Skocz do zawartości
r1u0d2y

Bi Xenony roznice w swieceniu Passerati/A6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

dzisiaj jechalem wieczorkiem do domu z moim ojcemm, ja passerati on nowa A6. I przed domem zatrzymalismy sie rownolegele i porownalem sposob swiecenia obu bixenonow.

 

Te w Audi sa zdecydowanie jasniejsze i swieca bardziej na bialo niz w pasku. Moje swiece takim zolciootkim kolorkiem, prawie jak zwykle zarowki. Jasniej swieca tylko na samym poczatku jak wykonuja 'taniec' po wlaczeniu.

 

Podczas jazdy tez mi sie wydaje ze lepiej rozswietalaja te z Audi.

 

Czy Wasze Bi xenony tez swieca tak na zolto czy bielej?

Wiem ze to moze byc powiazane z temperatura pracy zarnikow, ale musze powiedziec ze jestem troche zawiedziony tymi z passerati :(

Edytowane przez r1u0d2y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bialutko :) i swiecą bardzo jasno i daleko.przy długich 500 metrów spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie rowniez swieca na bialo (z lekka nuta fioletu:-))..i bardzo duzy zasieg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu są żarniki o różnych temperaturach w obydwóch samochodach i dlatego widzisz różnicę.Ja mam żarnik 4300K(w B5 3B) i świecą jasnym światłem.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie oryginał w kolorze b.jasnego błekitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zmartwiliscie chlopaki :/

Musze sie z kims z okolic lodzi umowic i porownac i jesli faktycznie moje swieca na zolto to niech to w pizdu wymieniaja w bursiaku na prawdziwe xenony... :cenzura

Edytowane przez r1u0d2y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz xenony,ori?Jeżeli tak to powinny świecić jasnym światłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tak, auto nowka z bixenonami bylo zamawiane.:beach:

Edytowane przez r1u0d2y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedyną różnicą może być zastosowany żarnik(jak wspomniałem są różne temperatury)bo nic innego to nie może być.W końcu odbłyśnik nówka-jak auto :) Niestety nie wiem jakiej barwy żarnik jest montowany w Twoim Passku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeden biały drugi raczej wpadający w niebieski. Już się zbliża czas na nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jeden biały drugi raczej wpadający w niebieski. Już się zbliża czas na nie...

A później zmieni się na fioletowy i zaniknie na zawsze.... :D Dokładnie,czas na nie.A najbardziej rozbraja mnie to,że niektórzy zmieniają jeden żarnik a drugi zostaje stary :) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B6 jest na 99% barwa 4300 , mi tez świecą bialym światłem jak kolegom wyżej :)

Sprawdź z kimś kto ma passka i jak będzie nie tak to jedz brusiaka [tak jak mówiłeś] musza cos z tym zrobic :) a jak się bedą pluli to uderz do idczaka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te w Audi sa zdecydowanie jasniejsze i swieca bardziej na bialo niz w pasku. Moje swiece takim zolciootkim kolorkiem, prawie jak zwykle zarowki. Jasniej swieca tylko na samym poczatku jak wykonuja 'taniec' po wlaczeniu.

A jak u Ciebie z czystością kloszy wtedy było :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak samo

Moje swiece takim zolciootkim kolorkiem, prawie jak zwykle zarowki. Jasniej swieca tylko na samym poczatku jak wykonuja 'taniec' po wlaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja porównywałem z ksenonami w Civicu żony. Te w passacie wypadają słabo na tle innych xenonów. W Civicu świeciły zdecydowanie jaśniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe żarniki stosowane w passatach w bixenonie maja czas do wyżażenia się. To jest podobno około 80 godzin. Po tym czasie świecenia nabierają swojej barwy. Ja bym zaczął się martwić jak po tym czasie dalej będą świecić na żółto. Już to przerabiałem u siebie. Najpierw były żółte i po wielu godzinach świecenia zaczęły świecić na biało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowe żarniki stosowane w passatach w bixenonie maja czas do wyżażenia się. To jest podobno około 80 godzin. Po tym czasie świecenia nabierają swojej barwy. Ja bym zaczął się martwić jak po tym czasie dalej będą świecić na żółto. Już to przerabiałem u siebie. Najpierw były żółte i po wielu godzinach świecenia zaczęły świecić na biało.

Wszystko OK,zgadza się że nowy żarnik musi się wyżarzyć,z tym że trwa to około 40h. nie jak napisałeś 80h.Po tym czasie żarnik który na początku świeci mieszaną żółtawą i niebieskawą barwą powinien być jak najbardziej zbliżony do białego.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, klosze czyste, 2 dni wczesniej byl na myjce.

Co do tych 40h, to juz na pewno przejechalem bo auto ma 2 miesiace a ja juz 7.800km machnalem. Musze zdecydowanie sie ustawić z kims i porownac jak one wygladaja.

Bo jasnosc swiecenia jest kiepska. Jedyny plus za to ze sa skretne i doswietlanie zakretow.

Edytowane przez r1u0d2y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest naprawdę dziwne...Jedynie porównanie pokaże co jest nie tak.Mi jednak wydaje się że masz żarniki o innej temperaturze,bo nic innego to nie może być :) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksenon w pasku jest lichy, w a6 to samo. WIęc lepiej z lexusami, bądź hondami się nie ustawiaj bo wtedy dopiero widać jakie to liche jest. Jeśli audi twojego taty jest z nowszych roczników to ma żarniki 85122+ a te mają 4800K, ty będziesz miał 85122, albo D1S jeśli to pierwsze to można je wymienić na te mocniejsze, jeśli te drugie (a raczej masz D1S) to niestety nic nie możesz zrobić :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności