Skocz do zawartości
Jaszczur

Dziwne odgłosy zimnego silnika - posłuchajcie...

Rekomendowane odpowiedzi

No skoro masz problemy z biegami to może być na 70% sprzęgło - ALE - nie koniecznie bo zimny lej i na mrozie coś wolniej i niedokładniej zasprzęgliło puki sie nie rozgrzeje. A może jak maskę podniesiesz będzie lepiej słychac z którego miejsca dochodzi -tak jak u mnie .

Ja mam troszkę mocniejszy odgłos aż mnie ciarki czasami przechodzą (jak by ktoś w szprychy coś wrzucił )

dochodzi z prawej strony silnika patrząc od przodu w okolicach -alternator- wiatrak -pompa wspomagania -aż mnie ciarki biora - tuż przed świętami się rozkracza .

mam pytanko jak poluzować rolkę napinająca aby zrzucić pasek mile widziane zdjęcie albo konkretna rada lub link

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę zazdroszczę, że potraficie wysłyszeć z nagrania telefonem

czy to jest metaliczne czy nie i czy stuka w silniku czy gdzieś pod...

 

Ja rozumiem, że można zgadywać, ale przecież to nie o to chodzi.

Myślę, że trzeba ściągnąć jakiegoś mechanika, albo zostawić samochód

w warsztacie żeby postał na mrozie i niech usłyszy to ktoś

kto się zna - na żywo.

 

Jeśli już mam zgadywać z audio to ja tu słyszę raczej klekot

spowodowany brakiem smarowania... potem jak już dojdzie

olej to można sobie gasić i zapalać. Nie wiem czy łożysko

po zatrzymaniu silnika nie terkotało by znowu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko jak poluzować rolkę napinająca aby zrzucić pasek mile widziane zdjęcie albo konkretna rada lub link

 

płaski klucz 19 zakładasz na napinacz, odginasz i zrzucasz pasek. Niestety aby go zdjąc potrzeba jeszcze zrzucić pasek od klimy.

napinacz.jpg

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada stan plynu, nie wiem jak w tych nowszych modelach ,ale jest sprzeglo hydrauliczne i morze malo płynu jest w zbiorniczku ,powietrze poszło a morze podmarzł i tak sie objawia, u mnie przy mrozie trochę ciezej wchodzą biegi ale po rozgrzaniu silnika luzuje sie opór. a co do dzwieku ,to tak jak poprzednicy ,zimny tak klekocze i nie ze na syntetyku, mam mineral i terz tak jest.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bardziej ten niepokojący dźwięk słyszę gdy ja odpalam auto tzn wewnątrz auta co nie oznacza że nie słyszę go wtedy gdy np kumpel odpala auto a ja stoję przed autem otworzoną maską...Mnie osobiście zastanawia odgłos pomiędzy 12 a 14 sek w pierwszym nagraniu taka jakby zmiana dźwięku silnika z wysokiego na niski chodzi mi o kulturę pracy..

Edytowane przez Jaszczur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slychac jak cos napier.dala - miedzy 7 a 12 sekunda slychac to najbardziej i napewno nie sa to popychacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja uważam ze to popychacze padniete są.u mnie jak wyjąłem popychacze po 250tys przebiegu to były kapcie schodzi z nich olej i dlatego tak grzechocza a do tego ich szorstka powierzchnia zdziera wałek rożrzadu który mało nie kosztuje.proponuje wymiane popychaczy i nie poznasz silnika bedzie o połowe cichszy.popychacze firmy INA to koszt około 200 zł za komplet

 

---------- Post added at 00:20 ---------- Previous post was at 00:16 ----------

 

Panowie popychacze nie są wieczne i powinno sie je wymieniac co 150tys około ,nikt tego nie robi dopóki nie padnie nic innego np uszczelka pod głowica.słychac ewidentnie klekotanie luznych popychaczy dopóki pompa nie napompuje w nie oleju.ja po wyjeciu swoich reką je sobie naciskałem a nowe trzeba w imadle wyciskac to o czym tu wogóle gadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe jeden twierdzi że to na pewno nie popychacze drugie że popychacze. Ja osobiście uważam że ten dźwięk nie dochodzi z silnika to jest takie jakby telepanie luźnej części która pod wpływem drgań wchodzi na swoje miejsce i się wycisza tak jakby jakieś ( łożysko, grzechotka coś w tym stylu na pewno nie żaden plastik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj silnik posiada metalowe oslonki przy turbinie na silniku by najmniej u mnie jest ,brzeczala, podkladki, dokrecona i nie brzeczy ,objaw przy odpalaniu i zimnym silniku, potem cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
slychac jak cos napier.dala - miedzy 7 a 12 sekunda slychac to najbardziej i napewno nie sa to popychacze

 

Teraz faktycznie to usłyszałem :) Dźwięk ma mniejszą częstotliwość niż klepanie silnika.. proponuje wziąć długą rurę i osłuchać okolice sprzęgła..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz faktycznie to usłyszałem :) Dźwięk ma mniejszą częstotliwość niż klepanie silnika.. proponuje wziąć długą rurę i osłuchać okolice sprzęgła..

 

Jaszczur jedz do Marewela on Ci to ogarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem tylko żeby on to miał wyczaić musiałbym kimać gdzieś w Chełmie bo to jest tylko przy rannym odpalaniu po długim postoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kol. detambor

takie to proste a ja od dwóch dni lustruję jak to rozkręcić

OK już poluzowałem , zdjąłem pasek i - o Boże - łożysko na którym kręci się wiatrak z wiskozą lata w tuleji jak żyd po pustym sklepie . delikatnie dojeżdze do poniedziałąku i odstawiam do mechanika

Pozdrawiam i dzęki za pomoc - takie to proste a ja na to nie wpadłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaszczur, najlepszym i najpewniejszym rozwiązaniem Twojego problemu będzie wyjęcie skrzyni w wtedy powinno się wszystko wyjaśnić, bo tak prawdę mówiąc to ciężko jednoznacznie określić przyczynę po słuchaniu nagrania, sam widzisz że odpowiedzi są różne i różniste i każdy będzie się upierał przy swoim, także wyjęcie skrzyni chyba Cię nie ominie dla świętego spokoju a tak na marginesie to ja bym się oparł na łożysku i sprzęgle

Pozdrawiam i życzę szybkiego i taniego rozwiązania problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaszczur, najlepszym i najpewniejszym rozwiązaniem twojego problemu będzie wyjęcie skrzyni w wtedy powinno się wszystko wyjaśnić, bo tak prawdę mówiąc to ciężko jednoznacznie określić przyczynę po słuchaniu nagrania, sam widzisz że odpowiedzi są różne i różniste i każdy będzie się upierał przy swoim, także wyjęcie skrzyni chyba cię nie ominie dla świętego spokoju a tak na marginesie to ja bym się oparł na łożysku i sprzęgle

pozdrawiam i życzę szybkiego i taniego rozwiązania problemu

 

:D:d:d:d:d:d:d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D:d:d:d:d:d:d

co tak Cię rozbawiło ? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to:

 

jaszczur, najlepszym i najpewniejszym rozwiązaniem twojego problemu będzie wyjęcie skrzyni

 

to:

 

ciężko jednoznacznie określić przyczynę po słuchaniu nagrania

 

to:

 

także wyjęcie skrzyni chyba cię nie ominie dla świętego spokoju

 

a moze najlepszym wyjsciem bedzie rozebranie motoru - tak dla świętego spokoju.

 

Czasami jak slucham niektorych to brak mi słów - słychać ewidentnie że cos jest nie tak - dobra rada to taka żeby pojechać do kogoś kto ma jakieś doświadczenie mechaniczne żeby posłuchał to na żywo a nie radzić dla świetego spokoju wyjęcie skrzyni, ktos inny wymiane popychaczy a co jeśli po tym dalej bedzie ten sam problem - ręce umyjecie? Równie dobrze może stukać to tłok w tulei czy pompowtrysk. Najpewniejszy sposób to wyjąć skrzynie wtedy sie wszystko wyjaśni - co sie wyjaśni? ze silnik? ze sprzęgło?ze skrzynia? dajmy na to wyjmie skrzynie wymieni sprzęgło złoży i bedzie to samo to co mu powiesz ze silnik czy może skrzynia?

 

Jesli trafisz ze to sprzeglo to fajnie a co jesli nie? to nie sa zabawy za 20zl wiec dla swietego spokoju trzeba sie nad tym zastanowic

Edytowane przez jozko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toscie zgrzali Pawla doktorku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czasami jak slucham niektorych to brak mi słów - słychać ewidentnie że cos jest nie tak - dobra rada to taka żeby pojechać do kogoś kto ma jakieś doświadczenie mechaniczne żeby posłuchał to na żywo a nie radzić dla świetego spokoju wyjęcie skrzyni, ktos inny wymiane popychaczy a co jeśli po tym dalej bedzie ten sam problem - ręce umyjecie? Równie dobrze może stukać to tłok w tulei czy pompowtrysk. Najpewniejszy sposób to wyjąć skrzynie wtedy sie wszystko wyjaśni - co sie wyjaśni? ze silnik? ze sprzęgło?ze skrzynia? dajmy na to wyjmie skrzynie wymieni sprzęgło złoży i bedzie to samo to co mu powiesz ze silnik czy może skrzynia?

 

Jesli trafisz ze to sprzeglo to fajnie a co jesli nie? to nie sa zabawy za 20zl wiec dla swietego spokoju trzeba sie nad tym zastanowic

 

weź Ty sobie przeczytaj wszystko powolutku od początku bo widzę że czytanie ze zrozumieniem tekstu to dla Ciebie prawdziwe wyzwanie, przecież chłopak piszę że ma też problemy z wchodzeniem biegów - to raczej trudno żeby przyczyną był pompo-wtrysk, czy tłok w tulei, poza tym ja opisałem swoje objawy i to co było przyczyną tych objawów

jak nie chcesz żeby chłopakowi nie zamknęli wątku, to niema co tu dyskutować niepotrzebnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego TY - nie spinaj sie tak mocno przy tej klawiaturze bo problem z czytaniem i rozumieniem słowa pisanego masz najwyraźniej TY - może mam pisać specjalnie dla Ciebie dużymi literami żebyś zrozumiał sens każdej prostej wypowiedzi - po Twoim spieciu widac ze wychwycenie sensu zdania jest bardzo trudne a niemoznosc zrozumienia tego co proste i banalne skutkuje atakiem. Do Twojej wiadomosci - z Jaszczurem o tym problemie rozmawialem osobiscie na ostatnim spocie w Lublinie - zarowno ja jak i inni w tym Marewell. Raz jeszcze napisze specjalnie dla Ciebie to co chcialem przekazac a co jak widac nie udało mi sie wogole - nie neguje Twoich percepcji sluchowych - jesli po takim nagraniu oraz kojarzeniu nie wchodzacego biegu stwierdzasz ze to skrzynia to wielki szacun dla Twoich zdolonosci. Problemem jest to ze jak kazdy zacznie mowic zrob to czy tamto dla swietego spokoju to niedlugo wymienicie mu caly silnik za jego ciezko zarobione pieniazki - Jaszczur nie wiem czy ciezko ale ładnie to brzmi :D - a problem moze nie zniknac. Na marginesie piszesz tak - najpewniejsze rozwiazanie to wyjecie skrzyni , potem ze ciezko okreslic po dzwieku co to moze byc, a na koniec ale wyjmij skrzynie dla swietego spokoju. Gdyby mi tak powiedzial ktos kto ma sie zajmowac moim autem uslyszal by tylko trzask zamykanych drzwi i odjezdzajace auto.

 

Nie spinaj sie juz tak :) Świeta idą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności