Skocz do zawartości
Gregory

Luserko wsteczne fotochrom nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam w moim Pasku lusterko samościemniające się, tylko że nie działa:(.... Kolega wymienił mi już na niby działające, ale dalej to samo. Jest to pasat z rocznika 2001 więc do lustra dochodzą tylko dwa kabelki, w jednym z nich jest "prąd" Pomożecie co dalej robić????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może głupia odpowiedź ale czasem najprostrze rzeczy pomagają :)

wciśnij przycisk pod lusterkiem żeby się zielone światełko świeciło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta wersja nie posiada żadnych przycisków, chyba nowsze wersje mają to zielone swiatełko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z kiedys wczesniej

 

Może to nie potrzebne ale niewiem wole napisać. Wszyscy którym lusterka ,,nie działają,, sprawdzacie lusterka na włączonym zapłonie?

Bo u mnie (chyba że tylko u mnie ) działa ono tylko po przekręconym kluczyku

 

---------- Post added at 19:22 ---------- Previous post was at 19:21 ----------

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=43201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za informację. Wydaje mi się że w moim przypadku chyba nie dochodzi masa bo już zmieniłem lusterko i dalej to samo, a "+" jest ok... Trzeba zabrać się za rozbieranie podsufitówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma byc chyba sterowane sygnałem z biegu wstecznego, bo jak włączasz wsteczny to ma się rozjaśniać czyli tracic zasilanie. Wersja 3 kablowa ma zasilanie i podanie zasilania z biegu wstecznego , czyli 2 zasilania i się wtedy rozjasnia jesli jest włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.. a może orientujesz się gdzie może być podłączona masa?? Gdzieś w okolicy przedniego słupka. odezwę się jak już trochę rozbiorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ELSA sprawdz gdzie ma byc to podłaczone, tak bedzie najlepiej. A instalacja przeciez jest, wiec i łatwiej będzie znaleźć problem z kablem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podłączona masa
ewentualnie podciagnij nowe kabelki, pare minut roboty,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdzę jutro i odezwę się Pozdro!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już udało mi się częściowo naprawić to lusterko. Tak jak myślałem.... nie dochodziła masa do lusterka. Przeczyściłem złączę przewodów przy lusterku (źle stykało). Tylko wydaje mi się że i tak za dobrze nie działa, bo ściemnia się dopiero jak jedzie za mną samochód, jak się oddali to jaśnieje, ale oczywiście jak jest już ciemno na dworzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) Czy wiecie może od jakiego innego samochodu pasuje tylnia wycieraczka aero ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już udało mi się częściowo naprawić to lusterko. Tak jak myślałem.... nie dochodziła masa do lusterka. Przeczyściłem złączę przewodów przy lusterku (źle stykało). Tylko wydaje mi się że i tak za dobrze nie działa, bo ściemnia się dopiero jak jedzie za mną samochód, jak się oddali to jaśnieje, ale oczywiście jak jest już ciemno na dworzu.

 

to jak dla mnie wlasnie dobrze dziala ;) auto jak jedzie za toba i swieci swiatlami to lustro sciemnia sie zebys byl jak najmniej razony. w innym wypadku gdy auta brak, a za toba tylko ciemnosc to rozjasnia sie zebys widzial jak najwiecej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja siebie sa zacytuję z tego posta: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=28192

 

Test czwarty - lusterko ze ściemniaczem.

 

Kiedy mamy takie lusterko? Popatrzmy przez przednią szybę do samochodu. Takie lusterko ma wycięcie na element fotoelektroniczny i ma rynienkę kablową prowadzącą do podsufitki. Takie lusterko połączone jest z czujnikiem deszczu, ale o tym w kolejnej części. Sprawdzić to lusterko jest bardzo łatwo.

1. Włączamy zapłon

2. Zasłaniamy czymś carnym fotoelement z przodu. Lusterko zaczyna się ściemniać aż będzie całe czarne. Odsłaniamy i lusterko się rozjaśnia.

3. Włączamy wsteczny

4. Zasłaniamy fotoelement i lusterko nie ściemnia się. I tak ma być! Bieg wsteczny ma wyłączać ściemnianie lusterka, bo to, by jak cofasz nie było ciemne i byś widział słupy, w które wjeżdżasz!

 

Gdy masz lusterko z ambiente - to możesz je wyłączyć przyciskiem u dołu i wtedy nie ściemnia się i nie świeci się ta dioda obok fotoelementu. W lustrach bez ambiente jest z przodu tylko jeden otwór na fotoelement i nie ma wyłącznika.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=Gomv1viMTtU

 

Naprawdę warto poczytać ten temat - można się sporo dowiedzieć o naszych autkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie też lusterko nie działa. dodam że do lusterka dochodzą trzy kabelki w dwóch jest + a w trzecim masa. co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm a jak rozpoznac lusterko sensorem deszczu?ponieaz mam takie wrazenie ze wycieraczki sie dziwnie zachowuja w deszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popryskaj na szybie w okolicy lusterka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

u mnie też lusterko nie działa. dodam że do lusterka dochodzą trzy kabelki w dwóch jest + a w trzecim masa. co może być przyczyną?

Przyczyną jest właśnie 2x plus. Powinien być jeden stały plus po włączeniu zapłonu, jedna masa, a drugi plus powinien być podawany po zapięciu wstecznego. Jeżeli u Ciebie podaje 2 plusy na stałe, czyli lusterko nie ściemnia się, bo tak jakby jest wrzucony wsteczny bieg, przy którym lusterko się rozjaśnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki zima18 ciekawe tylko czemu ten drugi plus jest cały czas. pewnie się coś skrzaczyło. jutro sprawdzę czy na jednym plusie się ściemni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności