-ob-18-55mm-vr-p-13591.html

 

czyli: 18-55; 18-105 i 55-200 (tak więc który zestaw wybrać) ??

 

 

czy może lepszy zaawansowany kompakt ?

 

http://www.e-cyfrowe.pl/fujifilm-finepix-s200-exr-czarny-p-13986.html

 

 

Chciałbym coś lepszego, obecnie posiadam:

 

http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/6.1418-fujifilm_finepix_s8100fd.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.... a czy Pentax K-x dla nowicjusza który nie planuje rozbudowy ...będzie dobrym sprzętem?

w sumie troche późno na to pytanie bo juz zamówiony ...ale chętnie wysłucham opini o tym aparacie

cena około 2000zł

 

Miałem do czynienia z Pantaxem, bo znajomy jest pentaksiarzem. Fajne maszynki tylko, że drogie są szkła.

Ja bawiłem sie starym DSem i nowszym K10.

Przy kupnie pierwszej lustrzanki warto dobrze pomyśleć, bo przeciez pchami sie w system.

 

 

Co do autora. Polecam Zenita i dozbierać kase na cos konkretnego. Niestety za ta kase puszki ze szklarnia nie bedziesz mial. Kit to zawsze kit i na dużo nie pozwala.

Edytowane przez dezerter_sdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może mi ktoś wytłumaczyć różnice pomiędzy trzema poniższymi obiektywami ?

 

1. http://www.e-cyfrowe.pl/nikon-d3000-...r-p-13596.html

 

2. http://www.e-cyfrowe.pl/nikon-d3000-...r-p-13597.html

 

3. http://www.e-cyfrowe.pl/nikon-d3000-...r-p-13591.html

 

czyli: 18-55; 18-105 i 55-200 (tak więc który zestaw wybrać) ??

 

 

czy może lepszy zaawansowany kompakt ?

 

http://www.e-cyfrowe.pl/fujifilm-fin...y-p-13986.html

 

 

Chciałbym coś lepszego, obecnie posiadam:

 

http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty...epix_s8100fd.1

 

Obiektywy różnią się ogniskową. Jeśli pytasz o takie rzeczy to odpuść sobie lustrzankę. No chyba że masz zamiar rozpocząć przygodę z fotografią na poważnie. Najpierw jednak poczytaj co to ogniskowa, przesłona, ISO, czas naświetlania, ekspozycja, odwzorowanie, system stabilizacji, itd. Wtedy sam zdecydujesz czy wystarczy Ci porządny kompakt, czy chcesz pójść o krok dalej. Jeśli pójdziesz krok dalej to na aparacie i jednym obiektywie nie skończy się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przesłona, ISO, czas naświetlania, ekspozycja,system stabilizacji

 

Może to dziwne ale akurat wiem co to:)

Chodziło mi zestaw zestaw w miarę uniwersalny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi zestaw zestaw w miarę uniwersalny

 

Nie ma takiego. Każdy ma swoje ulubione tematy fotograficzne i do tego dobiera się obiektyw/y. A później patrzy jaki system oferuje oczekiwaną jakość za najmniejszą cenę.

 

Jeśli jakość dla Ciebie nie jest wyznacznikiem, to poszukaj puszki która będzie współpracowała z Tamronem 18-250 ( czyli na pewno Pentax i Canon - nie wiem jak inne )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może to dziwne ale akurat wiem co to

 

Skoro wiesz to po co się pytasz czym się różnią te obiektywy? :D

 

Jak coś ma być do wszystkiego to będzie do niczego :) Jednak z tych co podałeś najbardziej uniwersalnym jest ten zestaw, bo masz zakres ogniskowych 18-200 mm. Generalnie te zestawy to zestawy budżetowe, ale na początek wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukaj puszki która będzie współpracowała z Tamronem 18-250 ( czyli na pewno Pentax i Canon - nie wiem jak inne )

 

Sony, Nikon.

 

18-250 nie jest dobrym wyborem. Lepiej 18-55 i 55-200, a cropa i tak masz x1.5-1.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może przesadziłem z tym DO WSZYSTKIEGO, najbardziej interesuje mnie makro + "krajobraz", no i jakieś tam przybliżenie by się przydało.

Na pewno odpada portret, a sport sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18-250 nie jest dobrym wyborem.

 

Najbardziej uniwersalnym - typowy spacer-zoom, z największym dostępnym zakresem ogniskowych :) A że sam obiektyw nie jest górnych lotów, to trudno :)

 

Lepiej 18-55 i 55-200

 

Jakoś nie widzi mi się żonglowanie obiektywami przez pytającego.

 

makro

 

Obiektywy makro są kur*wsko drogie. I do tego średnio przydatne do innych rzeczy.

 

"krajobraz"

 

Szerokie szkło o dużej rozdzielczości i poprawnej geometrii, statyw, torba filtrów.

 

Do tego odpowiednia wiedza z zakresu ciemni cyfrowej i może coś z tego będzie.

 

no i jakieś tam przybliżenie by się przydało.

 

Teleobiektyw - i albo o dużej jasności ( drogi ), albo ze stabilizacją ( drogo ), albo puszka ze stabilizacją ... albo hardkorowa puszka z wysokim użytecznym ISO.

 

Wychodzi na to, że lepszy kompakt będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Za resztę dokupisz sobie szpejów foto.

Edytowane przez motomouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności