Skocz do zawartości
michal25

temperatura 20 stopni czy nie za mało?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam byłem u gazownika i zmienił mi temperaturę z 35 na 20 st oczywiście gaz sekwencja.Pytanie czy tak niska temperatura przełączania nie psuje silnika i parownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie 20 stopni wystarczy, nic się nie stanie.

To dla oszczędności tak ustawili? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa na pewno nic się nie stanie.Odjeżdżając od gazownika miałeś z 80 st więc się ładnie przełączył a zobaczymy jutro rano,będzie cię rzucało jak gestapo ż****.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sekwencja przełącza ale w drugiej generacji 5 st spokojnie daje radę, obroty na 500 i startuje z rozrusznika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na 25 st i jak na razie jest spoko i w zimke zeszłą też nic sie nie działo ale zobaczysz jak przetestujesz swoją maszynę i odpisz czy jest spoko czy jak pisze KAROL27 -trzęsiawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ksiazkowo około 40 st powinno miec - jesli np. jezdzisz na krotkich odcinach do pracy to specjalnie sie tak ustawia temperature

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na valdemarach miałem 30 i było ok,lecz dla magicznych już za mało-musiałem podciągnąć do 37.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam valdki i ciągnie ale muszę je co 30 tysi czyścić a filtry wymieniane co 15 tysi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jutro przetestuje i odpisze czy coś się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Generalnie to problem z niższa temp jest we wtryskach i co z tym zrobi sterownik . Jeżeli wtryski wytrzymają , a sterownik skoryguje po temperaturz i silnik chodzi prawidłowo to według mnie nie ma problemu.

Tak na marginesie to własnie mi się popsuł czujnik temp w reduktorze i przełącza się odrazu. Póki co Planijet taki hardcore wytrzymuje ;).

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 20st szarpało, przestawiłem na 30 i jest ok. Stag 300, zeta s i czerwony waldemar :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odp:

 

no teraz jest ok nic się nie dzieje nie szarpie ani nie gaśnie i szybko przechodzi na gaz w 3minutki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 stopni smialo wystarczy, nic sie nie przejmuj. Mam tak samo ustawione;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności