Skocz do zawartości
Gość Radek1

Czy warto kupić B5 1,8 20v?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm a czy silnik 2.0 benzyna 130 konny to juz lepsza konstrukcja ???

oczywiście,o niebo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145

Witam! czy ja wiem ,czy to taki lepszy silnik . na pewno konstrukcyjnie bardzo podobny do 1.8 20v. na starym jak swiat bloku (pamietajacym jeszce lata 80te) zamontowano nowoczesna głowice ( w 1.8 głowica jest na starym bloku z z 1.8 8v). 2.0 20v ma praktycznei identyczna głowice jak 1.8 20v . tez 5 zaworów na cylimder ,2 wałki połaczone łancuchem(z uwagi na mała ilosc tych silników na rynku nie mam jednak informacji odnosnie usterek głowicy w tym motorze) . ten silnik srednio pali około 1l wiecej niz 1.8 T .osiagi gorsze ,jesli ma to byc ktorys z trojki(2.0 20v, 1.8 20v,1.8 20vT) to znow 1.8 T ma spora przewage . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wmf

od kilkunastu dni mam 1.8 20V ADR i jestem bardzo zadowolony. silnik pracuje cichutko i równo, choć ma przebieg 230 tys. jeśli chodzi o moc to dla mnie wystarczająca. jedyne co mnie niepokoi to spalanie. na razie sprawdzam i wychodzi mi 13-14 litrów przy spokojnej jeździe! jak go testowałem to palił jeszcze więcej. jutro jadę na kompa bo Koledzy podpowiedzieli, ze to może lambda lub przeplywka. mam nadzieje, ze to unormuje. poza tym póki co polecam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qper

Panowie jazda na gazie jest czymś wspaniałym.A przede wszystkim w passacie 1.8T 20V 150 kucy.Śmigam takim i nie zamienie go na nic innego.mocy pod dostatkiem,komfort jazdy swietny,awarie---nic specjalnego,powiedział bym ze normalna eksploatacja,ale jak robie za 24zł 100 km i pedał wciśnięty do podłogi to morda sie uśmiecha przy tankowaniu.Ogólnie atuko moim zdaniem jest nie do zajechania dla normalnych użytkowników.nie mówie tu o katach bo na nich to nie ma auta.polecam takiego paska bo naprawde warto:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I jak kolego o loginie wmf, udało CI się zredukować spalanie?! Mam identyczny model 3B, 98r 1.8 ADR i pali mi na trasie 6.8-8l natomiast w mieście min.10 do 12l i zastanawiam się czy można szczególnie w mieście w jakikolwiek sposób zejść np na 9...ale jest to chyba z tym modelem niemożliwe :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek, spalanie które podałeś jest standardowe, mnie też tyle pali i większości Kolegów (z tego co wyczytałem) też.. Także pali Ci tyle ile powinien i mniej nie będzie..

 

Odnośnie tematu wątku.. Ja moim póki co przejechałem 15kkm, na początku na benzynie, ale kupiłem go pod gaz, więc instalacja pojawiła się szybko.

 

Jeśli chodzi o spalanie to Pb jak wyżej, a gazu wciąga mi nieco poniżej 10l w trasie i ok 12 w mieście (nie szaleję, ale też go nie oszczędzam). Póki co i instalacja i silnik jako taki spisują się bez zarzutów, nie ma żadnych problemów, jest cicho, spokojnie, jeździ się płynnie, chociaż demonem mocy nie jest..

 

No właśnie.. moc jest tu najczęściej podnoszonym na "nie" argumentem.

Z moich obserwacji wynika, że jeśli przymierzający się do tego samochodu jeździ zazwyczaj sam, a pasażerów czy grubszy bagaż zabiera rzadko, to nie ma sprawy: z jedną 1-2 osobami na pokładzie zbiera sięc całkiem przyzwoicie, a jeśli czasem śmiga się z większym obciążeniem.. cóż, można się przemęczyć, chociaż nie taka znowu straszna ta męczarnia..

Natomiast jeśli myślisz nad tym silniczkiem po to, żeby wozić nim 4 osoby z bagażami, ciągać przyczepki, wozić coś ciężkiego na dachu i takie tam, to rzeczywiście wybór warto jeszcze przemyśleć, bo możesz się męczyć.

 

Ja w każdym razie zazwyczaj śmigam sam i na razie jestem i z Paska i z tego silnika bardzo zadowolony.. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość veco

ja posiadam również ten silnik 1.8 20v adr w audi a4 na gazie jest zrobione ok 50 000 tys oczywiście sekfencja :) auto sprawuje się bardzo dobrze ,spalanie to max 14 L w miescie przy mojej młodej nodze :)na trasie ok 9 L fakt turbo duzo lepiej sie zbiera lecz myśle że jak na 125km jest to autko do dobrego pomykania zarówno po mieście jak i na trasie :) Bardzo fajnie mi się jezdzi w trasie bardzo szybko przyśpiesza od 120-180 nie jeden mój znajomy sie zdziwił :) Pozdrawiam wszystkich fanów VW AUDI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja tak samo jestem zadowolony z tego silnika ,jeżdżę w większości sam i moc mi wystarcza ,"licznikowo" 235 km/h na benzynie idzie :) ,w trasie się dobrze jedzie,gorzej jak trzeba w kilka osób ale i tak nie jest zle,spalanie tak jak kolega wyżej napisał .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.8 APT. Przejechane 255.000. Od nowości w rodzinie. W silniku nie robiłem jeszcze nic oprócz napinacza łańcucha rozrządu. Oleju nie dolewam w ogóle. Chodzi cicho i ładnie. Silnik jest elastyczny. Spalanie....ja go nie oszczędzam i w mieście potrafi dojść do 12l. Ok. 3 miesiące temu byłem na hamowni i po tym przebiegu mam 124km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżdżę w większości sam i moc mi wystarcza ,"licznikowo" 235 km/h na benzynie idzie

Wymień sobie licznik :D Na niemieckiej autostradzie, żebym nie wiem jak cisnął i ile czasu to do 220 nawet mi wskazówka nie dojdzie.

 

A w kwestii tematu to podobnie jak większosc, powiem, że moc powalajaca nie jest - ale wystarczajaca. Ponad 250 tkm na blacie i jeszcze żadnej awarii ani nawet małej usterki w silniku nie było. Nie ma turbiny, to sporo problemów odpada :) No i na trasie z klimą jak równo jedziesz 100-110 km/h, to nawet poniżej 8 litrów spalanie spada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Danek nie idzie ci 235 bo ty masz przebieg, 250 tkm ale po milionie :)

To nie diesel, że miałby mieć taki przebieg :D No i licznik mam nie skręcany - takwiec luzik. A przekłamania w liczniku są zawsze - ale na 235? No nigdy mi się nie udał taki wyczyn, żeby licznikowo go dociągnac chociaż do 220.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności