Skocz do zawartości
barman.m

Zawieszenie Eibach- różnica w oznaczeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was...

Mam pytanie i dylemat...

Dzis zakupilem do swojego Passata B5 AJM Sedan springi Eibacha o ozn. EW 1532001 VA przod oraz tyl EW 8553202 HA. Teraz dopiero zauwazylem ze niby na tyl desygnowane sa springi o oz. EW 8553002 HA

 

Czy to cos zmienia?! Cz nie nadaja sie do mojego Pasia?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz szukalem i znalazlem ze sa to do Passata 3BG... :/

Moge takie ubrac do Passka?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Katalogowo EW 8553202 HA są przeznaczone na 1070KG nacisku na oś

 

natomiast EW 8553002 HA na 1010KG nacisku na oś

 

Czyli w najgorszym wypadku tyłek może stać trochę wyżej niż dziób. Jak kupowałem moje eibach'y to 10x sprawdzałem te oznaczenia

 

pozdro!

Nie wiem czy masz racje ale tu http://www.autoteile-owl.de/eibach-gutachten/E8556-140.pdf jest na[pisane ze moze byc spring o oznaczeniu EW 8553202 HA oraz EW 8553002 HA. Pytalem sie kuzyna ktory 12 lat siedzi w niemczech i powiedzial ze sa dobre. Skad wziales te naciski na os?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skad wziales te naciski na os?!
Zawsze są podawane w specyfikacji technicznej. Ja połasiłem się na 20E taniej i wziąłem dedykowane zarówno pod PB i ON i niestety przód za mocno usiadł i zaczął dobijać ostatni o przedostatni zwój. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moge takie ubrac do Passka?!

tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak

A wiec ubiore na wiosne... hehh... Zobaczymy czy bedzie faktycznie duza roznica miedzy przodem a tylem. Naczytalem sie juz dzisiaj i kolega BANG BANG ma racje co do naciskow na os. Oby nie wygladalo to dziwnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ja pisałem wcześniej... może to wyglądać jak byś miał springi do kombi, 60Kg różnicy nacisku na oś to jedna szczupła osoba, także nie powinno się bardzo rzucać w oczy, ale nie sprawdzisz póki nie założysz :) Eibach nie wypuścił do passatów sprężyn typu 40mm/30mm tylko zawsze 30mm/30mm (zresztą co to za obniżanie, że przód leży a tyłek w górze?! To taki polski głupi nawyk od naoglądania się muscle car'ów) dlatego po fotkach lub na żywo łatwo poznać czy do danego auta sprężyny zostały dobrane prawidłowo :)

 

Pozdro!

 

Włoże worek cementu do bagaznika i tak bede jezdzil :D

Ale wydaje mi sie ze 60kg roznicy to praktycznie brak roznicy bo auto moze osiasc o jakies 0,5cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności