Skocz do zawartości
Michu1312

Po odpaleniu na zimnym silniku piszczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie po odpaleniu zimnego silnika załączają sie ssanie i w tym momenicie zaczyna coś piszczeć obroty 1000 a jak sie troche rozgrzeje i obroty spadną na ok 900 ssanie się wyłączą to piszczenie ustaje ale nie odrazu tylko powoli coraz to ciszej jak by się coś kręciło i powoli przestawało. To piszczenie dobiega tak jak by z tyłu silnika cały rozrząd wymieniony pompa wodna wszystkie paski klinowe i napinacze.

 

2. Po odpaleniu cały czas szumi cos pod maska i jak wchodzi na obroty to tak jak by szybciej ale to tez tak jak by z tyłu sinika.

 

Proszę panowie pomocy bo ja znam się na mechanice ale tego nie mogę okiełznać.

 

Pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1.secondary air injection.poszukaj a znajdziesz co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuacje-szum, ale w moim przypadku był z przedniej części silnika... Ważnym tutaj jest, że też było grzebane przy rozrządzie-przy okazji innej naprawy był wymieniony pasek rozrządu-ogólnie cały przód był rozebrany...

Po głębszych oględzinach okazało się, że ułamała się śruba mocująca napinacz paska wielorowkowego-i to pasek szumiał szlifując aluminiową osłonę... Najprawdopodobniej w serwisie zbyt mocno dokręcili śrubę napinacza i przez to pękła-naprawa była w ramach gwarancji...

Sprawdż napinacz paska wielorowkowego-bo to najprawdopodobniej pasek szumi i piszczy :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1.secondary air injection.poszukaj a znajdziesz co to jest.

 

Szukałem ale to wszystko łączy się z jakimś kodem a ja nie mam żadnego błendu!!

 

---------- Post added at 21:58 ---------- Previous post was at 21:56 ----------

 

Miałem podobną sytuacje-szum, ale w moim przypadku był z przedniej części silnika... Ważnym tutaj jest, że też było grzebane przy rozrządzie-przy okazji innej naprawy był wymieniony pasek rozrządu-ogólnie cały przód był rozebrany...

Po głębszych oględzinach okazało się, że ułamała się śruba mocująca napinacz paska wielorowkowego-i to pasek szumiał szlifując aluminiową osłonę... Najprawdopodobniej w serwisie zbyt mocno dokręcili śrubę napinacza i przez to pękła-naprawa była w ramach gwarancji...

Sprawdż napinacz paska wielorowkowego-bo to najprawdopodobniej pasek szumi i piszczy

 

 

 

Całą zmianę robiłem w serwisie ale warto sprawdzić jutro to zrobię dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Całą zmianę robiłem w serwisie ale warto sprawdzić jutro to zrobię dzięki

Ja też auto na naprawie miałem w ASO :) No i niestety śrubę szlag trafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukałem ale to wszystko łączy się z jakimś kodem a ja nie mam żadnego błendu!!

Niekoniecznie,piszczy co nie oznacza ze nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie,piszczy co nie oznacza ze nie działa.

 

To gdzie ten secondary air injection jest umiejscowiony to jak mówisz że nie konicznie nie działa to co z nim może być nie tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest on w nadkolu po stronie pasazera.

Ja mam anglika ale poszukam dziękować

Tez jest jakis z tyłu silnika tak mi się zdaje?

Bo to co mi piszczy jak się ssanie załączą to to piszczy z tyłu silnika

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wotam unie tez wystepuje piszczenie ale tylko przy ujemnych temperaturach przez okolo 15 sekund moze wie ktos co to moze byc ????? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a u mnie wyglada tak. 1.9 tdi afn . odpalam zimny jakies 20 - 30 sek cos piszy nie jest to pasek klinowy , jak np wlacze swiatla to sie nasila na chwile, albo ogrzewanie szyby to tez , czy to moze bys alternator ? ale mowie potem przechodzi na caly dzien tylko po nocy !

 

 

 

ktoregos ranka bawilem sie wlasnie przyciskiem ogrzewania szyb i tak jak tym pstrykalem tak ten pisk sie pojawial wylaczalem znikal

Edytowane przez xmalpa23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności