Skocz do zawartości
nabaka

gaz a uszkodzenie silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z moim autkiem. Po wystrzeleniu gazu w kolektor ssący i rozłączeniu przewodu dolotowego powietrza (instalacja lovato mieszalnikowa) silnik nie chce odpalić. Brak ciśnienia na 3 cylindrach. Czy jest możliwe że silny wybuch gazu uszkodzi zawory ssące lub przestawi rozrząd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu mój strzelał jak pokręcony, skończyło się wymiana przepływomierza ale sam silnik i kolektor przeżył to bez uszczerbku, moze u Ciebie brak ciśnienia w cylindrach lub przestawiony pasek rozrządu jest właśnie przyczyną strzałów , zatem sprawdż znaki na pasku, posądzałbym tez ukręcony wałek -takie cuda też sie zdarzają- zwal pokrywę zaworów i zobacz jak wałek wygląda.

A jak te trzy cylindry co nie maja ciśnienia to trzy ostatnie to pewnie jednak będzie coś z wałkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienia nie ma na 1,3 i 4 cylindrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..jak już naprawisz silniczek może czas pomyśleć o instalacji sekwencyjnej ...to nie strzela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ja nie kupiłem auta bez gazu tylko z gazem a nie chciał bym taraz wstawiać instalacji sekwencyjnej. Jeśli kupił bym auto bez instalacji to zastanowił bym się nad sekwencją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Maciej znalazłeś przyczynę braku ciśnienia ? A mam pytanie czy w Twoim silniku jest plastikowy kolektor ssący a jesli tak to czy masz pozadkładane "odsapniki" w nim? I czy cokolwiek chroniące silnik przed wybuchami jest założone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy logicznie myslacy gazownik jesli juz zaklada 2 generacje to 1.8 20V (co dla mnie mija sie z celem) musial zalozyc jakies zabezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko ja nie kupiłem auta bez gazu tylko z gazem a nie chciał bym taraz wstawiać instalacji sekwencyjnej

 

..no tak masz racje ale według mnie zakładanie instalacji mieszalnikowej do sekwencyjnego wtrysku paliwa jest dużym nieporozumieniem (ale to moje zdanie i pewnie teraz się posypią złe słowa w moim kierunku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aluminiowy kolektor co do braku ciśnienia po ściągnięciu głowicy okazało się że w każdym z cylindrów jest pełno pokruszonych twardych plastików które wpadały pod zawory ssące . Nie mam pojęcia skąd się wzieły zrobiłem kilka fotek tych śmieci, postaram się je wrzucić może mi ktoś powie co to mogło być. Trochę dostało się też tłokom i głowicy ale najbardziej ucierpiały zawory. Plastik rozpadł się na drobne prawdopodobnie podczas strzału gazu. Czy pomiędzy przepustnicą a kolektorem ssącym są jakieś duże plastiki? a może w kolektorze ssącym jest coś dużego czarnego? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze to resztki przepływomierza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bo patrzyłem tam jest metalowa siateczka i jest cała. Zastanawiam się raczej jak zbudowany jest kolektor może ktoś wie? Czy są tam jakieś plastikowe klapki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest(była) jak ci zamontowali to mogłeś mieć anty strzał:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzałem kolektor i okazało się że suwaka już praktycznie nie było została tylko jakaś metalowa część reszta się rozpadła. Dzwoniłem do serwisu i takiej części kupić niemożna, jak już to cały kolektor. Mam jeszcze jedno pytanie czy silnik bez tego elementu będzie pracował prawidłowo? Do czego służy ten suwak? Mechanicy twierdzą że powinno być ok jakie jest wasze zdanie? Podobno gazownicy którzy zakładają gaz do takich silników sami to wyciągają żeby nie doszło do takiej sytuacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik działa bez suwaka. Pracuje jak przed awarią. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

malo prawdopodobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega się dopisuje do co starszych kotletów po jednym zdaniu, pewnie chce sobie odpowiedzi nabić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności