Skocz do zawartości
Utek

Sprężyny z passata GT

Rekomendowane odpowiedzi

TO znalazłem, ale te to są raczej "obcięte".

Więc raczej TE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ze jak jest ta karteczka zielona z kodami wyposażenia auta, mam na mysli tą dla pracownika, to jest tam podane w kodach obnizone, czy sportowe zawieszenie, już nie pamiętam dokładnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weitec ktore pokazales sa ciete z przodu

Bardzo polecam sprezyny Lesjofors jezdzilem na nich tyle ze ja troszke wiecej obnizylem niz 40mm wiec mialem komplecik z amorkami:P:P

Autko wspaniale sie prowadzilo i dobrze wygladalo!!!

Teraz sam szukam jakiegos zawieszenia do B3

Co do ciecia sprezyn jeden zwoj duzo nie da wizualnie....

Ja nie jestem zwolennikiem takich metod wiec nie polecam,lepiej kupic krotsze sprezyny!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obcinanie sprężyn to kicha. jechałem znajomego passatem b5- poprzedni tuningowiec uciął sprężyny no i pasek jest niższy ale każde wyboje czuć na kierownicy buja nim strasznie i ciężko go opanować. żeby nie mial książki serwisowej i wydruku z stacji kontroli pojazdów myslałbym że ma 500tys przebiegu a skuteczność tłumienia 15%....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obcięciu sprężyn po pierwsze amor skończy się 3 razy szybciej, po drugie wcale dużo nie siądzie, po trzecie zobaczysz jak radykalnie zmieni się hamowanie w zakręcie i ogólne prowadzenie auta podczas gwałtownego przeniesienia masy. Używane sprężyny -40, które możesz jeszcze założyć na seryjny amor będą kosztowały 200-300zł i masz pewność, że auto siądzie tak jak trzeba bez pogorszenia właściwości jezdnych. (sprężyny wejdą z Golfa II, III (nie varianta), Vento. Powinny także siąść z Polo 6n i pochodnych.

Unikaj Cuplinów, supersportów i tym podobnych.

Weitec z doświadczenia wiem, że siada 1 do 2 cm niżej niż powinien, ale jest bardzo komfortowy, OMP bardzo twarde, FK godne polecenia, Eibach świetny. Lepiej kupić firmową używkę niż np. nowe GT Cupline.

 

tu masz FK http://allegro.pl/item823700072_vw_golf_iii_nowe_sprezyny_sportowe.html

Weitec http://allegro.pl/item845818246_weitec_40_40_golf_passat_b3_sportowe_obnizajace.html - tylko tak jak mówie on siądzie nawet i 6cm, a wtedy zwykły amor sie nie nadaje, bo ma za długa lagę i auto będzie dobijało i skakało jak piłeczka.

Edytowane przez laska404

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności