Skocz do zawartości
Gość lulacz

Podgrzewane lusterka.

Rekomendowane odpowiedzi

ja osobiscie kupilem ta mate i powiem ze nawet grzeje :hurra:

a tu masz opis co i jak :ok:

czasami warto zerknac do Warsztatu :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie : Jakie maty powinienem kupić do paska , sa rózne oznaczenia GB 10 S , GB 8 S itp. Jakie doprawego a jakie do lewego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej jazdy przez parę dni na włączonym ogrzewaniu lusterek. U mnie są tylko trzy położenia przełącznika: L, grzanie, R. Jak kupiłem to ktoś mi powiedział (instrukcja po francusku), że lusterka grzeją jak włączy sie ogrzewanie tylnej szyby i tak sobie jezdziłem z przełacznikiem w pozycji grzanie. Po dwóch miesiącach coś mnie tknęło, by dotknąć wkładów lusterek i sprwdzić czy grzeją przy wyłączonej szybie tylnej. I grzały - NA SZCZĘŚCIE :wstyd: Zatem chyba są jakieś zabezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzysiek

Podpinam sie pod pytanie wisni13. Przeszukalem caly temat i nie ma nigdzie wymiaru maty.

Do lewego wiem ze ma byc 10-ka, a do prawego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzysiek

Tym razem odpowiadam na pytanie wisni13:)

 

do lewego lusterka GB10S

 

do prawego GB8S

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o to grzanie lusterek,to u mnie jest podpięte pod ogrzewanie tylnej szyby i jak jadę włączam podgrzewanie tylnej szyby,grzeje przez około 20 minut a następnie wyłącza się i gaśnie kontrolka od ogrzewania szyby,tak więc napewno jakieś zabezpieczenie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mner

margorz (lub ktokolwiek inny:):))

 

a jak (czym) z powrotem przykleić (przyczepić) najlepiej ten czarny plastikowy uchwyt , który mocuje wkład do mechanizmu regulacji lusterka - ten w którym sie te dziurki wierci... bo w opisie z podanego przez Ciebie linku do warsztatu tego nie podano (albo ja jakoś nie mogę znaleźć:)). Moze ktoś to robił i ma doświadczenie co najlepiej się nadaję ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
margorz (lub ktokolwiek inny:):))

 

a jak (czym) z powrotem przykleić (przyczepić) najlepiej ten czarny plastikowy uchwyt , który mocuje wkład do mechanizmu regulacji lusterka - ten w którym sie te dziurki wierci... bo w opisie z podanego przez Ciebie linku do warsztatu tego nie podano (albo ja jakoś nie mogę znaleźć:)). Moze ktoś to robił i ma doświadczenie co najlepiej się nadaję ..

 

Jakąkolwiek (dobrej jakości) taśmą dwustronną. Ja kupiłem na stacji paliw czarną taśmę dwustronną (z zielonym paskiem zabezpieczającym) - nie jest zbyt gruba i bardzo dobrze trzyma.

Kiedyś przykleiłem na nią znaczek do klapy w primerze - po czterech latach sprzedałem autko a znaczek trzyma się do dziś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość @recki

Witam

U mnie niema napięcia na przewodach idących do mat grzewczych bezpieczniki OK.

Gdzie szukać przyczyny?

Pozdro Arecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passat2006

Witam mam paska z 2006r.Niby wszych ok ale lusterka nie grzeją.Włączam tylną szybe i nic merdam tym dżojem na wszystkie możliwe sposoby i nic .Więc co jest moze cos zle robie mam go dopiero tydzien.:633:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mój model tak ma czy tak ma być.

U mnie lusterka grzeją zawsze po włączeniu zapłonu, niezależnie od temperatury zewnętrznej.

Odkryłem to niedawno, jak mi ptak zbombardował lustro i czyściłem na światłach w 30 stopniowym upale.

 

Czy da się to jakoś wyłączyć czy tak mam jeździć do przepalenia mat?

 

Dziś sprawdzę czy po przełączeniu dżojstika na ustawianie lusterka L albo R się wyłączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dżojstick ustawisz na L lub R to na pewno się wyłączy. I zawsze miej na L lub R. Jak oglądam samochody na giełdzie to właśnie dużo osób ma ustawione na środku i lustra grzeją, a potem nic dziwnego że maty są popalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 stopniowym upale

 

Może autko stało na słońcu i się wkłady nagrzały stąd Twoje odczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może autko stało na słońcu i się wkłady nagrzały stąd Twoje odczucie.

 

Niestety nie. W upale zauważyłem to po raz pierwszy. Też miałem takie pierwsze skojarzenie, że to własnie się od upału nagrzało. Ale za jakiś czas tego samego dnia, (temp spadła do 20) jechałem, ale słońce już nie prażyło i było tak samo, lustra gorące jak patelnia.

Poza tym teraz, jak rano wsiadam do auta, to mam lustra zaparowane i nawet jak nie pociągnę dżojstika w stronę ikonki "ogrzewanie" same się odpalają, suszą pięknie, ale i działają aż do wyłączenia zapłonu (jadę do pracy ok. godziny). Wcześniej miałem Citroena, i tam np. ogrzewanie tylej szyby wyłączało się samo po 15 minutach, a w Pasku nie miałem jeszcze okazji żeby przetestować ogrzewanie tylnej szyby.

 

Jak już pisałem wcześniej przetestuję lusterka czy w pozycji L albo R się wyłączą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już pisałem wcześniej przetestuję lusterka czy w pozycji L albo R się wyłączą.

 

Powinny a jak nie to szukaj dobrego elektryka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Faktycznie. Po przekręceniu dżojstika w pozycje L lub R podgrzewanie się wyłącza. Uff.

Wszystko w porządku. W instrukcji (mam niemiecką) nie jest to jednoznacznie opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... mam pytanie czy u mnie w moim "passacie heczbeku" ;) lusterka maja sie grzac caly czas ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"passacie heczbeku" ;) lusterka maja sie grzac caly czas ??

 

tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym teraz, jak rano wsiadam do auta, to mam lustra zaparowane i nawet jak nie pociągnę dżojstika w stronę ikonki "ogrzewanie" same się odpalają, suszą pięknie, ale i działają aż do wyłączenia zapłonu (jadę do pracy ok. godziny).

Bo to ogrzewanie działa, jak masz dżojstik w pozycji środkowej, nic nie trzeba "ciągnąć".

Tak jak Ci powiedzieli jeździj z dżojsikiem w pozycji L albo R (ja mam wymieniony dżojstik na taki, który ma jeszcze pozycję do składania lusterek, której używam jako "spoczynkową")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja właśnie sprawdzilem , że u mnie przepalone są maty w obu lusterkach bo wcześniej VAG wyrzucał mi błędy modułu komfortu:

943 Podgrzewanie lusterka lewego-Z4

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

944 Podgrzewanie lusterka prawego-Z5

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

Okazało się , że maty mają opór powyżej 1KOhma.

Kupuję maty bo całe wkłady są drogie. :-)

Edytowane przez MauroO
Zmiana info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności