Skocz do zawartości
Gość atena-hurt

Problem z podłokietnikeim

Rekomendowane odpowiedzi

Gość atena-hurt

Witam.

Dzisaj cos zepsulo mi sie wpodlokietniku.

Przycisk do popszczania i podnoszenia całego podłokietnika jest tak jakby cały czas wcisniety.Czy rozbieral ktos kiedys podłokietnik jak sie tam dostac ,

Posiada moze ktos jakies fotki.

Aha podlokietnik jest fabryczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam było cos takiego. Margorz miał chyba taki problem.Poszukaj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość atena-hurt

ale mi codzi jak rozebrac jego dolna czesc.Czy znajduje sie tam jakas sprezyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolną część?Tzn?mocowanie do tunelu czy dolną część samego schowka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość atena-hurt

CHODZI MI O DOLNA CZESC ORAZ MOCOWANIE DO TUNELU

 

//nie krzycz - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby zdjąć podłokietnik wyciągasz tylna popielniczkę(zależy tez jaką wersję masz podłokietnika) i odkręcasz dwie nakrętki i juz.Podłokietnik zdjęty;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Troche watpie zeby to bylo odkrecenie 2 nakretek od strony popielniczki. Osatnio walczylem z podlokietnikiem. No i wydaje mi sie zeby wyjac ta konstrukcje to trzeb tunel srodkowy rozebrac. Jak ktos to robil i ma doswiadczenie to pls o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ramzesss

Ja już jestem po boju z podłokietnikiem w pasku. Nie jest to trudna naprawa i każdy napewno sobie poradzi (oczywiście jesli problem bedzie podobny do mojego czyli, że nie trzymało na ząbkach tylko nasza kochana podpórka opadała)

1. Zaczynamy od odkręcenia czterech śróbek wewnątrz schowka (dwie przy zawiasie i dwie pod gumowym dywanikiem- klucz gwiazdka)

2. Po odkręceniu pociągamy za klapkę podłokietnika i wyjmyjemy górną część do góry( oczywiście mamy już zdjęte boczne plastiki)

3. I już dostaliśmy się do mechanizmu który odpowiada za zatrzaskiwanie sie podłokietnika w wygodnej dla nas pozycji.

4. Najczęstrzym powodem jest dostanie się czegoś lepkiego do sprężyny która przez to nam nie odbija metalowej blaszki w tylnej części. Ja użyłem WD i ładnie się oczyściło i teraz działa jak ta lala.

 

Jakbym niezrozumiale napisał albo ktoś potrzebuje zdjęcia do tego procederu to służę pomocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramzesss, Dzieki za info. Zdjecia sie przydadza. Mam pare pytan:

"1. Zaczynamy od odkręcenia czterech śróbek wewnątrz schowka (dwie przy zawiasie i dwie pod gumowym dywanikiem- klucz gwiazdka) "

Chodzi Ci o te 2 ktore sa przy zawiasie do otwierania "pokrywy" schowka tak? i potem jeszcze 2 co sa po bokach z mieszkiem tym.

 

Czy ta klapke podlokietnika trzeba zdejmowac? Sczerze nie wiem po co? Zdejmowalem jak jak polamal sie zatrzask do zamkniecia. Ale tak to nie rozumiem. Z tego co probowalem to po odkreceniu tych 4 srobek o ktorych piszesz nic nie moglem zdjac.

Jak mozesz to podrzuc jakies fotki bo tak to ciezko.

 

Na forum a4: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,14230.0.html l wyglada ze jest zdecydowanie wiecej srobek niz to co mowisz, chyba ze w audi jest zdecydowanie inny podlokietnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ramzesss

Zacznę od końca :) widziałem tą instrukcję na forum audi przed zabraniem się do roboty ale nic mi to nie pomoglo. Po odkręceniu tych czterech śróbek, tych o których mówisz trzeba wyciągnąć te wyściełane pudełeczko, a najłatwiej pociągając do góry za pokrywę. Nie powinno nic się uszkodzić, robiłem to kilka razy, tylko najpierw porozchylaj delikatnie boczne plastiki Hmmm. Jestem nowy i nie bardzo kapuje jak się zdjęcia wstawia. Daj maila :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam też problem z podłokietnikiem...nie trzymają 3 pierwsze ząbki, podejrzewam że są zużyte ale chciałbym coś z tym zrobić mimo wszystko (może wspawanie kawałków aluminium coś pomoże). Fotorelacja z demontażu byłaby bardzo pomocna.

 

Pozdrawiam

CODI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mój problem z podłokietnikiem jest taki, że nie mogę go całkowicie opuścić do poziomu, zatrzymuje się o jeden poziom wyżej

czy ktoś wie jak można to zmienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod problem podłokietnika w 3bg. Mój również nie składa się do końca, leży w poziomie i zostaje spora szpara odsłaniająca schowek pod nim... jeśli udało się komuś to rozwiązać proszę o podpowiedź. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat troche stary, ale właśnie mam ten sam problem więc może ma ktoś zdjęcia jak to rozebrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dzisiaj coś mi sie dzisiaj zepsuło w podłokietniku że niemoge opuścić go do samego dołu.Nie mam pojęcia co to może być! Prosze o pomoc jeżeli ktoś wie o co chodzi!!!

 

---------- Post added at 19:36 ---------- Previous post was at 19:34 ----------

 

aha podłokietnik mam od FL ze schowkiem i reg do przodu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też dzisiaj coś mi sie dzisiaj zepsuło w podłokietniku że niemoge opuścić go do samego dołu.Nie mam pojęcia co to może być! Prosze o pomoc jeżeli ktoś wie o co chodzi!!!

 

---------- Post added at 19:36 ---------- Previous post was at 19:34 ----------

 

aha podłokietnik mam od FL ze schowkiem i reg do przodu!!!

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=74370&highlight=regulacja+pod%B3okietnika

Conieco o zębatce podłokietnika i jej naprawie http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=49389&highlight=zepsuty+pod%B3okietnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego ale tam chodzi o nie domykającą sie popielniczke a mi nie domyka mi sie cały podłokietnik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki kolego ale tam chodzi o nie domykającą sie popielniczke a mi nie domyka mi sie cały podłokietnik!

Si :] zdemontuj podłokietnik i zerknij na jego blokadę,może poprostu jej do końca nie odblokowuje i dlatego sie poprostu nie zamyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Si zdemontuj podłokietnik i zerknij na jego blokadę,może poprostu jej do końca nie odblokowuje i dlatego sie poprostu nie zamyka...

 

Dzieki Patryku, tylko że dobierałem się do niego tzn. podłokietnika i nie wiem jak to cholerstwo rozebrać a co mówic o zdemontowaniu, więc stąd moja ogromna prośba :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozgryziony! Rozebrałem tył podłokietnika i sie okazało że jest tam taka plastikowa łopatka która popycha zębatke na sprężynie i jest ona u mnie złamana!Jest ona łatwo do namierzenia bo jest innego przeźroczysto żółtego koloru i jest po prawej stronie!!!

Jestem pewny że to jest przyczyną!!! Będe coś dorabiał jutro i napisze co i jak poszło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności