Skocz do zawartości
Gość wicekpl

Kłopot z jazda na paliwie!Dlaczego?Objawy-zdarza sie ze jada

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wicekpl

c na paliwie nagle silnik traci moc ( uczucie jakbym zabral noge z gazu),jedynym wyjsciem jazdy na benzynie jest na przemian zdejmowanie nogi z gazu i natychmiast nacisniecie gazu(Samochod dostaje kopniaka)-i tak w kolko-nieraz samochod od momentu uruchomienia az do konca zachowuje sie normalnie na bezynie.Dlaczego sie tak dzieje?Na gazie nie ma takich problemow.Czy winna jest temu popka paliwa?a moze cos innego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek323

Ja mam podobny problem i umnie jest to wina silnika krokowego, ale u ciebie może być inna przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może byc zapchany filtr paliwa lub kończy się pompka ale moze jeszcze wiele innych przyczyn być. (A tak dla ścisłości to gaz też jest paliwem bo sie go spala ,węgiel też.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Geralt

stawiam na konczaca sie pompe paliwa... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wicekpl

Widzialem na allegro pompki paliwa za 80 zl i to nowe!!przewaznie"No Name"-jak sadzicie beda dobrze i dosc dlugo pracowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Widzialem na allegro pompki paliwa za 80 zl i to nowe!!przewaznie"No Name"-jak sadzicie beda dobrze i dosc dlugo pracowac?
Silnik masz 2E???Musisz zwrocic uwage jakie podaja cisnienie...tak mysle ze za 80zl to bedzie pompa,ktora podaje 1.2 bar-a a jezeli masz 2E to musi byc cos okolo 4rech bar!!!

Ps:Zanim kupisz pompe sprawdz jej wydatek!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wicekpl

Hej!!Rzeczywiscie moj silnik to 2E

Wielkie zieki za podpowiedz z tymi barami :ok:

Pojezdze jeszcze troszke na benzynie i jak sie nie zmieni wezme sie za mojego passka!

 

ps.Passata mam 2 lata,internet tez 2 lata a te forum dopiero wczoraj znalazlem! :[

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie na Twojej pompie to 3 Bar, nr. kat 1 HO 906 091 (numerek samego wkładu),

nie kupuj pompki za 80 zł Made in China, znajdz używke na Allegro. Ostatnio sam to przerabiałem. Kupiłem używkę i jak ręką odjął (mam taką samą jak Ty). Odpala od dotknięcia, a na podróbie kręciłem 15 sekund. Jak już kupisz sam wkład to pamiętaj żeby był szczelnie zamknięty w obudowie (koszyku).

 

http://www.allegro.pl/item128120301_pompa_paliwa_2_0_115km_passat_b4_95r_.html

 

http://www.allegro.pl/item128537430_pompy_paliwa_golf_iii.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam u siebie podobne objawy i chciałbym się dowiedzieć jak można sprawdzić czy to na pewno nawala pompa. Tak swoją drogą to gdzie ona jest zamocowana?

 

Pozdrawiam ArturrO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek323

Wydaje mi się, że jedynym sposobem na sprawdzenie ciśnienia pompy a tym samym czy prawidłowo działa jest podlączenie zegara ciśnieniowego pod przewód i sprawdzenie jakie ciśnienie wytwarza. Pompa jest zamontowana w zbiorniku, a dostać się doniej można przez bagażnik. Jest tam okrągła klapka pod która jest pompka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że jedynym sposobem na sprawdzenie ciśnienia pompy a tym samym czy prawidłowo działa jest podlączenie zegara ciśnieniowego pod przewód i sprawdzenie jakie ciśnienie wytwarza.

 

Czyli nie ma jakiegoś domowego sposobu na jej sprawdzenie ( np. wyjąć ją z samochdu podłaczyć do akumulatora i sprawdzić na ile metrów sika :) - to był oczywiście żart ) Tak sobie jeszcze przypomniałem że u mnie ostatnio coś rzęzi w okolicy zmiornika paliwa może to właśnie ta cholerna pompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek323

To weź wyjmij tą pompkę podłącz pod akumulator i posłuchaj jak pracuje. Jak będzie głośno pracować to jest znak, że coś się dzieje z nią niedobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko chwilke podłączaj bo one sa smarowane i chłodzone benzyną . Jak zaiskrzy przy podłączaniu to się może w rękach zapalić więc lepiej nie rób tego blisko odkręconego baku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To weź wyjmij tą pompkę podłącz pod akumulator i posłuchaj jak pracuje. Jak będzie głośno pracować to jest znak, że coś się dzieje z nią niedobrego.

 

Właśnie osłuchiwałem pacjęta :) (w sumie to dobra pora) Więc jest tak: oprócz "bzyczenia silniczka" słychać jeszcze jakieś dziwne nieregularne niewadomo co (nawet nie wiem jak to opisać) Pewnie jest to odgłos samej pompki ale trudno mi powiedzieć czy jest on prawidłaowy czy nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pracuje nierówno i coś w niej rzęzi to złom, choć jeszcze może podziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli pracuje nierówno i coś w niej rzęzi to złom, choć jeszcze może podziałać.

 

No to chyba jutro musze się za nią zabrać. Swoją drogą nie wiem czemu miała by się rozj...

Niby mam LPG ale przynajmniej raz w tygodniu zasuwam na benzynie, paliwa w zbiorniku nie brak a sam gaz jest dopiero rok. Jak dla mnie trochę to dziwne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka pracuje cały czas, czy na LPG czy benz. Jest to zwykły silnik, który z czasem musi się skończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek323

Starość nie radość :] Jest to pompka wałeczkowa i wałeczki mogły się wyrobić, ponieważ jestem pewien, że od złożenia tego samochodu w fabryce nikt tam nie zaglądał. Kolejną rzeczą, która mogła się uszkodzić jest mocowanie wirnika, które jest zrobione z plastiku i wyciera się otwór i wirnik staje skosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie objawy ponieważ mechanik przy wymianie pompy wyrzucił dolną uszczelkę. Problem teraz mam taki, że on tą uszczelkę wyrzucił :idiota: a nigdzie nie mogę takiej znależć. Czy można to dokupić w sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piero28 to jest zwykły oring, dokupisz bez problemu.

Bartek323 co to jest pompa wałeczkowa ???? Moim zdaniem to jest to pompa zębata z ceramicznymi okładkami góra i dół i naprawdę ciężko ją wyrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności