Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam auto od maja 09 , od tego czasu wymienilem 2 komplety zarowek w swiatlach mijania, czyli padly 4 zarowki :( i tylko w swiatlach mijania. Nie wiem czy to normalne, wydaje mi sie ze nie. Auto przejechalo w miedzyczasie 20kkm. Poprzednio byly osram , potem jakies z reala, teraz mam philiphsa long life ;).

Napiszcie co ile zmieniacie zarowki i na jakie ? I czy takie zachowanie jak u mnie jest normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golf żony jest na stanie jakieś 5 lat żadna żarówka nie była jeszcze wymieniana

Tak nawiasem to nie pamiętam czy od czasów poloneza wymieniałem jakąś żaróweczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te osram to były jakieś "lepiejświecąceplus50procentświatła" czy zwykłe? Bo jak te pierwsze, to mogą mieć krótszą żywotność. To samo z żarówkami typu "bluecośtam".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te osram to były jakieś "lepiejświecąceplus50procentświatła" czy zwykłe

Dokladnie te osram to byly jakies "30% wiecej mocy ", drugie z reala - to tez jestem w stanie zrozumiec ,ze beda palic krocej, ale nie 2 miesiace !!!!!!!!

Cos slyszalem ,ze jak padaja zarowki to pada regulator napiecia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zarowkami tez mialem problem ale w ciezarowce, zauwazylem ze H-7 maja bardzo krotka zywotnosc tzn wymienialem regularnie co miesiac czasem przepalaly sie dwie naraz :mad: zauwazylem ze jak przegapisz ze jedna padla to wieksze napiecie szlo na ta swiecaca i jak juz sie wymienilo ta przepalona to i tak ta dobra po chwili padala. To samo mialem w firmowym roomsterze.Poza tym zakladanie zarowek mocniejszych wcale nic nie daje swiatla swieca tak samo a zauwaycie ze bardzo grzeja sie kable wiec moze pojawic sie jakis dodatkowy problem:639: Oczywiscie to moje spostrzezenia a decyduje kazdy sam .Mysle ze najwazniejsza jest jakosc zarowek, te z reala na pewno sie nie sprawdza pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje kupić te żarówki Osram H7 Night Breaker

może ktoś je ma i podzieli się opinią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno mi się przypomniało, jak zakładasz nową żarówkę, to rób to przez chusteczkę lub ręcznik papierowy, żeby nie zostawiać tłustych śladów od palców. Niektórzy radzą przetrzeć takie ślady spirytusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego teścia w oplu tez się często palą żarówki. Tylko że on bardzo rzadko używa samochodu, auto praktycznie cały czas stoi w garażu. Poprzepalały mu się już 2 razy nawet żarówki od podświetlenia kokpitu.

Najprawdopodobniej dzieje się to dlatego że auto za długo stoi. Wszytko podchodzi wilgocią itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciężarówkach padają żarówki jak regulator jest padniety, jak lampa się rusza, lub jak do niej wilgoć wchodzi. U ciebie rozumiem to nie występuje. kup zwykle żarówki renomowanej firmy, do lamp soczewkowych, choć nie wiem czy to ma znaczenie czy do soczewki czy zwykłej. Zamontuj tak jak trzeba, nie dotykając żarówka niczego. Ciężko to w passacie idzie, ale da się zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem w przeciągu roku 4sz. Kupuję zawsze te najtańsze za 18zł. Jednak sam jestem ciekaw czy znajdzie się jakaś żarówka H7 która będzie działać chociaż przez 1 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie padła w lewym reflektorze po 2 latach :) nowa z ASO więc może pośmiga następne 2 latka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem xsare i kupowałem bosha zawsze bo myślalem że na dłużej starczy a sie przepalały raz do roku a kiedys kupiłem najtańsze w hipermarkecie bo kasy nie miałem przy sobie i latałem 3 lata :) jakies udane były.

teraz hidy.więcej swiatła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może macie wyłączoną tą funkcję (ograniczenie napięcia na żarówki)? Bajt 19 w centralnym zespole elektryki Nowy obraz mapy bitowej.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności