Skocz do zawartości
danek

Kto dokładał ksenony do 3B? Interesuja mnie wszelakie....

Rekomendowane odpowiedzi

kłopoty z tym związane.Powiedzmy ,ze mam juz wszystko (kompletny reflektor, pompki i zbiornik na plyn).Sprysk chce miec na osobnym przełaczniku.Ale głównie interesuje mnie reflektor. Czy zagra plug and play? Czy potrzebna dodatkowa instalacja albo jakaś vagadaptacja?

O samopoziomowaniu nie marzę :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

No to nawet nie powinieneś się do tego przymierzać skoro nie dasz rady wykonać kompletu.

 

Nie ma to jak rzeźba w tak ładnym modelu jak 3BG :mur:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma to jak ksenon bez samopoziomu bijący ludziom po oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nol nie dramatyzuj. Samopoziomowanie pewno jest istotne.Ale nie niweluje rażenia przeciwnika w czasie wahnieć samochodu.A mozna byc na tyle odpowiedzialnym zeby wysterowac poziom reflektora przed podróżą, w zaleznosci od obciazenia i nie oslepiac innych.Moj kumpel dokladal ksenon najpierw w vectrze, teraz w mondeo. Ilekroć jechalem na przeciwko niego nigdy mnie nie oslepił.A samopozomowania nie mial.

hha! Nie jarzę twojej riposty. Ja mówię o zalozeniu ori lampy od passata 3BG do passata 3BG. W jaki sposób popsuję visage modelu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robdol

Też się przymierzam do takiego "swapa" , mnie najbardziej zastanawia elektryczna część takiej podmianki. Czy trzeba coś zmieniać w wiązkach el. ,czy trzeba dokładać jakieś przekaźniki. Podobnie jak Ty samopoziomowanie zamierzam sobie darować bo to i tak niewiele daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Reflektor nie jest PnP i trzeba przerabiać instalację elektryczną.

 

Darować sobie autopoziomowanie :mur:

 

Byłbym pierwszy, który odebrałby Wam dowody rejestracyjne i wpakował wysokie mandaty :wpale:

 

Lata pracy i badań wysoko edukowanych wynalazców uważacie za zbędne???

 

Żal mi Was i życzę wielu kontroli na drodze :dobani:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robdol, nie rób tego po polsku... proszę :/ tym bardziej, że sam układ do samopoziomowania to czujnik i wiązka, które można dostać w serwisie... wszystko było ładnie opisane na http://www.passatplus.de . Jak już robić to porządnie...

 

 

...a co do kontroli - hha, przecież nikt tego na ulicy nie zweryfikuje... to jest Polska - ludzie wmawiają policjantowi, że można używać xenonów w zwykłych lampach (że niby homologacja lampy to bzdura), a co dopiero w takiej sytuacji - jak założy oryginalne lampy i spryskiwacze? :P Nie do udowodnienia :P Będzie jeździł i oślepiał... :wstyd:

 

(trochę mu zazdroszczę fajnych lamp, ale sam przestałem chorować jak zobaczyłem, że xenon w pasku świeci tak samo jak soczewki, tylko na inny kolor :P - nie wiem czy to soczewki + H7 są takie dobre czy ten oryginalny xenon taki kiepski :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ja mam takiego kolegę, neck-a, który jeździ Octavią z dokładanymi xenonami. Świeci ładnym kolorem ale..... lampy np. ustawia na drzwiach garażu (a ma kasę na profi robotę i ustawianie), poziomowania brak, a spryskiwacze są lecz tylko atrapy. Kiedyś jeździł z tymi światłami świecącymi w niebo i kwitował to śmiechem, a gość w sumie poważny i jak najbardziej OK. Gwarantuję, że z resztą pojazdów z xenonami hand-made jest podobnie i to w znakomitej większości.

 

Jeśli xenony nie są zamontowane na aucie w fabryce to doposażanie poza fabryczne bez uzyskania odpowiedniej homologacji powinno być karalne dużo bardziej surowo niż w chwili obecnej.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha.Wysokoedukowani inzynierowie wymyslili tez ze dadza masomierz boscha do tdi grupy VAG. Widza ze sie piardoli. I przez 8 lat nie wpadli na to ,ze mozna by cos z tym zrobic.Np poprosic fachowców pierburga o zaprojektowanie nowego masomierz aby sie nie psuł .I co?Wysokoedukowani inzynierowie wypuscili fabie (zeby dotyczyło swiateł) , która oslepia niezaleznie czy jedzie obciazona , czy nie , czy na krotkich czy długich.I przez pare lat produkcji tego tez nie zmienili. Inzynierowie nie wymyslili takze sposobu na oslepianie xenonów przy nagłych wahnieciach samochodu(wyboje,nierównosci).I ewentualnie tez jak jest brudny.Czesto podrózuje noca i zaden jeszcze mnie bolesnie nie oslepil.Widac napotykam tylko te fabryczne.Chopie.Mniej profesorowania wiecej empiryzmu . :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze że dokładałem ksenonki do swojego oryginalne lampy bez układu samopoziomowania złącza do lampy pasują bez przerubek brak tylko przeciwmgielnych ale po co one jedynie trzeba zmienić bezpieczniki na przednie światła mijanie w kabinie na większe bo przetworniczki w momencie rozruch biorą więcej prądu i to była cała przeróbka odnośnie instalacij elektrycznej no i oczywiście podpiąć przetwornice i palnik D2S :vw:

super zabawa polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 lata w 3bg bixenony i wszystko pasowało pod ori wtyczki,mam dołożone silniczki elektryczne i jak coś zapakuję to obniżam tak jak na zwykłych lampach.Cena lamp z bixenonem(długie światła xenon)z dołożeniem silniczków 2500zł z nowymi żarnikami i przetwornicami.Dla klubu zniżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiem szczerze że dokładałem ksenonki do swojego oryginalne lampy bez układu samopoziomowania

Jak bym był policjantem to bym Tobie zabrał dowód a jak byś mnie oslepiał to bym Tobie zabrał dowód i Cię zjebał po CB tak jak robią kierowcy DUŻYCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczław co ty tymi policjantami tak straszysz może ci żal że sam niemasz ???? :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nokian, mój następny passat będzie miał bi-xenon a nie jak Twój tylko "zwykłe" Jak bym miał takie uprawnienia to bym Tobie zabrał kwity bez gadania bo takich specjalistów z "alaxenonami" widzę codziennie i chętnie bym się zatrzymał na trasie...

Nie wiem czy wiesz ale do B4 nie robili xenonów tylko cleary a więc nie wnikaj jak nie masz o tym pojęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kuczław co ty tymi policjantami tak straszysz może ci żal że sam niemasz ???? :hyhy:

Popieram Marcina...jedziesz nocą-w pełni skoncentrowany(lub też nie),a tu jakiś "palant" nagle z przeciwka oślepia Ciebie "swoimi xenonami" :[ Nic gorszego :wpale:

Teraz dobrze :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobicie jak chcecie, ale zwolennikom amatorskich przeróbek życzę wycieczki np. do Austrii lub Niemiec i kontroli drogowej - tam takie rzeczy szybko prostują. U nas na to niestety nie można liczyć.

 

P.S.

Dajcie sobie na wstrzymanie z emocjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy sie tak uparliście na tą amatorkę - czy ja powiedziałęm że mam amatorkę , a wy nalatujecie jak byśmy się już gdzieś spotkali , może warto zobaczyć a dopiero potem oceniać Panowie zastanówcie się nad tym , a ogólnie żecz biorąc to oślepiaków nie toleruję na drodze !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w każdym temacie o xenonach od razu ktoś musi wyskoczyć z "zabrałbym Ci dowód" albo inne podobne.

 

Zgadzam się, że nie do przyjęcia jest xenon w zwykłych lampach refleksyjnych.

 

Autopoziomowanie według mojej wiedzy (którą zyskałem czytając wątek o xenonach na forum prawniczym) jest wymagane w autach nowych, co zresztą jest logiczne bo trudno, żeby przerabiać auta które go fabrycznie nie miały mimo oryginalnie zamontowanych xenonów. Aczkolwiek passaty chyba miały autopoziomowanie fabrycznie montowane wraz z xenonami.

 

Jednak do czego zmierzam... jeżeli ktoś założy xenony w reflektorach do xenonów przystosowanych, zamontuje spryski (działające!) oraz do tego wszystkiego pokusi się o autopoziomowanie, to w czym jest gorszy od tego, który kupił auto z fabrycznymi xenonami?

 

Ludzie potrafią indywidualnie budować samochody i uzyskać na te "ręcznie robione" pojazdy wszelkie niezbędne dokumenty, aby mogli poruszać się po drogach. Więc nie można powiedzieć, że każdy kto ze zwykłych lamp "przesiada" się na xenony, łamie prawo, jest be i trzeba mu wziąć dowód, dać 500 zł mandatu i najlepiej jeszcze przyje***...

 

Według mnie jeżeli ktoś potrafi coś zrobić tak aby spełniało to przyjęte normy i nie łamał przez to jakichś przepisów to nic, a tylko wielki szacunek dla tej osoby!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czy koszty nie pokryją się wtedy z ori xenonem....zapewne tak, więc po co kombinować?

Osobiście mam "dołożony" ori xenon i spryski i patrząc na koszty lamp, xenonu, sprysków i roboty (+poziomowanie) od razu lepiej zakładać ori i nie martwic się wtedy o konsekwencje na drodze.

Edytowane przez Beret76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

viper00 Zgadzam sie z tobą jak najbardziej :)

 

no tak ale czy koszty nie pokryją się wtedy z ori xenonem....zapewne tak, więc po co kombinować?

może i sie pokryją a moze i nawet będą większe ale niektórzy to robią z miłosci do swoich aut i nie chcą może lamp wymienic a podjąc to wyzwanie i samemu zrobic lampy przystosowane pod Xenon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności