Skocz do zawartości
independent87

Wymiana anteny w B5 (3B) Variant Kombi Foto instrukcja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

Przed chwila zaglądałem do anteny i nie jest w najlepszym wypadku.

stopka jest już delikatnie skorodowana ale to nie ostateczny problem.

 

Wie ktoś może jak dokładnie sprawdzić czy ta płytka jest jeszcze sprawna??,

20110413082.th.jpg

 

dodam także że dołożony mam jakiś wzmacniacz sygnału tuż przed radiem.

Do tyłu dochodzi tylko ten kabel antenowy, żadnego zasilającego nie ma podanego do anteny.

Co zrobić aby poprawić jakość odbioru??

 

Jak dobrze mieć pomoc. Dzięki independent87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie.

Przed chwila zaglądałem do anteny i nie jest w najlepszym wypadku.

stopka jest już delikatnie skorodowana ale to nie ostateczny problem.

 

Wie ktoś może jak dokładnie sprawdzić czy ta płytka jest jeszcze sprawna??,

20110413082.th.jpg

 

dodam także że dołożony mam jakiś wzmacniacz sygnału tuż przed radiem.

Do tyłu dochodzi tylko ten kabel antenowy, żadnego zasilającego nie ma podanego do anteny.

Co zrobić aby poprawić jakość odbioru??

 

Jak dobrze mieć pomoc. Dzięki independent87

 

Wzmacniacz powinien mieć zasilanie.Co do płytki-ciężko będzie ją pomierzyć-ale elektronik który zna wartości każdego elementu znajdującego się na płytce drukowanej to zrobi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gume(uszczelke) czy jak to tam nazwać pomiedzy stopke anteny a dach da rade kupić osobno w aso?? Moja sparciała i pękła na pół a nie chce mieć chamskiej plamy na podsufitce po deszczu :) Jak ma ktoś możliwość nr z etki podać to by było fajnie:) Dzięki z góry:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy gume(uszczelke) czy jak to tam nazwać pomiedzy stopke anteny a dach da rade kupić osobno w aso?? Moja sparciała i pękła na pół a nie chce mieć chamskiej plamy na podsufitce po deszczu :) Jak ma ktoś możliwość nr z etki podać to by było fajnie:) Dzięki z góry:)

masz dwie do wyboru 1J0035501 i z końcówką A :D

antenaw.th.jpg

Edytowane przez mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gume(uszczelke) czy jak to tam nazwać pomiedzy stopke anteny a dach da rade kupić osobno w aso?? Moja sparciała i pękła na pół a nie chce mieć chamskiej plamy na podsufitce po deszczu

Chyba trzeba całą stopkę anteny...

Rafał zapodał numer stopki, a nie uszczelki z tego co widać.

Ja nie mam już długo i nic nie cieknie. Żeby zmienić tą uszczelkę to musisz odkręcić antenę, a co za tym idzie opuścić z tyłu podsufitkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ewentualnie na sylikon :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki podjade jutro do aso z tym numerkiem i spytam o samą uszczelke, jak nie da rady to wypne listwe odkrece całą antene i upcham silikonu:)

nie wspomniałem u mnie variant bo może to różnica jak w sedanie wiec myśle nie bedzie problemu:)

Edytowane przez chevylord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oki podjade jutro do aso z tym numerkiem i spytam o samą uszczelke, jak nie da rady to wypne listwe odkrece całą antene i upcham silikonu

Pytaj kolego z dziale 'Kupię'. Kiedyś opchnąłem taką uszczelkę jednemu z forumowiczów.

 

A cieknie Ci bez tej uszczelki?

 

Kolega masz na AlleDrogo: http://allegro.pl/passat-golf-polo-guma-pod-anteny-antena-uszczelka-i1694090563.html

AlleDrooog0 :o

Używkę kupisz za 2 piwa :)

Edytowane przez Michal-LKR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedną burze tak stał i śladów żadnych nie ma ale lepiej dmuchać na zimne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak nie pilne (czyli jak nie cieknie) to szukaj używki, będzie taniej :)

 

U mnie już przynajmniej kilka miesięcy nie cieknie bez tej uszczelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozgrzebałem tą antene, problemu nie było większego z demontażem.. pytałem w aso uszczelki samej dokupić sie nie da... Michale z Kraśnika pomimo rozwalonej gumy nie cieknie do środka bo pomiedzy stopką a dachem jest jeszcze jedna uszczelka (taki oring gumowy) wiec jeśli pęknie ta duża guma to nie ma co panikować jak ja wczoraj :) ...mimo wszystko jak już miałem antene ze stopką na wierzchu to potraktowałem to silikonem, starą gume skleiłem klejem do tipsów no i tak musi być:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja natomiast z takim zapytaniem. Podobnie jak ktoś z Kolegów mam przy swojej antenie 3 kable: 2 coś jakby koncentryczne i jeden czarnożólty (chyba idzie do wtyczki lampki?:zeco). Z tego co się orientuję to nie mam navi mam tylko pod schowkiem skrzynkę Nokii (pewnie do zestawu głośnomówiącego, z którego nie zamierzam korzystać). Mam najzwyklejsze radio fabryczne i chciałbym wymienić starą antenę bo już sparciała i z tego co widzę to poprzedniemu właścicielowi trochę podciekło wody na podsufitkę. Nigdzie na allegro nie znalazłem anteny z podobnymi przewodami ani schematu takiego podłączenia. Czy mogę podłączyć zwykła antenę z jednym przewodem czy lepiej sprawdzić czy po odłączeniu dwóch pozostałych będzie działać radio?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie znajduje się płytka wzmacniacza antenowego? Żeby się do niego dostać trzeba wykręcić antenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by tak ten temat jakiś moderator wsadził do stosownego działu (warsztatu) przyda się kiedyś innym.

Edytowane przez pawel1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja natomiast z takim zapytaniem. Podobnie jak ktoś z Kolegów mam przy swojej antenie 3 kable: 2 coś jakby koncentryczne i jeden czarnożólty (chyba idzie do wtyczki lampki?:zeco). Z tego co się orientuję to nie mam navi mam tylko pod schowkiem skrzynkę Nokii (pewnie do zestawu głośnomówiącego, z którego nie zamierzam korzystać). Mam najzwyklejsze radio fabryczne i chciałbym wymienić starą antenę bo już sparciała i z tego co widzę to poprzedniemu właścicielowi trochę podciekło wody na podsufitkę. Nigdzie na allegro nie znalazłem anteny z podobnymi przewodami ani schematu takiego podłączenia. Czy mogę podłączyć zwykła antenę z jednym przewodem czy lepiej sprawdzić czy po odłączeniu dwóch pozostałych będzie działać radio?

pozdrawiam

Skoro masz 3 kable to: stara navi,GSM i radio.Wywal ją bo i tak Ci się nie przyda-wiem to z własnego doświadczenia.Map na PL niema,z zestawu nikt nie korzysta,bo to do antycznej Nokii,a radio na tej antenie-powiedzmy sobie szczerze-średnio odbiera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać na jednym /"czarne" złącze/ - a tą starą antenę chętnie od ciebie lub kogoś innego odkupię ! /Potrzebuje 2 szt.- Raku, może być zacisnięte na przewodzie /.

Edytowane przez niki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff... Bardzo Wam dziękuję :mlask. Zaczynam, więc rozglądać się za "zwykłą" antenką z jednym kablem. Jak już wyciągnę starą antenę i zobaczę w jakim jest stanie to dam znać na PW niki:dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Możecie mi podpowiedzieć do czego może być ta "antena"? W sumie jak kupiłem paska to już bata brakowało ale pozostał jakby uchwyt do anteny zamontowany w tylnej szybie bagażnika po prawej stronie. Ktoś wie co to jest? Zaznaczone w czerwonym kółeczku.

 

Pozdrawiam

 

201203141701c.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gsm.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mnie też czeka wymiana anteny, bo mi się ta gumka dookoła wykruszyła. Radio odbiera w sumie bez rewelacji, w golfie było o niebo lepiej. Teraz szukam anteny na allegro i wobec tego mam pytanie.

Znalazłem coś takiego

http://allegro.pl/antena-dachowa-aktywna-passat-vw-golf-skoda-seat-i2227487479.html

albo

http://allegro.pl/antena-vw-passat-b5-golf-4-skoda-fabia-octavia-i2221939762.html

 

Pewnie lepiej będzie brać tą pierwszą nie?

 

I jeszcze jedno podsufitka w sedanie jest tak samo ściągana jak w kombiaku? Albo przynajmniej podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności