Skocz do zawartości
zeus1982

Wymiana Odbijaka / Jak podniesc silnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzis probowalem wymienic ODBIJAK

 

98e010be44dd6b02m.jpg

 

Odkrecilem 2 poduszki pod silnikiem i te 3 sroby ktore trzymaja ogranicznik.unioslem silnik ale nie bylo wystarczajaco duzo miejsca zeby wysunac ogranicznik?? i teraz co zrobilem nie tak? czy powinienem odkrecic tez poduszke pod skrzynia i wtedy moglbym uniesc silnik wyzej i miec miejsce na wysuniecie ogranicznika??Pomocy!!

Edytowane przez zeus1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tutaj to trzeba zdemontować element nr 31 z twojego rysunku plus zderzak. (Ale może jest prostszy sposób którego nie znam)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli odbijak to ten z przodu silnika, to wystarczy duży łom i jesteś w stanie tak odciągnąć silnik do tyłu, żeby się tam zmieścił (jest trudno, ale nie niewykonalnie). Ja przy wyjmowaniu poduszek odkręciłem też mocowania łap silnika od podłużnic (bez tego w ogóle nie da rady wyjąć poduszki, bo ma za długą śrubę). Poduszki skrzyni też odkręcałem przy okazji tej operacji... przodu na pewno nie trzeba zdejmować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też się udało bez zdejmowania przodu. Odkręciłem element 17 ciężko, mało dostępu ale wykonalne. i wtedy to razem złożyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera...nie wiem czy nie latwiej jednak bedzie mi sciagnac ten przod jakos?? bo jak piszesz odgiac...tzn odkrecic poduszki i calkiem je wyjac ta od skrzyni tez??bo jak odkrecilem tylko te 2 z przodu(odkrecilem tylko z dolu nakredke) i zaczolem podnocic silnik to auto tez mi sie unosilo troche.i tym sposobem podnioslem na max wyciagniecie lewarka ale i tak mi zabrakolo ze 3 cm zeby wyjac ogranicznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolego na siłę to nie ma sensu. A zdjęcie zderzaka i tego elementu "31" to 30 min roboty + piwko. Bez kanału i czołgania się pod autem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są objawy zużytego odbijaka?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie są objawy zużytego odbijaka?

Najczesciej są to stuki podczas hamowania ,przyspieszania ale mogą być także drgania całej karoserii poprawcie mnie koledzy jeśli się myle :):) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Dzis probowalem wymienic ODBIJAK

 

98e010be44dd6b02m.jpg

 

Odkrecilem 2 poduszki pod silnikiem i te 3 sroby ktore trzymaja ogranicznik.unioslem silnik ale nie bylo wystarczajaco duzo miejsca zeby wysunac ogranicznik?? i teraz co zrobilem nie tak? czy powinienem odkrecic tez poduszke pod skrzynia i wtedy moglbym uniesc silnik wyzej i miec miejsce na wysuniecie ogranicznika??Pomocy!!

Ja trochę się wtrące nie na temat - kolego widze ze masz aktualizacje ETKI o numerze 762 - podzielisz sie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja trochę się wtrące nie na temat - kolego widze ze masz aktualizacje ETKI o numerze 762 - podzielisz sie ?

 

Etke mam samoaktualizujaca sie i nie wiem czy sa gdzies pliki z aktualizacjami....

 

A co do odbijaka to u mnie poprostu pekl

535fd85237962411m.jpg

 

Przy 1wszej probie wymiany ustawilem skrzynie tak zeby bylo jak najmniej oporow na odbijaku i jest troche wyzej niz poprzednio i jak narazie lepiej biegi mi wchodza z rana przy zimnym oleju :)

Edytowane przez zeus1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności