Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moze Vag wiecej cos powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od razu mowie że nie czytałem całego tematu ;) ale może ktoś na szybko mi pomoże. Co to takiego pojawia mi się na wyświetlaczu klimy (dosłownie na ułamek sekundy mignie). Dodam że klima niby chodzi prawidłowo

90152784.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to takiego pojawia mi się na wyświetlaczu klimy (dosłownie na ułamek sekundy mignie). Dodam że klima niby chodzi prawidłowo

Panel klimy ci siada - gdzieś jest byc może zimny lut i wyświetlacz działa wtedy tylko częściowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na ułamek sekundy mignie
Czesto tak miga, czy tylko na nierownej drodze? Kolega Daniel naprawia panele: 606764911.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesto tak miga, czy tylko na nierownej drodze?

Właśnie dzisiaj pierwszy raz to zauważyłem, pomrugało i przestało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam z góry bo może dla niektórych to głupie pytanie, ale mam taki oto problem że klimatronic i dmuchawa na nastawie Econ nie działają wcale. Z testu jakie udało mi się przeprowadzić wyskoczyły błędy 4F9, 318,4FA.

Czy może ktoś powiedzieć jakie są to błedy ponieważ jestem świeżo upieczonym Passat użytkownikiem, jestem kompletnie zielony?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Przepraszam z góry bo może dla niektórych to głupie pytanie, ale mam taki oto problem że klimatronic i dmuchawa na nastawie Econ nie działają wcale. Z testu jakie udało mi się przeprowadzić wyskoczyły błędy 4F9, 318,4FA.

Czy może ktoś powiedzieć jakie są to błedy ponieważ jestem świeżo upieczonym Passat użytkownikiem, jestem kompletnie zielony?

Pozdrawiam

4F9 - zużyte szczotki wentylatora dmuchawy

4FA - Mechanizm/silnik nastaw klapy nawiewu powietrza – V71 (awaria siln/zablokowany

318 - brak lub za wysokie ciśnienie w układzie kimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo :)

A może mi ktoś powiedzieć gdzie tych rzeczy szukać w aucie? I ewetualnie jaki koszt wymiany/naprawy?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo :)

A może mi ktoś powiedzieć gdzie tych rzeczy szukać w aucie? I ewetualnie jaki koszt wymiany/naprawy?

Pozdrawiam

przeczytaj ten temat od początku kilka stron 4 czy 5 i dowiesz się tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć gdzie tych rzeczy szukać w aucie? I ewetualnie jaki

 

Choćby TUTAJ i diagnostyka VAG TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przydal sie post. thx

Skoro ci pomógł, to mu podziękuj ładnie :D Po to jest TA opcja :fajny

 

beztytuultv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj problem juz rozwiazany. Przyczyna blednie wskazujacego termomentru temperatury zewnetrznej okazal sie czujnik swiezego powietrza G89. Wyjecie to banalna sprawa, 5 min roboty (wbrew opionim ze trzeba demontowac caly kokpit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie widzi czujnika, czyli przewód zapewne jest przycięty gdzieś i nie ma zasilania czy też sterowania - jak zwał, tak zwał :D Musisz od czujnika iśc po kablu i zobaczyć jak on wygląda w dalszej częsci - to na początek.

witam. Sprawdziłem ten kabelek od czujnika do wtyczki gdzie sie dolewa płynu do wspomagania i nie wygląda mi na uszkodzony a klima nadal nie działa. Jeszcze chciał bym sprawdzić sprężarke na krótko ale nie wiem do którego kabla dać prąd może da ktoś fotke i pomoże rozwiązać ten cholerny błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

małe pytanko do Was drodzy użytkownicy forum:

macie może jakiegoś solidnego człowieka bądź zakład od klimatyzacji godnych polecenia?

Po diagnostyce zauważyłem, że mam kilka błędów. Chciałbym zrobić szczegółowy przegląd oraz skorzystać z fachowych porad.

Najlepiej okolice Poznania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Najlepiej okolice Poznania.

Pozdrawiam

 

Zapytaj lepiej u siebie w regionie.Napewno jest ktoś,kto ma sprawdzonego mechaniora od klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po wejściu do trybu serwisowego climatronica ( [ECON] + [Temperatura -] + [Nawiew ) jaka wartość powinna być na kanale 0 po lewej stronie na wyświetlaczu??

Na moim climatronicu wyświetlają się wartości -11 stopni, -19 stopni (jak auto stoi cały czas na słońcu) natomiast rano po odpaleniu auta wartość ta wynosi coś ok. -3 stopnii. co wogole oznaczają te wartości i dlaczego mam takie dziwne te cyfry???, w czym jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Po wejściu do trybu serwisowego climatronica ( [ECON] + [Temperatura -] + [Nawiew ) jaka wartość powinna być na kanale 0 po lewej stronie na wyświetlaczu??

Na moim climatronicu wyświetlają się wartości -11 stopni, -19 stopni (jak auto stoi cały czas na słońcu) natomiast rano po odpaleniu auta wartość ta wynosi coś ok. -3 stopnii. co wogole oznaczają te wartości i dlaczego mam takie dziwne te cyfry???, w czym jest problem

a są jakieś problemy z klimą, silnikiem, autem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie zadnych problemów. Chociaż na forum czytałem że po ok. 5 min. na LO ( jedna kreska nawiewu+obieg zamkniety) powinno leciec powietrze gdzie ok.5 stopni. U mnie jednak trwa do zdecydowanie dłużej .(20 min) Ogolnie pytam tak z ciekawości bo te wartości są dla mnie dosyć dziwne.

Czytałem posta "By wejść do trybu serwisowego należy równocześnie nacisnąć [ECON] + [Temperatura -] + [Nawiew -]. Poprzez naciśnięcie guzika [ECON] powracamy do trybu normalnego.

 

Kanał 00 Suma, 0=maksymalne chłodzenie, 255=maksymalne grzanie "

 

jak widac w poście jest napisane ze na kanale 0 wartość powinna wynosić 0 a u mnie jakies kosmiczne cyfry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na moim climatronicu wyświetlają się wartości -11 stopni, -19 stopni (jak auto stoi cały czas na słońcu) natomiast rano po odpaleniu auta wartość ta wynosi coś ok. -3 stopnii. co wogole oznaczają te wartości i dlaczego mam takie dziwne te cyfry???, w czym jest problem
Z wlasnych obserwacji tego kanalu dochodze do wniosku, ze wyswietlana jest aktualna temp czynnika chlodzacego, tylko nie wiem w ktorym miejscu ukladu. Jesli sprezarka nie jest wlaczona to ta wartosc wynosi powyzej -10C, jesli dziala to wartosc spada nawet do - 1C.

 

Czy podczas jazdy z wlaczona klima i ruszania np.ze swiatel czujesz na drugim biegu chwilowe zmulenie auta w okolicach 1400-1800obr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności