Skocz do zawartości
Charakterek

Jak szybko sprawdzić przebieg auta z Niemiec?

Rekomendowane odpowiedzi

nie moge tego znalesc (moze ma starte wszystkie do golego bloku )u brata w golfie III znalazlem a u mnie nie widze

 

no to masz przebieg powyżej 600k km :D

 

oj Jacku ale narobiłeś teraz ludzie nie będą mogli spać po nocach, bo będą się zastanawiać czy sprawdzić ile mają "cycków" czy też nie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam spac bede :P hehe mi to teraz lotto ile on ma bo juz go kupilem. Auto ma 12 lat wiec moze jeszcze te cycki nie urosly hehe:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj kolego - cycki nie kłamią
:lol:

sprawdze zaraz czy mój bolid ma cycki :D

 

sprawdziłem i ma wszystkie 6 całe.

 

sory za OT

Edytowane przez HaNsiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam moje dwa kobiece cycki i wole nie sprawdzac czy mam jeszcze jakies kolejne na b(l)oku :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem tak, nie wiem jakie są praktyki w salonach na zachodzie, może niektóre coś takiego mają ale wiem na 100% do czego służą te "cycki".

 

Są to butze służące do kontroli typu danej głowicy na maszynach podczas obróbki. To że nie ma pierwszych (1, 2 lub 3) oznacza tylko tyle że macie inny typ głowicy:).

Może niektórzy się z tego ucieszą ale tak właśnie jest.

Jak coś służę radą.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to by się zgadzało co mówi secisz, gdyz w passacie mam OOxxOx wycinali by co którąś, a nie po kolei? Zresztą nie widac aby było cos tam szlifowane, po prostu ich nie ma ;)

W audi zaś mam wszystkie 6 a bylo serwisowane w ASO do 230tys, z tym ze jest OOooOO (dwa środkowe są krotsze o jakies 3mm ale nie są spiłowanie, są ładnie zaokrąglone jak pozostałe).

Edytowane przez tw182

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracowałem w ASO VW przez 3 lata we wrocławiu i pierwsze o tym słysze.. nigdy nikt takiego czegos nie wyprawiał ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na karku 240tys i wszystkie "cycki" są:P

100_1395.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój serwisowany do prawie 300k i też żaden nie jest zeszlifowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Volkswagen zakładał, że jednostka napędowa wytrzyma max 700tyś km:?: :P W serwisie pierwszy raz o tym słyszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 5 cycek mam zeszlifowane dwa ale nie pokolei.czy tak ma być?? jak kupiłem było ponad 200 000. teraz muszę wyciąć trzeci ząbek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam nei pokolei 2 sa zeszlifowane i to nei do konca poza tym mi to wyglada jak by to byl odlem od poczatku ja mysle ze to oznaczenie głowic tylko a nie jakies szybkie sprawdzenie przebiegu samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że to wcale nie te cycki wcale nie są szlifowane w serwisie, bo:

1. mam u siebie zeszlifowane 3 do zera i 2 do połowy, przebieg na liczniku prawie 290kkm, w niemczech było podobno 230kkm przy sprowadzeniu, ale gdyby faktycznie cycki świadczyły o przebiegu auta to mam teraz teoretycznie ok. 600-700kkm nakulane na 2E i szczerze wątpię aby ten silnik wytrzymał taki przebieg na oryginalnych częściach (a napewno są oryginalne pierścienie)

2. u mnie szlify są napewno robione na tokarce bądź obrabiarce CNC i szczerze wątpię aby serwis wyciągał głowicę przy serwisie aby precyzyjnie szlifnąć, bo kątówką nie da rady tak wykonać roboty

3. zbyt dużo opini padło na temat-mój vw od nowości serwisowany, ma 200kkm i wszystkie cycki zatem coś w tym jest

4. na moje oko, ktoś komuś coś powiedział, albo historia typu kolega kolegi itd... krótko mówiąc-zwykła plotka, a się niesie, że poezja, więc na moje oko darujmy sobie ten temat, bo jest to temat rzeka i będzie milion postów bezsensownych, w których ludzie będą się głowić, że ich auto ma wg cycków 500kkm a chodzi jak nówka. Po zakupie auta ważna jest bezawaryjna eksloatacja, a nie ile auto ma nakulane-zadbane auto nawet z dużym przebiegiem będzie jeździć dłużej niż zajechane padło z 100kkm

 

takie moje zdanie

 

ps. może ktoś wyjaśni czemu ja mam 2 cycki zeszlifowane do połowy, może to przegląd po 50kkm? osobiście, jak dla mnie temat do zamknięcia bo tylko sieje zamęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatni przegląd w ASO przy 175tys. i te wypustki ma wszystkie, więc chyba nie o przebieg tu chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej jest to wielka bzdura. Te cycki to tylko i wyłącznie oznaczenie głowicy potrzebne dla maszyn przy obróbce. Każdy inny typ ma inna kombinację.Koniec i kropka. Tak samo jest z blokiem, z tą tylko różnicą że te cycki są inaczej rozmieszczone.

Myślę że temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że silniki PD mają wszystkie cycki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkiem jest bodajże głowica AB która to ma zeszlifowane pierwsze 2:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u ojca dziś sprawdzilem i ma tylko 5 cycuszkow w dodatku 4 z nich sa niemal na gładko a tylko jeden ma polowe długości (w porównaniu do moich 6 cycykow)

dodatkowo u Ojca wyraźnie widać ze te cycki sa w takiej jak by ramce w której to tez jest jakis nr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności