Skocz do zawartości
Alvares

W jaki sposób ułozony DV?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie sposobu zamontowania DV, powinien być jak na foto 1 czy 2:

200911071642.th.jpg 200911071643.th.jpg 200911081645.th.jpg

 

I czy w wejściu/wyjściu DV powinna być jakas "metalowa sztanga" - foto 3? Tak na logike biorąc DV powinien być zamontowany tak jak na foto 1 razem z "metalową sztangą" od strony turbiny (turbina wytwarza ciśnienie, które popycha "metalową sztangę" w zaworze DV, a ten przekierowuje ciśnienie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alvares83,

Jutro z racji dnia wolnego też będę wymieniał DV.

Najlepiej zamontować tak jak było, czyli zapamiętać ułożenie przed wyjęciem starego DV :)

A tak serio, to patrząc od spodu (z kanału) to naszym oczom powinien ukazywać się nr seryjny zaworu, czyli fotka nr 2 powinna być OK. Co do tej sztangi, to pierwsze widzę to ustrojstwo, w ETKA też tego nie widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
patrząc od spodu (z kanału) to naszym oczom powinien ukazywać się nr seryjny zaworu, czyli fotka nr 2 powinna być OK
A jeśli nr seryjny powinien ukazać się naszym oczym patrząc z góry...? Wtedy wg foty 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bartszatki.

Wymieniałeś DV - czy jest możliwośc wykonania tej operacji od "góry" bez kanału ?

Nie masz przypadkiem nru kat tego DV. Chcę wymienić a numerów katalogowych mam 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jdv1257972181z.jpg

 

i nie powinno być wątpliwości już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniałeś DV - czy jest możliwośc wykonania tej operacji od "góry" bez kanału ?
Teoretycznie da się, ale trzeba będzie wymontować przewód łączący filtr powietrza z turbiną i DV (patrz zdjęcie wyżej "air inlet from air box"), do tego będziesz jeszcze potrzebowal długie ręce, i będzie problem z rozwarciem opasek na zaworze DV. Dużo lepiej jest od dołu, nawet bez kanału.
Nie masz przypadkiem nru kat tego DV
U mnie w AEB siedział 058 145 710.

 

Jeszcze raz dzięki Marek za fote. Wie ktoś coś na temat tej "sztangi"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz dzięki Marek za fote. Wie ktoś coś na temat tej "sztangi"?

ale skąd ją wziąłęś w ogóle? :P bo tego metalowego walca wewnątrz zaworu DV nie ma przecież ;) DV otwiera się pod wpływem *podciśnienia* wytwarzanego w kolektorze ssącym po zamknięciu przepustnicy ("zdjęciu nogi z gazu").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale skąd ją wziąłęś w ogóle?
ten "walec" był w jednym z wejść do DV (nie pamiętam gdzie dokładnie, ale chyba na łączeniu DV --> przewód turbo-IC) wyjście z DV do dolotu było ułamane, wężyk zaślepiony, więc jakiś mechanior cos przekombinował. Wyrzuce to, włoże poprawnie, zrobie logi i wrzuce do odpowiedniego działu.

 

Sposób ułożenie DV wyjaśniony, sprawa walca wyjaśniona, dziekować :padam: więc temat można uznanać za zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten "walec" był w jednym z wejść do DV (nie pamiętam gdzie dokładnie, ale chyba na łączeniu DV --> przewód turbo-IC) wyjście z DV do dolotu było ułamane, wężyk zaślepiony, więc jakiś mechanior cos przekombinował. Wyrzuce to, włoże poprawnie, zrobie logi i wrzuce do odpowiedniego działu.

 

wow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktoś jednoznacznie napisać jak ma być ustawiony ten zawór ? 1 zdjęcie jest ok czy 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wg filmu

czy dobrze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie doładowania jest w dolnej rurze która ma się łączyć z bocznym króćcem zaworu dv zakładając że zawór stoi pionowo a wyjście na wężyk sterujący jest z góry. Dolne przyłacze idzie do rury tip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na filmiku do którego link wrzuciłem jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie tak tez założyłem pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności