Skocz do zawartości
anzik

wymiana klaksonu i niesprawne dzialanie kierunkowskazów

Rekomendowane odpowiedzi

witam, w moim passku nie dziala klakson, tzn czasami sie odezwie a czasami nie..., zaprzestaja tez dzialac kierunkowskazy... czy to sa jakies powazne problemy??? o kierunkowskazach to slyszalem ze trzeba wymienic wlacznik awaryjek i musi dzialac, czy to prawda??? napiszcie mi jak dostac sie tez do klaksonu, bo nie mam pojecia gdzie sie on znajduje;/ z góry dzieki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klakson znajduje się z przodu po lewej i po prawej stronie pod kratką z halogenem jeżeli masz halogeny.Bynajmniej u mnie są dwa.A co do kierunków to tak wymienić włącznik awaryjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaprzestaja tez dzialac kierunkowskazy

 

Równie dobrze manetka może się kończyć.. albo trzeba w niej styki przeczyścić.

 

Syreny klaksonu są dwie, po obu stronach zderzaka, ale tu tak samo raczej bym szukał przyczyny w stykach w kierownicy.

 

Wygląda że ktoś Plaku nie żałował w tym samochodzie ;)

Edytowane przez Slay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie dziala klakson, tzn czasami sie odezwie a czasami nie

 

Miałem ten sam problem wyjąłem wadliwy klakson a zniego wyleciało troszke piasku wiec myślę musi być go tam więcej potraktowałem go WD40 bezposrenio do środka przez trąbe :-) pomieszałem nim troche, wylałem i potem 5 min stukania o dlonie wyleciało tyle piasku ze piaskownice dziecią bym zrobił podłączyłem pod aku a on odrzywa wiec jeszcze raz WD40 i tak jeszcze raz pod aku i za 3 razem działa jak nówka.

Ps. klakson w ASO sopran 160 zł u mnie a zamiennik 45 zł a ja mam za free. :-)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

podbije temat

 

wczoraj wymieniłem klakson, tzn wymontowałem go. prąd na kablu jest więc trąbka do wymiany...

zrobiłem zdjęcia jakby ktoś miał taki, niewielki, problem.

 

1: zdejmujemy atrapę z prawej strony. tylko zatrzask, bez śrub

zdjcie0134.jpg

By shaman_snowboard

 

wykręcamy halogena 3Xwkręt krzyżak

 

zdjcie0132w.jpg

By shaman_snowboard

 

trąbka trzyma się na jednej śrubie "13", nie trzeba kontorwać od spodu, wystarczy górę odkręcić.

 

50zł i kuniec filozofii...

 

aaa... jak będziecie składać to uwaga żeby nie wpiąć halogena do klaksonu :) w jedną stronę wtyczka pasuje...

 

pozdr

 

shaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odgrzeję kotleta...

A gdzie są klaksony (o ile są 2) w Pasku z silnikiem 2,5 TDI - dla słabszych dodam, że za halogenami ich nie ma, bo tam są intercoolery (po jednym z każdej burty).

Dziś zdjąłem kratki, wykręciłem halogeny i... ZONK :!:

Może ktoś z szanownych forum-userów ma pojęcie gdzie szukać trąbek w V6 :?:

Może mi to ktoś sprawdzić w ETCE :?:

Podpowiedzcie, bo ja się :poddajesie

 

EDIT:

trąbki znalazłem za intercooler'em z lewej strony. Dostęp do nich tylko po zdjęciu nadkola.

Edytowane przez Navkol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też podbiję bo mam pewną wątpliwość.

 

Otóz w Etce są podane dwa klaksony, jako tonowe:

 

3B0951206C (wysoki)

3B0951206D (niski)

 

W sklepie online (benepol), jak wklepuję 3B0951206 to wyskakują 4: 3B0951206, 3B0951206A,C,D

 

Obydwa mi padły i nie wiem teraz czego konkretnie mam szukać? Czy nisko i wysoko-tonowego, czy po prostu 3B0951206 czyli nijakiego, jakich jest multum ofert na allegro (za to tych C, albo D, w ogóle nie można znaleźć, chociaż wiadomo, w używkach prawie nikt numerów nie podaje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy w polifcie też te klaksony są za kratkami przy halogenach? Zdjąłem te kratki i popatrzyłem, ale klaksonów tam ani widu, ani słychu. Czy trzeba wykręcić halogeny, żeby się dobrać do klaksonów? Skąd będzie do nich najlepszy dostęp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności