Skocz do zawartości
ciapster

Otwarcie tylnej klapy (b3 combi)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam problem z otwarciem tylnej klapy.Na początku byłem pewny że to przyrdzewiały zamek i wystarczy odgiąć tapicerkę i pociągnąć za cięgno, jednak klapa ani drgnie. Może ktoś już to przerabiał, jak otworzyć zapieczony mechanizm zamykający?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj trochę na forum, to nie boli, i napisz czy masz centralny i czy kluczyk obraca sie w trzech pozycjach,a na koniec dodam że pewnie pękł Ci taki plasticzek w zamku i cięgło spadło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam, problem nie lezy po stronie zamka (więc nie ma znaczenia czy mam centralny czy nie), lecz zapieczonego mechanizmu od zamykania(czyli to co trzyma za trzpień), cięgło nie spadło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc dociśnij ręką klapę aby zluzować mechanizm i wtedy wciśnij zamek.

Raczej nie dasz rady ale można by napsikać WD w mechanizm (jakimś cienkim wężykiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie znalazłem temat...

Mój został przeniesiony na śmietnik, ale akurat taki jest znaleźć trudno (większość to jest tematów ale od B5 Varianta)...

U mnie to samo. WD-40 nie dało rady.Przycisk nie odblokowywuje, a ja mam linkę podciągniętą na max.

Nie wiem co mam zrobić, bo kombi które się ładuje przez tylnie drzwi jest niezbyt pragmatyczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) kombi które się ładuje przez tylnie drzwi jest niezbyt pragmatyczne...

Nawet jakby się tylna klapa otwierała bez problemu, nadal było by ciężko twierdzić że kombi jest pragmatyczne ;)

Żeby nie było-nie mam do ciebie żadnego alibi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie to samo. WD-40 nie dało rady.

Zamek w klapie ma trzy pozycje, z kluczykiem w zamku na maks. w prawo i wciskasz,wtedy można otworzyć gdy mamy przez centralny zamknięte auto no i oczywiście nie zardzewiały wkład zamka...plasticzek w środku mógł pęknąć i jak ta trzecia pozycja nie pomorze to chyba tylko rwanie plastików od środka pozostaje....no może przez zaślepkę od żarówek w klapie coś by szło wykombinować.....na pocieszenie dodam że polak potrafi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet jakby się tylna klapa otwierała bez problemu, nadal było by ciężko twierdzić że kombi jest pragmatyczne ;)

Żeby nie było-nie mam do ciebie żadnego alibi :P

 

lezeeeeee:lol3:509:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastik i linka są OK.

Odchyliłem sobie tapicerkę, ale niestety do zamka tam nie ma dojścia.Kręcenie kluczykiem też nie pomaga :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to jednak mechanizm przy bolcu winien...wkrętakiem spróbuj przy tym właśnie bolcu odbezpieczyć zapadkę a druga osoba niech trzyma wciśnięty zamek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności