Skocz do zawartości
marcin016

Nowa instalacja gazowa a temperatura silnika.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli masz wahania temperatury tzn. raz pokazuje więcej a raz mniej to albo termostat do wymiany albo czujnik temperatury. Zrób test - rozgrzej na postoju auto do 90 stopni a potem jedź szybko jeśli temperatura spadnie tzn, że termostat jest cały czas otwarty i dlatego płyn chłodzi się w chłodnicy co powoduje spadek temperatury. Powinno być po rozgrzaniu cały czas 90 stopni. Jeśli wahania temp. są przypadkowe tzn. nie zależą od stylu jazdy to prawdopodobnie czujnik temperatury szwankuje. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co może piszczeć-check engine,wypadanie zapłonów(z komutera auta)A nie miga kontrolka od gazu?Jezeli pika podczas porządnego wciśnięcia gazu(w zalezności od typu/firmy instalacji zamiga zielona kontrolka,co oznacza zbyt ubogą mieszankę,zbyt duży spadek ciśnienia na reduktorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy napewni pika z licznika, bo u mnie to sobie radio tak pika raz na jakiś czas (szukanie fal):), a jesli chodzi o temp. to ma być 90 stopni, nieważne od stylu jazdy, jeśli trzyma 90 to znaczy, że termostat dobrze pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki narazie wszystkim za pomoc.

Alexx zobaczę może to radio pika.Ale nie wydaje mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podczas jazdy temp nie może opaść trochę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To podczas jazdy temp nie może opaść trochę?

Jeśli termostat nie działa prawidłowo, przy szybkiej jeździe w zimny dzień może być niższa niż w korku w mieście. O ile silnik w drugiej sytuacji nie gotuje się, można jeździć, ale trzeba kontrolować poziom płynu. Przy zbyt niskim, może się zagotować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom płynu g12 jak najbardziej ok. Zauważam czasem, że jak popierniczam po trasie, to temp czasem trochę spadnie, potem wraca na 90. Myslałem, że to za sprawą strug powietrza lecących na chłodnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprawie jeszcze tego pikania.To nie od radia.Dzisiaj wsiadam do samochodu i zapikało.

A kiedyś jak się jechało 80, 100 to pikało.Wiecie co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadek ciśnienia na reduktorze,napisz jeszcze jaką masz instalację ,reduktor wtryski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co.To pikało jeszcze przed założeniem gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weż chłopie sprecyzuj,bo tu naprawdę nikt nie wróży on line.A może to telefon ci pika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pikało jak przekraczało się prędkośc 80,100.Pikanie było słychać z deski rozdzielczej.

Dzisiaj rano weszlem do auta przekrecilem kluczyk i piknelo.Nie wiem od czego to jest.

A telefon nie pika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździsz z benzyną w okolicach rezerwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do temperatury to magicy od gazu wcinają się w kable od czujnika temperatury i może źle się wpieli.

Sorry,ale ja nie wiedziałem instalacji LPG ,aby było podłączenie pod oryginalny czujnik temperatury w instalacji :)

 

tak, wyjechałem z serwisu, jechałem przez miasto.I jak byłem w realu(markecie) patrze na temp a tam 90C

Przecież 90 stopni auto ma utrzymywać nie zależnie od stylu jazdy.Nawet na LPG nie zależnie jak jeżdżę(po chipie) temperatura trzyma się 90 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jak ci nie pokazywało 90 stopni, albo temp sie waha w trasie 70st. a miasto 90st. to wymieniaj termostat:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt takiego termostatu do 1.8T?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie.
Widzę ambitną odpowiedź :-) Jeżeli u Ciebie tak nie jest zastanów się czy masz wszystko w porządku :P

 

Koszt około 60-70zł \sztukę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem 6km dzisiaj wieczorem, było zimno.Temp silnika była około 70st.Nie jechałem szybko, coś około 80 bo mgła była.Czy ta temp w takich warunkach jest dobra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy zdążył Ci się zagrzać .Jeżeli nie (zawsze tak pokazuje) to mało....na blacie ma być zawsze 90stopni (co chodzi o benzynę) ,a w Vagu różnie to wygląda.U mnie po wymianie czujnika (pokazywał max 72stopnie,kiedy rzeczywista temperatura była 90 stopni) na blacie nie zależnie co bym robił z autem jest równo 90 stopni,a w Vagu zmienia się od 88-96 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności