Skocz do zawartości
Gość le5iu

2 x passat jeden kluczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość le5iu

Witam.

Przydarzyła mi sie ostatnio taka sprawa.

Zaparkowałem passata (b4). odszedłem. widze ze właczył sie alarm. podbiegam a tam 3 gosci pomylilo samochód patrze dalej a tam identyczny passat stoi...

Co najciekawsze gosciu otworzył mojego passata swoim kluczykiem...

popatrzylsmy na kluczyki były niemal identyczne...

 

Dlaczego moje auto sie otworzyło ?? czy to wina zamka ?? czy poprostu zbieg okolicznosci ze niemal identyczne kluczyki

sytuacja naprawde raz na Łoch....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj innym kluczem jeszcze swojego otworzyć może masz wkładke wyrobioną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passatów golfów pollo caddy i innych są xxxxxxxxxx kluczyki się dublują przykładów co sie da zrobić pisać nie wypada ale kolega miał kluczyk który kazdego vw otwierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak być. Niedawno ojciec miał taką sytuację - jechał rano do pracy i jak to zwykle po drodze, łakomczuch zatrzymał się w sklepie, żeby sobie jakiegoś smakołyka zakupić. Zrobił zakupy, wyszedł ze sklepu, podszedł do auta (Citroen Xsara), otworzył go, zapalił i już miał odjeżdżać, gdy coś mu się wnętrze nie spodobało - takie jakby trochę inne. Patrzy przez okno, a tu jego auto (też Xsara dla jasności), stoi 2 miejsca parkingowe dalej.

Czyli to nie taki wcale odosobniony przypadek. Inna sprawa - też kiedyś miałem Citroena, z tym, że model ZX. Jego dało się otworzyć i zapalić każdym kluczykiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wkrętakiem - może masz wyłamaną wkładkę, jak ja, co niedawno odkryłem. Na szczęście rozłączyłem je już spory czas temu, można sobie w kółko kręcić i i tak drzwi się nie otworzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy vw z tych lat to norma ja swoim kluczykiem od golfa owierałem passata B2 teścia, golfa MK1 i Jette szwagrów i swojego golfine.

Inaczej jest w Fordach tam można każdego zamknąć każdym kluczykiem ale nie otworzyć, kolega kiedyś kluczami od służbówki, zamknoł sąsiadowi focusa z kluczykami w srodku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem miałem z VW Golfem 2.

Moim kluczykiem otwierałem zamki 2 innych golfów. Po przesmarowaniu wkładek WD-40 problem znikł. Przesmaruj wkładki a będzie ok!!! Zbiera się tam dużo różnego s-fu mającego wpływ na zapadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś na spocie jednym kluczykiem od B4 otworzyliśmy wszystkie "be-czwórki" na spocie... ze stacyjką to już nie działa, ale drzwi otwierały się bez problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gimbusie da się każdym kluczem otworzyć klapę bagażnika :D

Na poważnie wyrobiony zamek da się otworzyć prawie każdym kluczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kiedyś miałem mercedesa [beczkę] to otwierać go mogłem i odpalać śrubokrętem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(Citroen Xsara), otworzył go, zapalił

Ciekawe jakim cudem go zapalił, skoro w Xarze jest immo!!!!!

 

Stare VW miały dosyć prosty rodzaj zamka, który z czasem wyrabia się znacząco i łatwo go zwytrychować innym kluczem. W nowszych VW zamki zostały poprawione i to znacząco. W zasadzie ten rodzaj zamka i klucza jest jednym z najlepszych i najtrwalszych, rzadko się łamie i jest dokładny. Zresztą system tego typu kluczyka (HU66-pewnie nic wam to nie mówi) stosowany jest nieprzerwanie od około 1996 roku aż do teraz z pewnymi udoskonaleniami wewnątrz zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności