Skocz do zawartości
Lcf

PIN do radia po odlaczeniu pradu ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moj Pasek stal dluzszy czas bez aku, dzis wlozylem baterie, podlaczylem VAGa, posprawdzalem co i jak i wlaczam radio(navi), a tu zonk, pyta sie mnie o PIN, a najgorsze to, ze ja PINu nie znam. Da sie cos z tym zrobic, co zrobilem nie tak, ze chce teraz PIN, wczesniej gralo normalnie, nawet jak odlaczalem aku od auta na dluzej. Z gory dzieki za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W książce serwisowej powinien być PIN, jeżeli taką posiadasz, bądź z tyłu radia/navi, ale to już się wiążę z koniecznością wyjęcia radioodbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, ksiazki nie mam, zostaje mie wyjecia radia, oby tam byl jakis kod, bo inaczej bede sobie plul w twarz, ze sie tak zalatwilem.

Tak na przyszlosc, mozecie podpowiedziec, co takiego zrobilem, ze radio poprosilo o PIN ?

Auto stalo bez aku ze 2tyg, podlaczylem aku i normalnie dzialalo. Odlaczylem aku na kilka dni, bo auto zostalo w warsztacie i dzis podlaczam aku i d**a.

Czy VAGiem nie da sie jakos podejrzec jaki jest PIN, bo VAG laczy sie z radiem/navi, ale nie widzi nic nadzwyczajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da sie podejrzec.albo rozbieranie radia albo aso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co spowodowalo, ze nagle prosi o PIN, pytam tak na przyszlosc, zeby unikac takich sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpiecie klem akumulatora.... w pierwszym poscie jest napisane..;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpięcie prądu to tak jak np. w telefonie podaj pin,jak go nie znasz to daj radio do rozkodowania i tam ci podadzą pin po podlaczeniu wprowadzasz kod i gra:cool: koszt ok.60 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o kod radia, czy jakiś specjalny PIN? Nie wiem jak jest w B6. Spróbuj włączyć zapłon, niewłączając silnika z włączonym radiem tak na pół minuty. Wiem, że w B5FL raz zapamiętany kod radia moduł komfortu przechowuje i po poł minuty radio samo się rozkodowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że w B5FL raz zapamiętany kod radia moduł komfortu przechowuje i po poł minuty radio samo się rozkodowuje.

Samo się rozkodowuje, wtedy gdy numer licznika zgadza się z numerek radia (czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie, ale właśnie chodzi o kontabilność szafy z radiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne bo radio z szyna CAN nie potrzebuje PIn-u jesli jest fabrycznie wsadzone. Wiec u Ciebie raczej bylo wymieniane. Nie raz odłaczałem akku i po po ponownym podpięciu pojawia się CODE i samo sie programuje i code znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samo się rozkodowuje, wtedy gdy numer licznika zgadza się z numerek radia (czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie, ale właśnie chodzi o kontabilność szafy z radiem).

 

 

Bardzo dziwne bo radio z szyna CAN nie potrzebuje PIn-u jesli jest fabrycznie wsadzone. Wiec u Ciebie raczej bylo wymieniane. Nie raz odłaczałem akku i po po ponownym podpięciu pojawia się CODE i samo sie programuje i code znika.

 

 

Nie wiem, jak to jest technicznie rozwiązane, ale wydaje mi się, że to moduł jednak zapamietuje kod radia. Osobiście miałem jedno radio, zawsze odkodowywało się samo po odłączeniu aku, potem zmieniłem na inne radio i po pierwszym wprowadzeniu kodu, następnym razem, gdy odłączałem aku moduł pamiętał kod i również rozkodowywał radio. (Oczywiście w obu przypadkach były to radia oryginalne VW, jedynie różne modele).

Edytowane przez Arapaho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o kod radia, czy jakiś specjalny PIN? Nie wiem jak jest w B6. Spróbuj włączyć zapłon, niewłączając silnika z włączonym radiem tak na pół minuty. Wiem, że w B5FL raz zapamiętany kod radia moduł komfortu przechowuje i po poł minuty radio samo się rozkodowuje.

 

hmm.. ja mma podobny problem jak kolega.. i tak sie zastanawiam.. bo oczywiscie kodu nie mialem ale cos tam sobie wpisalem i sie zablokowalo ;) .. odczekalem ta godzine az sie odblokowalo.. i czy teraz teoretycznie jak wlacze zaplon z radiem na 0.5min to jest szansa ze sie odkoduje? :) ..akurat mam MFD, one tez tak maja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ostatnio zmieniałem akumulator i okazało się, że oryginalne radio do Passata B6 nie pamięta PIN kodu. Nie mam karty kodów (poprzedni właściciel ich nie dostarczył). W serwisie chcą Czy oprócz wizyty w serwisie jest inny sposób na zdobycie PIN kodu do radia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizyta w serwisie to chyba najlepsze wyjscie. Osobiscie wiem ,ze decodery radiowe dla grupy vw nie dzialaja w odroznieniu od decoderow dla forda´.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam małe pytanko czy idzie jakos odczytac kod radia gamma z modułu komfortu poprzez złacze diagnostyczne? jakis czas temu padła mi zmieniarka ktora siedzi pietro nizej din2 ....chce wszystko wyjac na stol ale niestety potrzebny

mi jest kod do uruchomienia radia ktore po podłaczeniu do auta po chwili szczytuje kod automatycznie prawdopodobnie z modułu...pozdr.

 

vw Gamma nr. 815 764 823 13 60, vwz1z3b7054233 made in portugal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie mam małe pytanko czy idzie jakos odczytac kod radia gamma z modułu komfortu poprzez złacze diagnostyczne? jakis czas temu padła mi zmieniarka ktora siedzi pietro nizej din2 ....chce wszystko wyjac na stol ale niestety potrzebny

mi jest kod do uruchomienia radia ktore po podłaczeniu do auta po chwili szczytuje kod automatycznie prawdopodobnie z modułu...pozdr.

 

Pin radia nie jest zapisywany w module komfortu tylko z w zegarach,i przez obd go nie wyciągniesz,to raz a dwa jest zapisany w takiej fornie w eepromie zegarów że znając nawet jego lokalizację nie udało mi się go odczytać jako poprawny pin który można wprowadzić do radia.

Jedyny znany mi sposób to wyciągnąć go z eepromu radia programatorem lub z ASO, w tej drugiej opcji obejdzie sie bez programatora:jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dob12 wielkie dzieki za info widze ze prosciej bedzie podłaczyc zmieniarke poprostu pod inne radio pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde też nie znam pinu do swojego radia, książke gdzies zawieruszyłem. Czy w ASO bedą chcieli za to jakies grube pieniadze?

Edytowane przez lonik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiedziałem gdzie zapytać więc próbuje tutaj. Mam problem z radiem, passat b6 2007 rok. Radio czasami się zacina,zawiesza. Nie udało się nawet zaktualizować nawigacji bo też były jakieś problemy. Wiecie czy ktoś w Warszawie mógłby mi pomóc. W serwisie powiedzieli, że oni nie wiedzą dlaczego tak jest. Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zmienić serwis :-) Jeśli chcesz samemu to musisz poczytać kilka wątków jak zresetować wszystko itd. Ktoś by się pewnie w Warszawie znalazł za drobna opłatą niestety zanim ktoś Ci w tym wątku odpowie .... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności