Skocz do zawartości
byry007

Chip a branie oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się czy jak auto bierze olej (jak każdy passat) to po podniesieniu mocy przez program auto będzie brało dalej olej taką samą ilość czy na pewno będzie więcej jeszcze łykał ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam zastanawiam się czy jak auto bierze olej (jak każdy passat) to po podniesieniu mocy przez program auto będzie brało dalej olej taką samą ilość czy na pewno będzie więcej jeszcze łykał ??

Oleju więcej nie będzie brał.

Co do spalania są trzy programy tak naprawdę.

 

Program ekonomiczny - obniżenie spalania ogólnie silnik powinien lepiej kulturalniej chodzić PRZYROST 5-10KM

Program bezpieczny - normalny przyrost (przy 115KM na około 135KM) tzn spalanie zwiększy się o około 0.5 może litr? Taki program z regóły się stosuje aby IC wyrabiał na dłuższych trasach

Program "na własną odpowiedzialność" - to jest około 145-150KM?! no ale to wiąże się z wymianą IC ponieważ na autostradzie przy "oporze" silnik może się grzać i tutaj spalanie BD.

 

 

Czyli przy normalnym programie takim jaki się robi maksymalnie do literka więcej powinien Ci brać ropy a co do oleju nie powinien brać więcej chyba ,że masz zajechany silnik to nie polecam w ogóle zadnych programów

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde oszsukali mnie - mnie zrobili program hardcore nie mowili mi nic ze moge miec lighta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedyie na pewno bral wiecej, wiecej tez nie bedzie palil, a nawet mniej, a to ye weymie wiecej ropy czy benzyny to tylko przez to, ze jest frajda z jazdy i bedziesz czesciej pociskal hehe:) moj ma o 40% wiecej mocy i oleju nie bierze wogole, a duzo smigam i czesto ponizej 160, 179 kmh przez kilka godzin w Niemcowni nie schodze,,,tak wiec jak bral to bedzie bral ale na pewno nie wiecej:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do spalania są trzy programy tak naprawdę.

 

Program ekonomiczny - obniżenie spalania ogólnie silnik powinien lepiej kulturalniej chodzić PRZYROST 5-10KM

Program bezpieczny - normalny przyrost (przy 115KM na około 135KM) tzn spalanie zwiększy się o około 0.5 może litr? Taki program z regóły się stosuje aby IC wyrabiał na dłuższych trasach

Program "na własną odpowiedzialność" - to jest około 145-150KM?! no ale to wiąże się z wymianą IC ponieważ na autostradzie przy "oporze" silnik może się grzać i tutaj spalanie BD.

 

A kto Ci takich bajek naopowiadal? Wg mnie soft robi sie pod uzytkownika. Jeszcze nie widzialem zeby ktos rozgraniczal softy na "typy". Oczywiscie nie mowie o sprzedawcach na allegro ale u nich rezystor za 10gr daje 30KM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie brał więcej oleju przy dynamicznej jeździe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kulczaw napisal przy butowaniu bedzie wiecej lykal ,wiem po sobie jak jade do polski przez niemcy to mozna pocisnac i roznica na bagnecie jest widoczna po przejechaniu 1200km ale to jeszcze zalezy od stanu silnika i turbiny ale ogulnie to nie jest jakies kosmiczne spalanie oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale chyba chip niema z tym nic wspolnego. Generalnie auta przy butowaniu biora wiecej oleju niz przy normalnej jezdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim AFNie przy jeździe w trasie z utrzymywaniem obr. powyżej 3000 ubytek oleju jest zauważalny. Przy jeździe spokojnej tj. do 3000 obr. oleju raczej nie łyka (między wymianami oleju tj. co 12 tys. km dolewam max 400 ml)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli przy normalnym programie takim jaki się robi maksymalnie do literka więcej powinien Ci brać ropy

 

tu się nie zgodze,tzn po chipie autko przy tym samym stylu jazdy pali mniej:)

 

natomiast zgodze się z Dużym- powyżej 3 tys obrotów następuje zauważalny spadek poziomu oleju na bagnecie.

Edytowane przez Mej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kto Ci takich bajek naopowiadal? Wg mnie soft robi sie pod uzytkownika. Jeszcze nie widzialem zeby ktos rozgraniczal softy na "typy". Oczywiscie nie mowie o sprzedawcach na allegro ale u nich rezystor za 10gr daje 30KM

No oczywiście + indywidualne strojenie. Kiedyś dzwoniłem do jakiegoś zakładu w Warszawie albo Toruniu (profesjonalnego nie jakiejś popierdółki) i tak mi powiedzieli.

No może mówili nie prawdę. Aczkolwiek mi zależy na tym ,żeby w miarę nowym samochodzie jaki mam żeby na autobahnie nie grzał mi sie silnik przy "oporze"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie brał to brał nie bedzie - jak brał to brał bedzie tyle samo, z tymże jeżelei auto ci sie bardziej zbiera - bedziesz czesciej pociskał a wiec ten olej bedzie ci bral, jak dla mnie wypowiedzi typu: bedzie bral wiecej to totalna bzdura, gdyz nie ma to nic wspólnego z chipem, a przede wszystkim ze stanem silnika - jeden bierze (czy z chipem czy nie), drugi nie, i to bez wzg na to czy masz przed soba 600 km autobany i cisniesz 170 caly czas, czy tez startujesz często na krzyzowkach :cool: moim zdaniem wypowiedzi typu:"bedzie brał wiecej, bo...." są bezpodstawne, gdyz tak jak wspomnialem....;)

 

(ekspertem nie jestem, sugeruje sie tylko i wylacznie praca mojego silnika)

Edytowane przez arth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie brał to brał nie bedzie - jak brał to brał bedzie tyle samo
Zgadzam się z tym.Mimo wzrostu mocy o około 50% nadal brak zmian w poziomie oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aczkolwiek mi zależy na tym ,żeby w miarę nowym samochodzie jaki mam żeby na autobahnie nie grzał mi sie silnik przy "oporze"

Mysle ze jak wystroi to ktos kto ma pojecie o tym co robi to nic sie nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znika Ci olej, sprawdź dolot a raczej rury od Turbo do kolektora czy przypadkiem nie są zalane olejem!

zauważcie że w większości przypadków powodem ubytku oleju w naszych kochanych TDIkach jest Odma, która nie radzi sobie z odseparowaniem oleju przez co ten zasysany jest przez turbo a następnie trafia do komory spalania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze jak wystroi to ktos kto ma pojecie o tym co robi to nic sie nie stanie.

To jest oczywiste nie zrozumiałeś kontekstu. Chodziło mi oto ,że jeżeli się przesadzi to mogą być problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci bierze olej to usuń usterkę a potem rób moda;)

Mam 2a auta z takimi silnikami z podobnymi przebiegami, w B6ce olej praktycznie nie znika a w altei na 15tyś km dolałem 2l...przyczyną jest umierające turbo...tak więc napraw co zepsute chipuj furaka.

 

p.s pamiętaj że w przypadku pompowtrysków zużycie oleju wzrośnie, szczególnie przy prędkościach autostradowych ale będzie to kilkadziesiąt ml

Edytowane przez kmink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w altei na 15tyś km dolałem 2l...przyczyną jest umierające turbo..

 

znikający olej turbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znikający olej turbo?

 

hmm nie bardzo zrozumiałem pytanie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności