Skocz do zawartości
dempci

wymiana na komputer pokładowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Passata b6 z 2005r, i nie posiadam komputera pokładowego, czy jest taka możliwość żeby taki komputer zamontowac, podstawa jest wymiana zegarów na te przystosowane pod komoter, ale co jeszcze trzeba bylo by podzialac i czy w ogole to sie oplaca, dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie trzeba manetke od wycieraczek albo kierownicę wielofunkcyjną założyć. No i zaadoptować zegary. (immobilizer)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno w B6 imobilizer juz nie jest w zegarach tylko w komforcie ale moge sie mylic. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Immo masz w kolumnie kierowniczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey ale ciekaw jestem czy ktos juz podejmowal sie takiej wymiany bo nie wiem czy w ogole oplaca sie to robic. Mam dylemat czy podjac sie tej wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okey ale ciekaw jestem czy ktos juz podejmowal sie takiej wymiany bo nie wiem czy w ogole oplaca sie to robic. Mam dylemat czy podjac sie tej wymiany

Tu masz coś na temat dołożenia komputera MFA+ tylko ze do jetty ale może być podobnie jak w B6:)

http://furmanka.blogspot.com/2008/02/mk5-mfd-plus-hi-line-cluster.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za tego linka, bardzo dobrze pokazuje ze duzo zabawy z tym jest, wiec chyba sobie to odpuszcze bo watpie zeby kazdy warsztat sobie z tym poradzil nawet jak maja speca od vaga, no trudno chyba bede musial dalej jezdzic bez kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz się pobawić to pisz do mnie na PW. aż tak dużo tej zabawy to nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem u siebie czas wymiany okolo godziny :D. po

1. immo nie ma w zegarach jest w ( silniku kolumnie kierownicy i m.k)

2. kupujesz na allegro licznik przekladasz i wszystko dziala

3 potem ustwiasz kilometry ,sprawdzasz vagiem kodowanie i koniec :D

wymiana zegarow w B6 to pryszcz jak chcesz to dzwon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty... wagen... co ty mi tu za dywersję robisz? ;-)

swoją drogą to wiesz o tym że jeśli są zegary z auta po 2006 to już kilometrów nie zmienisz. przynajmniej jak do tej pory nie ma takiego kabla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2006 roku juz nawet nie przegrasz IMMo które jest w osobnym układzie w zegarach. i o tym na furmance tez jest napisane. Inaczej by nie było tej całej zabawy z Vag commanderm, a własnie to jest do zczytania kodu i całej zawartości immo z tych zegarów. Robiłem ostatnio cos takiego w Touranie. Dodatkowo moduł komfortu został wymieniony i dopiero pojawiło się MFA+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanko. Na allegro widziałem fajne zegary te od najnowszego passata i passata cc. Czy istnieje możliwość zamontowania ich do mojego paszteta z 2005 roku i czy dużo było by roboty przy tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po 2006 roku juz nawet nie przegrasz IMMo które jest w osobnym układzie w zegarach. i o tym na furmance tez jest napisane. Inaczej by nie było tej całej zabawy z Vag commanderm, a własnie to jest do zczytania kodu i całej zawartości immo z tych zegarów. Robiłem ostatnio cos takiego w Touranie. Dodatkowo moduł komfortu został wymieniony i dopiero pojawiło się MFA+

kolego nie masz racji... w touranie (golfie i innych) jest od zawsze immo w zegarach. w B6 i CC nie ma go. znajduje się w kompie silnika, module komfortu (dlatego jest problem z podmianą) i kolumnie kierownicy (blokada). zegary są P&P poza tym że te od CC mają inaczej położoną i inną złączkę ale można je też podłączyć jak się człowiek uprze.

 

do adrianos:

tak można zamontować. przeczytaj wyżej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odmienny problem. Posiadam MFA a chciałbym zamontować, a raczej rozbudować do MFA + .Co należy dołożyć do autka żeby pokazywał na kompie dodatkowe funkcje?? No i oczywiście czy cała operacja jest warta świeczki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz zrobić to samo.wymienić zegary i zakodować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Źle mnie zrozumiałeś. Mam duży FIS , tzn wskazuje tylko spalanie, średia prędk, czas jazdy itd. A chcę rozbudować do MFA plus-dodatkowe funkcje typu doświetlenie, zmiana języka, daty itd..

Myślę że dobrze to przedstawiłem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz zdjęcia MFA i MFA+.

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=623151&postcount=13

 

Z tego co piszesz to masz MFA czyli musisz wymienić zegary na takie z dużym ekranikiem.

 

A funkcje o których piszesz są dostępne w ustawieniach MFA+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten co na zdjęciu.Pełny FIS. Ale nie zmienia to faktu że są MFA i MFA+. Mam komp. bez dodatkowych funkcji.

Edytowane przez aparts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kierownica multifunkcyjna i będziesz miał dostęp do wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy idzie uruchomić pokazywanie cyfrowej prędkość w km/h [tak jak w audi lub w wersji z białymi zegarami] ?, tylko ze chce pozostać przy czerwono-niebieskich zegarach ,posiadam MFA+ :)

Tu jest to pokazane w Golfie VI:

Edytowane przez VenR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności